Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie grzeje na niskich obrotach. :/


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem dość dziwną rzecz w moim autku. Po jakiś 4 tys. km od zakupu nie działa mi ogrzewanie w momencie kiedy silnik jest na biegu jałowym i ma niskie obroty (coś tam koło 900) i nie ważne czy silnik jest rozgrzany czy nie. Nie ma znaczenia również jaka jest temperatura ustawiona. Wygląda to mniej więcej tak: Autko jedzie jest ciepło. Autko stanie jest chwilę powietrze ciepłe a po chwili wieje chłodne powietrze i temperatura silnika na wskaźniku spada.

 

Dodam, że układ został odpowietrzony, nie kopci białym dymem, w oleju nie ma płynu chłodniczego jak i w płynie chłodniczym spalin ani oleju (uszczelka odpada). Zauważyłem też ubytek płynu chłodniczego (tak 0,2l na 200km). Czy może to być jakaś nieszczelność wężyków? Wtedy na niskich obrotach nie ma odpowiedniego ciśnienia i nie leci ciepłe powietrze a dopiero gdy są większe obroty.

 

Jutro wybieram się z tym do mechanika. Chciałbym wiedzieć co wy o tym sądzicie i co może być przyczyną. Ułatwi mi to jutrzejszą wizytę. <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieje chłodne powietrze i temperatura silnika na wskaźniku spada

Objaw jakby termostat był ciągle otwarty. Sprawdź czy chłodnica jest zimna. Dopiero jak temp. silnika wzrośnie do ok. 70-80 C termostat powinien puszczać płyn na chłodnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldek708

Pompa wody była wymieniana razem z rozrządem właśnie te 4tys. km, więc to raczej odpada. <czerwona> Stawiam na nieszczelność lub termostat.

Chcę poznać wasze diagnozy żeby jutro nie być "zielonym" u mechanika. :mrgreen:

Po zrobieniu kilkunastu kilometrów temp. na zegarach jest odpowiednia i nie spada jednak zimne powietrze pojawia się. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorth, spoko kolego..widać,że wcale nie jesteś zielony.Jeżeli temperatura nie wariuje na wyświetlaczu a płyn gdzieś znika to może sprawdż też nagrzewnicę.Zobacz czy nie masz wilgoci pod nogami kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!