Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacja CB radia w Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kombinowałem żeby schować CB coby się nie pałętało po samochodzie i kable nie przeszkadzały.

Dziś siedziałem cały wieczór męcząc się z kabelkami.

I sprokurowałem taki system:

Radio jest schowane w schowku między siedzeniami

CB1.JPG

Doprowadziłem tam kabel antenowy który kończy się gniazdkiem w bagażniku do którego podpinam antenę.

Zasilanie podciągnąłem z zapalniczki, wpinając po drodze wyłącznik a kabelek zakończyłem kostką. Identyczną kostkę podpiąłem do kabla zasilającego radio. Mam też kabelek z kostką i wtyczką do zapalniczki jak wyjmuję radio do innego samochodu.

(niestety bez zrobienia dziur do kabli w obudowie schowka się nie da :evil: )

CB3.JPG

Tak że radio wyłączam ruchem palca z ręką na hamulcu.

Żeby lepiej słyszeć wyprowadziłem zewnętrzny głośnik

CB2.JPG

Radia głównie słucham tak że nie muszę wiele kręcić gałkami a szybkie wyłączenie jest ok jak się chce pogadać z pasażerem.

Mam zestaw Uniden 510XL + Mikrofon MAAS KM2020 + Antena Sirio ML145.

Idealny zestaw na długie trasy (najdalsza prowadzona rozmowa 35 km z innym mobilem). W mieście trochę przeszkadza brak RF Gain i duża antena (słychać wszystkich z całego miasta).

 

PS. Sorki za kiepskie zdjęcia ale robiłem je nocą przy latarce w dodatku telefonem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Radio President Walker ASC zamontowane jest pod kierownicą. Uprzedzając pytania taki montaż nie przeszkadza w jeździe. Przez kierownicę ładnie widać okienko z nr kanału ale już wskaźnika mocy i odbioru niestety nie. Kręcenie gałkami ogranicza się tylko do głosności i RFgain w większych miastach, squelch'em nie kręcę bo ASC działa wyśmienicie. Czasami macam przełacznik CB/PA żeby pokrzyczeć na przechodniów przez papugę :?:

 

19254276gh8.th.jpg11034033kr8.th.jpg68832628uj5.th.jpg

 

Antena President ML145SM zamontowana w uchwycie custom z kwasiaka. CC nie lubi chyba CB radia bo klapa jest plastikowa, dach szklany i nie ma gdzie przystawić magnesu. W sumie miejsca na radio też specjalnie nie ma.

 

25956602mj2.th.jpg53746767py1.th.jpg53934062gg7.th.jpg

 

Taki zestawik bardzo łatwo zdemontować i tymczasowo umieścić w innym aucie (do antenki mam magnes) np jadąc gdzieś dalej pożyczonym lub służbowym samochodem.

 

65061185ph0.th.jpg72519313gj6.th.jpg59675052lg4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Tak sobie czytam te posty i nie mam pojęcia gdzie zamontować CB w megane II.

O tutaj :)

cimg1266al3.th.jpg

 

na foto jeszcze bez pochowanych kabli, w lewym schowku na napój jest głośnik.

Obcięty tył w schowku dla zmieszczenia instalacji i radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poniżej chciałbym zaprezentować wybrany przeze mnie sposób montażu CB w samochodzie Megane II. Radio to President Johnny II ASC a antena to 3 zakresowa Sirio Triflex.

 

Post przenoszę do już istniejacego tematu. - gojgien

post-7938-1215979878_thumb.jpg

post-1-1215979878_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Siema,

 

a nikt z was nie pomyślał, żeby wyjąć tę półkę i wtedy dopiero zamontować CB radio ?? Pomoże wam do tego zaślepka do radia na format 1 DIN, do Johnny czy innych małych radyjek jest tego masa, ja właśnie tak zamontuje mojego Walkera chociaż to troszkę większe radyjko od waszych maleństw :mrgreen:

pomogą mi w tym takie zaślepki:

http://allegro.pl/item1137090742.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sposób pierwszy wsumie najbardziej mi się podoba, przedewszystkim dyskretnie no może tylko na ten głośnik znalazł bym inne miejsce ale pomysł <piwko> reszta panów poupychała radyjka gdzie się tylko da i obawiam się że dla złodzieja jest to idealny kąsek takie radyjko wepchane w półkę pod radiem :roll: KiMCIO ma rację można wszystko ładnie pochować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje poprzednie radio tez tak było wepchane miedzy siedzenia. Złodziej uciekł z radiem i kablem od anteny. Antena dzielnie wytrzymała atak za siedzeniem. Penie złodziejaszek męczył się żeby wyrwać kabel <piwko>. Teraz radio mam zamontowane w schowku bez widocznych kabli. Antenę zawsze zdejmuję i chowam do bagażnika.

Samo radio kosztowało mniej niż szyba......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój pomysł na umieszczenie radia w schowku. Całość ładnie się zamyka i nie widać że w samochodzie jest CB:) Dodam tylko że montowanie zajęło mi chyba z 2h i gdyby nie wcześniejszy % to chyba nie miałbym tyle cierpliowści żeby to zamontować;P

 

716c86f087fe0595m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misha, moim zdaniem miejsce nie za dobrze wybrane na montaż radyjka. Mało ergonomiczne i bez możliwości korzystania z dobrodziejstwa podłokietnika lub widoczności/dostępu do panela radia w czasie jazdy. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jeden aspekt jest przesądzający: Nie trzeba wyciagac za każdym razem radia w obawie przed kradzieżą.. bo po zamknieciu schowka po prostu go nie widać. Co do dobrodziejstw podłokietnika.. jak nie uzywam po miescie CB to podłokietnik spełnia swoją funkcję, w trasie też można korzystać z jego dobrodziejstw bo przeciez wystarczy dac ciut głośniej odbiór;). Widoczność panela faktycznie jest nieco utrudniona (a przy zamknietym schowku niemożliwa;)) ale na gałce mam zmiane kanałów. Dodatkowo gdzie by nie było to CB to i tak wymaga popatrzenia do wnetrza kabiny i spuszczenia z oczu jezdni na moment;) Fakt ze przy zamknietym schowku ani panelu ani radia nie widac wiec raczej mozna jechac z ustawiona 19;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!