Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zatarcie turbiny i silnika 1.9dci (F9Q B800)


jacs_1979

Rekomendowane odpowiedzi

Na dziś sprawa wygląda tak, że auto jedzie do Łodzi do mojego zaprzyjaźnionego warsztatu i remoncik, wał, panewki i co tam jeszcze może wyjść. Ten mechanik, u którego stoi chciał wymieniać cały blok.

 

Witam!

Można prosić namiar na ten warsztat w Łodzi. U mnie podobna sytuacja w Sceniku do roboty :-( A jaki rząd wielkości kosztów na koniec?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coperland, info masz na PW. Co do kosztów to masz je kilka postów wyżej ;-) . Co do samego warsztatu sprawa wygląda tak, że remont zrobiony ale auto nie miało mocy i wpitalało ogromne iliści paliwa, uszkodzili linki od lewarka zmiany biegów. Pojechałem do nich by robotę dokończyli. Niestety lewarek jak był "luźny", tak nic się nie zmieniło :evil: . Po przewertowaniu forum i zasugerowaniu fachowcom, że może to przepływka ( odpiąłem i jakby nieco mocy wróciło), stwierdzili, że na pewno tak jest i już sami o tym myśleli ;) . Zapytałem o możliwośc wyczyszczenia EGR. Stwierdzili, że żaden problem. Ok, zostawiłem auto na 5h :!: , po tym czasie zdołali wymienić przepływkę i gdy wróciłem okazało się, że właśnie wzięli się za zawór i niestety nie mogą go wyciągnąć więc zostało jak było. W drodze powrotnej okazało się, że auto jak nie miało mocy tak nie ma dalej i zapala się kontrolka od wtrysku :evil: . Wczoraj po wizycie u mechanika w Krk i podpięciu pod kompa okazało się, że jest uszkodzony czujnik ciśnienia doładowania. Puki co wymiana załatwiła sprawę a auto wróciło do życia. Reasumując mimo moich poprzednich opini na temat tego warsztatu, nie polecam go. Remont zrobili ok, ale już poza tym nie byli w stanie doprowadzić auta do pełnej sprawności :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja zdecydowałem się na wymianę silnika .Mam okazje kupić silnik o mocy 130 km. nie wiem tylko czy będzie pasował .Pierwotnie moc silnika w moim samochodzie wynosiła 120 km.Oznaczenia takie same F9Q.Jeśli ktoś się orientuje proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdy ja naprawiałem silnik okazało się, że wał do mojego jest inny niż do 130 KM. Zatem może się nieco różnić. Proponuję się upewnić jak już napisał veinte,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł ja sobie doskonale zdaje sprawę , iż większość oferowanych silników ma przebieg w granicach 70 tys a w rzeczywistości może być nawet trzykrotnie większy , no ale cóż skoro zdecydowałem się na wymianę muszę zgodzić się na takie ryzyko.Jeśli ktos posiada namiary na używany silnik będę wdzięczny :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yakuza, może uda ci się znaleźć kogoś kto oferuje silnik i od razu wymianę. W taki sposób w razie jakiegos kłopotu ( czego nie życzę) będziesz miał wszystko na miejscu a nie silnik tam a robota gdzie indziej. Powodzenia i daj znac jak ci to wyszło. Trzymam kciuki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

po ciężkich bojach znalazłem silnik F9Q jedyna różnica jest taka ,że mój to typ 812 a ten kupiony 800 teraz zastanawiam się czy wszystko będzie pasować?Może ktoś coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!