Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś miesiąca przy bardzo wolnej jeździe (5-10km/h) słyszę jakieś postukiwanie wyraźnie z przedniej części samochodu. Zawsze na zimno, choć czasami po normalnym rozgrzaniu... I tylko na małych dziurkach lub fałdach. Przy wyższej prędkości tego po prostu nie słychać, może jest zagłuszane przez toczenie lub wiatr. I teraz nie wiem :-( Wcześniej jeździłem laguną 3 i tam po 2 tys. km musiałem na gwarancji wymienić amorki, które stukały podobnie ale głośniej. Zastanawiam się czy to z zawieszenia, czy może jakaś osłona... A może (mam nadzieje) jestem przewrażliwiony i ten typ tak ma. Spotkał się ktoś z czymś podobnym? Aa i jeszcze dodam że serwis nie widzi problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Chciałem powrócić do pierwszego postu. Zauważyłem podobne ciche "stukania " podczas wolnej jazdy na większych nierównościach. Po osiągnięciu większej szybkości ( ok. 50 km/h ) albo stukanie zanika albo nie słychać. Przy wjechaniu w większą dziurę nic nie słychać. Czy ktoś miał podobny problem ? Z ASO chcę poczekać bo nie na każdej "nierówności " można to zaobserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już była cisza przez większość zimy a teraz znów. Wystarczy że temp skoczy do 4-5 st. W serwisie byłem 2 tygodnie temu i nic nie znaleźli, znów. Wszystko się sztywno trzyma. Już tak myślę że może to amortyzator, który nie osiągnął temperatury roboczej? Kurde przecież nawet stare złomy nie wydają dźwięków przy takich prędkościach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

 

Widzę że temat jest trochę stary ale chyba nadal aktualny. Ostatnio też miałem dziwne stuki jakby z przedniego prawego koła.

Umówiłem się w ASO na sprawdzenie autka. Po krótkiej przejażdżce z mechanikiem (oczywiście w czasie próbnej jazdy jak na złość prawie nie chciało nic stukać)koleś stwierdził że może się coś dziać ze stabilizatorem. Samochód zabrali na warsztat i po 10-15 minutach samochód wrócił na parkin salonu.

Okazało się że przyczyną całego zamieszania jest łącznik drążka stabilizatora. Dokładniej mówiąc był luz na śrubie łączącej drążek z łącznikiem.

 

Trochę to dziwne że w samochodzie, który ma przejechane 14 tys. km taka pierdoła, no ale nawet najlepszym może się zdarzyć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, temat wiecznie żywy. U mnie przy 38tys km (choć nie od teraz) pojawia się również ni to metaliczny, ni to dźwięk ocieranych plastików. Coś w stylu drgania, ale za to z prawego przodu. Całe lato był spokój, po pojawieniu się - temperatur stało się tak od razu. Dzieje się tak przy przyspieszaniu na niższych biegach, myślałem o nadkolu lub amorku, ale może to i łącznik skoro mówicie, że to się zdarza.

 

Dodano: 01 gru 2014 - 18:28

wiem, plastik kratki podszybia w dolnej części leży bezpośrednio na elemencie metalowym, po podłożeniu gumy jest cacy - tam powstawały drgania:D - ku mojemu szczęściu, mogło być gorzej

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Chciałbym odświeżyć temat ponieważ też mam problem ze sztukami z prawej strony. Nowe sworznie, nowe łączniki drążka stabilizatora. Stuki słychać z prawej strony. Mogę ręką obracać drążek kierowniczy cm. W prawo i cm. w lewo z stukami, zastanawiam się czy to przyczyną stoków na nierównościach i nie zawsze przeważnie jak są płytkie i gęste nierówności. Stuki słychać wewnątrz i nie przenoszą się. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też stuki w przednim zawieszeniu. NorAuto stwierdziło łączniki stabilizatora - wymieniłem i jest OK. Wymiana jakieś 25 min 1 strona. Jak chcecie bezproblemowo wyciągnąć stare to drugim lewarkiem/podnośnikiem unoście delikatnie wahacz, aż zluzuje się łącznik (jakieś 7cm).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!