Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tarcze przeczotyczłem i narazie jest ok! tylko czuje że drgania na nowo wrócą! dowiedziałem się że być może są źle dobrane klocki do tarcz! zbyt twarde i tarcze się grzeją a poźniej krzywią!

U mnie jedna z tarcz ewidentnie była przegrzana! od wewnętrznej strony zrobiła się fioletowa i na tokarni miała lekkie bicie a to już wystarczy żeby kierownica drgała!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży błąd przy wymianie klocków jest często popełniany przez mechaników, bo wbijają klocki na siłę i one później nie odbijają dotykając tarczy i rozgrzewając ją. Ja swoje zawsze zeszlifuję ok 1 mm na rantach, tak że mają luz w mocowaniu i nigdy nie ma problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja mam ten sam problem, czyli w ciągu 6 miesięcy wymieniłem 2 razy tarcze, i znów po 2 miesiącach buja budą... nie wiem już co robić :cry: wcześniej miałem tarcze delphi, a teraz ATE i dzieje się to samo... ma ktoś jakiś pomysł ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbijają klocki na siłę i one później nie odbijają dotykając tarczy i rozgrzewając ją.

Święte słowa :mrgreen: Sam niedawno popełniłem ten błąd (tzn. przeszlifowałem je, ale jak się okazało za mało) w wyniku czego jedną tarcz szlak trafił, ale tragedii nie ma bo i tak tarcze były w planach do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem drugi kpl tarcz! przejechałem z jakieś 500 km i znowu zaczyna lekko drgać! dziś biore sie za zacisk! wykręcę go zeszlifuje ranty klockow i zrobie ogólny przegląd! jak było opisywane w postach wyżej!

jak tak dalej pójdzie miesiąc będę robił na tarcze :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne niestety popełniamy sami.

Racja, ale to też dlatego, że mało który mechanik o tym powie klientowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem drgań ciąglę wystepuje koledzy! ja już nie wiem co mam zrobić!! :-(

Ciągle prawa strona sie grzeje i tarcza się krzywi! białej gorączki już od tego dostaje! podjechałem w piątek do serwisu fiata tak przypadkiem! Koleś powiedział że w takim wypadku pozostaje wymiana wężyka od płynu hamulcowego tego "gumowego" bo być może płynu nie cofa! ale chyba żle go z tym zrozumiałem!

 

[ Dodano: 2010-09-16, 16:11 ]

Koledzy wczoraj drgania tak sie nasiliły ze kierownice ciazko było urztymać! ale tylko prz hamowaniu 60km/h! Kupiłem drugi zacisk z klockami przeczyściłem i założyłem wraz z druga tarczą! drgania są mniejsze ale ciągle występują! Jak już wykręciłem tarcze na piaście (mam nadzieję że dobrze piszę ;-) ) zauważyłem takie cos! FOteczka poniżej! czy to może być przyczyna drgań?

przypomnę tylko ze łożysko z piasta było wymieniane

 

[ Dodano: 2010-09-29, 18:53 ]

Koledzy sprawa drgań wyjaśniona! najnormalniej tylnie hamulce były zapowietrzone! Najgorzej tył prawa strona! odpowietrzyłem cały układ i z każdym dniem drgania ustępowały! teraz jest ok!

 

[ Dodano: 2010-10-18, 21:22 ]

 

[ Dodano: 2010-10-18, 21:31 ]

Powracam z moim problemem! drgania wrociły :-(

poradzcie Koledzy co może być przyczyną!

mam takie dziwne wrażenie przy hamowaniu jakby hamulce sie dalej zapowietrzały! przy pierwszym naciśnięciu hamulca drży! nacisne peadał drugi raz, drży mniej, nacisne trzeci jest ok i to wszystko podaczas jednego hamowania! zdarzy się że niekiedy za pierwszym razem jest ok! pompa hamulcowa nawala? gdzieś łapie powietrze?

Pomocy bo już hamulce po nocach mi się śnią!!!

 

[ Dodano: 2010-10-25, 16:16 ]

 

[ Dodano: 2010-12-14, 20:49 ]

Problem drgań nie zginoł Koledzy! Tak więc wybrałem sie do serwisu! po oględzinach stwierdzili piaste do wymiany! widoczną na zdjęciu! wymieniłem i co!!! na początku ok. pojedziłem troszkę, udało mi sie dorwać w zimę kawałek dobrej nawierzchni bez sniegu! rozpędzam auto do 90km/h hamuje i dalej to samo!

proszę o jakąś radę! podpowiedź!!!!!!!

 

dodam jeszcze że jakiś czas temu wymieniałem mise olejową! mechanik przesunął ławe i uniósł silnik z jednej strony do góry! po skreceniu przez pare dni było prawie że super!

post-12560-1283677219_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

chudyziom21, trudno napisać co to może być, jeżeli tarcze są sprawdzane, przy zaciskach też wszystko w porządku, to może rzeczywiście jest gdzieś nieszczelność w układzie hamulcowym i hamulce się zapowietrzają?

 

Może ktoś coś więcej podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podjechał na ścieżkę życia i bym sprawdził działanie hamulców> Może ona wykaże, czy klocki dobrze odbijają, czy być może po hamowaniu nie odbijają do końca przez co tarcza się przegrzewa a tym samym odczuwalne jest bicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem takie zjawisko( właściwie teraz to już wszystko biorę pod uwagę), że przed ruszeniem nacisne hamulec parę razy i wtedy ruszę drgania są mniejsze! nie wiem może tylko mi się wydaje Panowie! Trafi mi jechać drugi raz do serwisu na diagnostykę! :-(

 

[ Dodano: 2011-01-03, 20:33 ]

CIągle ciekawi mnie koledzy fakt że po założeniu nowych tarcz przez 500km jest ok! wychodzi na to że tarcza sie grzeje i za czym idzie krzywi się! padło na piastę! owszem drgania są mniejsze ale problem pozostaję! zacisk mam drugi! przeczyszczony sprawny założony wraz z weżykiem od płynu hamulcowego! czy problem tkwi w pompie hamulcowej?

 

[ Dodano: 2011-02-06, 20:45 ]

Na dzień dzisiejszy sprawa Koledzy przedstawia się tak:

Po kilku już wizytach u nie jednego mechanika, na końcu w serwisie podjełem sie naprawy sam. serwis zlecił regeneracje zacisków i wymianę prowadnic zacisku! tak też zrobiłem! wymiana uszczelek i czyszczenie zacisku. 2 strony były zapieczone a do tego uszczelka na lewym zacisku była peknięta co za tym idzie brud i piach w miejscu gdzie tłoczek pracuje. wyczyściłem na połysk. Przyłożyłem sie do tego najlepiej jak tylko mogłem. teraz tylko czekac na efekty. narazie jest super. ale czekam co bedzie po przejechaniu paru set km! Jestem dobrej myśli!

 

[ Dodano: 2011-02-28, 20:20 ]

Moje modlitwy zostały wysłuchane :-)

Wszystko jest ok! tylko szkoda tych moich nerwów i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!