Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zatarcie turbiny i silnika 1.9dci (F9Q B800)


jacs_1979

Rekomendowane odpowiedzi

Okazuje się, że da się zrobić szlif, panewki można dostać zamienniki. Także remont mnie czeka. Robią to podobno dość często w tym warsztacie gdzie jutro autko pojedzie a właściwie je zawiozą. Co do kosztu to wyjdzie w praniu ale raczej będzie dużo niższy niż 4500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę nad powodem tej częstej awarii. po rozmowie z mechanikami, handlarzami itp, stwierdzam ze najczęściej pada panewka na trzecim cylindrze licząc od koła zamachowego. najczęściej przy przebiegu około 180-190tyś.

 

może niech ktoś komu się przytrafiła taka nieprzyjemna sytuacja napisze jaki przebieg, jak czesto olej zmieniał i na jaki, oraz jego najczęstszy zakres obrotów, czy poniżej 2200 czy więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolek, to prawda, też to często ostatnio słyszę od mechaników. Może przytyka się smok pompy olejowej jakimiś zanieczyszczeniami.

U mnie przebieg jest widoczny, olej zmieniany co 15 kkm, półsyntetyk, zakres obrotów rzadko powyżej 2500/2700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze chłopaki zmartwiliście mnie tymi panewkami w 1.9 dCi. Kilka razy już właśnie słyszałem o panewkach... Kurcze współczuje bardzo takiej przygody, uderza to niestety bardzo w kieszeń. Mój Scenior ma już prawie 240 tys km, dlatego zaczynam się tym wszystkim troche martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde dzieje sie z tymi silnikami? Ja wlasnie wjezdzam w 190tkm i zrobie zapewne kolejne 10 tys km w do maja. I co wtedy? 200 tkm i sprzedac samochod? Znowu rozgladac sie za nowa uzywka na tegoroczne wakacje?

A czy styl jezdzenia albo jakies charakterystyczne zachowania zdradzaja nam ta niechciana awarie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

veinte, z tego co słyszę, nie ma na to reguły :-| .

jakies charakterystyczne zachowania zdradzaja nam ta niechciana awarie?
tak, w pewnym momencie zaczęło coś cykać, jakby nieszczelność na kolektorze wydechowym przy jednym cylindrze. W przeciągu 15 sek. cykanie przemieniło się w metaliczne rtymiczne głosne jakby uderzenia, sinik zaczął szarpać i pracować nie równo, po następnych kilkunastu sekundach po wciśnięciu sprzęgła zgasł.

I to tyle jeśli chodzi o objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**ck!

No to mi napedziliscie stracha :-? A mam juz zaplanowane wyjazdy do Danii, Polski, Francji i Szwajacarii - i mnostwo po Beneluxie. Czyli kolejne 10-20tys km w 1,5 miesiaca. I co bedzie jak takie cos stanie sie poza Polska? Nawet AC mi tego nie pokryje <ok>

To chyba trzeba bedzie sprzedac mimo, ze tyle czasu spedzilem na dobieranie tej wersji z takim wyposazeniem...

Chyba kupie sobie nowa KIA i bede mial chociaz gwarancje dluga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem od gościa co pracuje w ASO renaulta, że przy tych silnikach występują dwa rodzaje filtrów oleju... jeden z nich ma jakąś wadę konstrukcyjną kanałów i za niską drożność, stąd podobno biorą się problemy z panewkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slavOK, pewnie jak się nie leje Elfa to tez panewki padają :roll:

Ja swoja meganką przechulałem 280tkm,nie wiem jakie filtry wsadzali podczas przeglądów gwarancyjnych.Po skończeniu gwarancji wymieniałem na filtrona,jeżdziłem na shellu,mobilu itp i jakoś panewki nie padły.

Zaraz sie okaże,że tak mają wszystkie 1.9dCi i jest to wada fabryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sie okaże,że tak mają wszystkie 1.9dCi i jest to wada fabryczna.
nie wiem, czy to wada fabryczna, jednak wiem, że w 95% ( jutro dowiem się ostatecznie) powodem zatarcia na 3 panewce był nie drożny ssak w misce. Jutro wymiana wału, panewek i korbowodu bo wyglądał podobno jak "jajo" oraz pompa oleju. Tyle wiem na dziś, autko wisi pod dachem w warsztacie. Jest szansa, że na jajko wyjedzie na własnych kołach

:->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!