Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacja CB radia w Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Prowadziłem 2 cienkie, dodatkowe przewody zasilające z karoserii do drzwi i wiem jakie są problemy, by to było dobrze zrobione. Dlatego brak mi wyobraźni jak można "ładnie" przeprowadzić koncentryczny antenowy.... O problemach z jego wielokrotnym zaginaniem przy otwieraniu i zamykaniu drzwi nawet nie wspominam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wczoraj w M II GT zamocowałem antenę na relingu:

Kabel pociągnięty pod relingiem, ozdobną listwą (tą co jest pod relingami) i pod lampą tylną i dalej pod tapicerką aż do konsoli środkowej. Dodatkowo pociągnięta z pod mocowania relingu masa do uchwytu.

thumb_hosting_zdjec_1356700838__img_0251.jpg thumb_hosting_zdjec_1356700896__img_0252.jpg thumb_hosting_zdjec_1356700924__img_0254.jpg

 

Radyjko na razie tylko wrzucone luzem, dopiero muszę jakąś kieszeń ze starego plastiku zrobić oraz zasilanie pociągnąć z pod zasilania radia

thumb_hosting_zdjec_1356701009__img_0257.jpg

 

AKTUALIZACJA

Radio wreszcie zamontowane:

thumb_hosting_zdjec_1361902672__20130226178.jpg

Edytowane przez milyges
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Widzę, że kolega zmienił radyjko.

Ja też zastanawiam się nad takim montażem.

Napisz proszę czy masz zewnętrzny głośnik, czy ta kieszeń jest stabilna i dobrze zamocowana w tej wnęce, czy jest dopasowana na zdjęciu widać tak jakby na bokach nie zakrywała całego otworu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zewnętrzny głośnik, aktualnie odpięty da się jeździć bez. Co do kieszeni jakość wykonania nie powala, ale jest stabilna. Nie zakrywa w 100% otworu, jestem w trakcje kombinowania z ramką którą da się tam dołożyć aby ładnie to się komponowało.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Kol. rafaels bardzo fajnie ;) .

Ja też chcę w ten sposób zamontować swoje cb radio - posiadam Lafayette Atena.

Pozwól, że zadam - podobnie jak kol. milyges - kilka pytań.

Czy twoja półkieszeń jest inna niż ta, którą zainstalował kol.milyges?

Pytam, gdyż w filmie mówisz o asymetrycznym otworze.

Jeśli tak do daj linka gdzie kupiłeś.

Czy masz podpięty zewnętrzny głośnik?

Czy dałbyś radę wrzucić zdjęcie lub krótki filmik pokazujący całość od przodu?

Jeśli byłby filmik to czy możesz nawiązać z kimś kontakt, chodzi mi o to jak słychać w przypadku takiej zabudowy i niepodpiętego zewnętrznego głośnika inną osobę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, półkieszeń jest typowo dedykowana pod to radyjko. Na allegro sa 2 rodzaje z otworem centralnym i asymetrycznym, ja zdecydowałem się na asymetryczny gdyż montując w centralnym zahaczał bym w przewód gruchy wrzucając pierwszy bieg. Jest to półkieszeń pasująca to kilku radyjek president: Johnny III, Harry III, Tommy, Truman i Teddy. Radyjko nie ma podłaczonego zewnętrznego głosnika, przy ustawionej już głośności na 1/2 spokojnie wszystko ładnie słychać ;) Gruchę mam zamontowaną na czarnej gumce do włosów i łanie sobie zwisa z lusterka nikomu nie przeszkadzając. Postaram się wrzucić jeszcze jakieś fotki i link do kieszeni jak allegro zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja swoją onwe mk3 wsadziłem między fotel pasażera a podlokietnik , gruszka wpięta na samej górze w prowadnice od hamulca ręcznego fajnie się wpasowało i dostęp do radyjka bardzo wygodny jak zrobię to dam foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!