Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stłuczka , prosze o pomoc


rambolipamboli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałem mama stłuczke gość wjechał we mnie na wstecznym i ucierpiał zderzak i lampa

Zderzak jest z wersji od R26 F1 i w jednym miejscu porzadnie pękł i zszedł lakier i popękał w paru różnych miejscach a lampa to jest ta soczewkowa i tak jakby calutka popekała od środka , zderzak ucvierpiał zaraz pod lampą . Mam teraz pytanie odnośnie wycene czy bedzie ona pod kątem zwykłego zderzaka seryjnego czy cena tego zderzaka RS lampy tez sie to tyczy . Jeśli ktos miał podobnie lub zna sie na wycenach to prosze o jakas pomoc . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej tego zestawu co masz założone i nie daj sobie ewcisnąć zwykłego zderzaka a na pewno będą próbować. Ja to bym na bezgotówkową napraw oddał gdyby mi tak ktoś wjechał bo koszta będą wysokie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale w czasie stłuczki miałeś inny zderzak (takie Twoje prawo), więc będziesz zgłaszał odwołania od wyceny do czasu, aż naliczą poprawnie. Ja kiedyś z PZU, trzy razy tak sie przepychałem aż wycena była satysfakcjonująca dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkiem ubezpieczyciela jest, zgodnie z Art. 805. § 1. KC, spełnić określone świadczenie w razie zajścia przewidzianego w umowie wypadku. Przez określone świadczenie należy rozumieć przywrócenie stanu poprzedniego ( sprzed wypadku). . Muszą więc policzyć, wyposażenie sprzed wypadku a nie doprowadzenie do stanu seryjnego (choć oczywiście będą próbowali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś Woody miał podobna sytuację na parkingu. On ma Megankę I phI z przodem od phII i serwis musiał doprowadzić ją do stanu sprzed wypadku, czyli założyli przód od phII tak jak było. arthuras ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś miał na to co przerobiłeś rachunki to im przedstawiasz do wyceny.

Niekoniecznie. Działasz tak jak pisał Lewy, do skutku, aż wycena będzie poprawna. Rzeczoznawcy na wstępie powiedz o tym jaki masz zderzak i lampy, bo faktycznie będą chcieli zrobić na serię. Rachunków nie musisz posiadać, powinni zrobić wycenę ze względu na aktualne ceny rynkowe fabrycznie nowych w/w części.

Koledze tak wyceniali Corsę A z przednim zderzakiem z GSi... policzyli koniec końcem szkodę całkowitą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie nie daj sobie wcisnąć innych elementów niż masz. Zderzak ma być od wersji RS i tyle. Z lampą to jak masz na nie rachunek to odrazu pan przedstaw aby miał świadomość co ile kosztuje... Jak ci policzą za mało to odwołanie piszesz informując ich że przedstawisz im koszta zakupu nowe zderzaka z wersji RS oraz lampy z soczewką.

 

Pamiętaj również że możesz pomoć drugiej lampie np urywając mocowanie. Co dwie to nie jedna a kasy dużo więcej <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczając auto Towarzystwo Ubezpieczeniowe podwyższyło Ci jego wartość o te ekstrasy?Dzięki temu płaciłbyś wyższą składkę...jest tak?

Kolega w Lagunie założył cały orginalny ksenon(lampy,sprskiwacze,samopoziomowanie)kosztowalo go to troszeczkę kasy.Po wypadku dostał auto bez tym rzeczy.Wszystko było porozbijane a w specyfikacji auta niestety były zwykłe lampy lustrzane.

Jakis mądrala z firmy ubezpieczeniowej stwierdził,że o takich przeróbkach informuje się przy zawieraniu umowy komunikacyjnej :roll: Wzrasta wartośc auta =wzrasta składka umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież szkoda likwidowana będzie z OC sprawcy i nijak ma się do OC poszkodowanego
sądzisz,że w ubezpieczalni sprawcy pracują debile? ;-)Przeciez ktos od nich będzie musial te szkody oszacować i podeprzeć sie jakim cennikiem i wersją wyposażenia.

Mam nadzieję,że sie mylę i koledze oddadzą kasę za ekstrasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!