Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z klimą - ktoś pomoże?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak to po zimie klima start i nic.

Sprawdziłem układ jest ok (5 barów), więc osoba która nabija klimy wysłała mnie do mechanika ale najpierw chciałem zasięgnąć opinii ludzi wysoce doświadczonych.

Gdy załączam klimę (zaznaczam manualna) poprzez przycisk AC nie załącza się sprężarka, obroty wolne nie wzrastają. Jedynie co wyczułem (na słuch) krótka chwila próby załączenia dosłownie 1 s sprężarki silnik głośniej pracuje przez chwilkę i dalej nic.

Od czego zacząć naprawę?

Jedyna rzecz która przytrafiła mi się w zimę to komunikat "usterka wtrysku" na wyświetlaczu i STOP autko zaczęło tracić moc (zaznaczę że była tempertura - 20 st. C i prędokść 130 km/h). Zgasiłem odczekałem 10 min. i mu przeszło wytłumaczyłem to sobie że paliwo przymarzło.

Czy to może powodować teraz że elektronika nie załącz sprężarki? Układ wtrysku ma jakiś wpływ na klimę? I co robić dalej?

 

Z góru dzięki za pomoc. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz wtyczkę ze sprzęgła sprężarki podłącz do tej wtyczki jakąś żaróweczkę i włącz klimę .Jeżeli żaróweczka się zaświeci to problem jest ze sprężarką jak nie to problem po stronie sterowania (elektryki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem układ jest ok (5 barów)

To 0,5 MPa, a czujnik ciśnienia włącza sprzęgło przy ciśnieniu 1,4 +/- 0,15 MPa

Jeżeli nie pomyliłem się w jednostkach to nie ma prawa żeby sprężarka zaskoczyła.

Masz za mało czynnika w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz na sprawdzenie klimy. Ściągną Ci ile masz cieczy chłodzącej, jesli dawno nie była ładowana to pewnie jest jej mniej. Wpakują ile powinienes miec i sprawdź czy działa. Jak tak, to przyjedz do nich za dwa dni i niech zobaczą czy masz gdzies wyciek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 0,5 MPa, a czujnik ciśnienia włącza sprzęgło przy ciśnieniu 1,4 +/- 0,15 MPa

W jednostkach się nie pomyliłeś ale masz może jakieś potwierdzenie tej wartości startu sprzęgła bo różnie piszą że min 2 bar a max 27 bar ponieważ mam teraz dwa wyjścia jechać na clipa lub opróżnić i nabić na nowo klimę?

Odłącz wtyczkę ze sprzęgła sprężarki podłącz do tej wtyczki jakąś żaróweczkę i włącz klimę .Jeżeli żaróweczka się zaświeci to problem jest ze sprężarką jak nie to problem po stronie sterowania (elektryki)

A jak lepiej dostać się do tej wtyczki z góry czy z dołu a może masz jakiś schenacik gdzie się ona dokładnie znajduje?

jesli dawno nie była ładowana

W tym problem że nabijałem w zeszłym roku ale przez zimę włączyłem ją tylko raz tak że trochę wina po mojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Byłem na clipie jednak czujnik ciśnienia padł błąd p0530 (jak dobrze pamiętam). Cena czujnika w ASO to 580 zl poprostu szok ale znalazłem coś takiego:

http://www.allegro.pl/item973825003_renaul...imatyzacji.html

Więc do dzieła.

Pytanko czy po wymianie czujnika muszę jechać wykasować błąd na clipie czy tylko zmienię i powinno hulać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mogłby mi pomoc za co z góry dziekuje. Mam meganke 19 dti ,byłem w serwisie nabic freon do klimy ,po wyjezdzie ze serwisu klima dzialala lecz na następny dzien przestała mechanik stwierdził ze prawdopodobnie zepsuła sie sprężarka ,czy musze wymienic całąsprężarke czy tez może mogłbym ja naprawic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdził ze prawdopodobnie zepsuła sie sprężarka
pojedz do niego niech konkretnie zdiagnozuje co Ci się w autku popsuło. Bo mozemy gdybać długo. Jeśli spręzarka puszcza na O-ringach to tylko O-ringi do wymiany, jesli cos w srodku to proponuję wymienić, bo długo nie potrzyma reperowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!