Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

kolezanko Brzoskfi, jakie są konkretnie objawy? włączasz klimatyzację i co sie dzieje?

1. jaka temp.na zawnatrz ? i wewnątrz autka ?

2.widzisz na obrotomierzu mały zanik obrotów podczas załączenia klimatyzacji ?

3.jak otworzysz maskę to po kliku sek.po włączeniu klimatyzacji powinno sie usłyszeć taki pojedynczy stuk - przyciągnięcie sprzęgła sprężarki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak włączam klimatyzację powiedzmy gdy jest na zewnątrz 18st, a w autku troszkę więcej chcę schłodzić włączam na 4 i nic nie nie dzieje nawiew wieje, ale jakiejś super różnicy nie widzę. Nie ma spadku mocy-falujących obrotów. Klimatyzacja jest nabita także nie wiem co jest przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej się zgadza, z tym, że muszą być spełnione warunki wstępne (są gdzieś wyżej podane) no i trzeba maskę otworzyć, albo wsłuchać się w silnik, co jest trudne w czasie jazdy, powinien być słyszalny dźwięk wentylatora.

Brzoskfi,

Czy przy nabijaniu klimy i jej obsłudze został wymieniony filtr ppyłkowy?

Jak to jest w ogóle klima manualna czy automatyczna?

Czy włączając klimę pali Ci się kontrolka informująca o jej włączeniu?

Jak masz ustawioną temperaturę?

Czy po włączeniu klimy włącza się wentylator na chłodnicy?

Czy po włączeniu klimy słychać pracująca sprężarkę?

Czy prawidłowo dział wentylator nawiewy, na wszystkich biegach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_oFiltr został wymieniony

Manual

Kontrolka tak

Pokrętło przez kolor niebieski do czerwonego

Nawiew na wszystkich stopniach działa prawidłowo

Wętylator na chłodnicy i sprężarka czy słychać nie wiem

 

[ Dodano: 2009-10-07, 11:34 ]

CareK,

Ciężko mi powiedzieć czy słychać jakiś stuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej sprawdzęCareK,

 

[ Dodano: 2009-10-11, 11:32 ]

A więc tak panowie od elektryki powiedzieli mi, że na klimie to się nie znają, ale jest coś związane z lektryką

 

[ Dodano: 2009-10-27, 00:49 ]

Wkońcu trafiłam na kogoś kumatego i klima zrobiona okazało się że to bzdurnie ktoś ją podłączył i wszystko trzeba było wymienić jeden kabelek i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam mój problem z klimą jest następujący, poprzedniego lata klima była nabita i sprawna, oczywiście jak to w Reni nie było łatwo. Wentylator podczas włączenia klimy nie załączał się, okazało się że problemem były nie stykające kabelki przy czujniku wentylatora. Usterka została usunięta i było ok. Kilka wypadów do Świnoujścia do rodzinki i klimka sprawdzała się super. Po zimie znów problem, sprężarka w ogóle się nie włącza ale czuć że wzrastają obroty silnika. Co może być przyczyną awarii. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

 

mój problem z klimą polega na tym że nie włącza się wentylator chłodnicy, czyli domyślam się że jest problem z jakimś czujnikiem lub kabelkiem, czy ktoś wie może gdzie jest taki czujnik od wentylatora? (oczywiście nie ten czujnik który odpowiada za włączenie się wiatraka gdy auto rozgrzeje sie w korku)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Od niedawna stałem się posiadaczem megane II i zauważyłem dziwną sytuację w momencie włączania klimatyzacji stojąc na postoju i będąc na jałowym biegu. Otóż na wskaźniku prędkości obrotowej mam 900, gdy tylko włączam klimatyzację słyszę cyklicznie co 5 sekund w okolicach silnika dziwny dźwięk jakby coś się ocierało. Prędkość obrotowa nie jest stała i spada do 850 i znowu do góry. Tak w kółko. Przy 850 następuje ten dziwny dźwięk. Poradźcie co to może być. Czyżby sprężarka od klimy kończyła swój żywot? Dodam jeszcze, że w trakcie jazdy nie mam takiego problemu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!