Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Swap silnika 1.5dci


drzazga

Rekomendowane odpowiedzi

W większości przypadków swap jest mało opłacalny, no chyba, że masz p&p (wymieniasz silnik i podpinasz nowego kompa) jak np w bmw czy paru innych markach. Zamiast wydawać grubą kasę na rzeźbę lepiej sprzedaj swoje auto, kupa 1,9 i zostanie c jeszcze trochę kasy na mody ;-)

Nowe serce generuje większą moc i moment, oprócz silnika i ECU powinieneś wymienić skrzynię + sprzęgło, półosie, przeguby, zwrotnice, zawieszenie silnika, początek wydechu...

Co do wiązki to nie wiem jakie są różnice.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie koszta wyszły powiedzmy zero, kupiłem rozbitą megane na części i sprzedałem to co zostało i stary silnik...

 

do wykonania swapa z 1,5 na 19 potrzeba:

- silnik kompletny ze wszystkim co na nim wisi

- skrzynia ze sprzęgłem

- półosie napędowe

- piasty+łożyska przód lub zwrotnice jak kto woli

- kołyska (z 1,9 pasuje di kazdego silnika a z 1,5 nie do kazdego)

- instalacja silnika, komp silnika i chyba ten moduł co jest pod maską z bezpiecznikami

- wszystkie poduszki silnika

- ob udowa filtra paliwa razem z filtrem

- przewody paliwowe od filtra do pompy wtryskowej, oraz te od filtra w stronę baku to pierwszej złączki(na wysokości ściany grodziowej)

- obudowę filtra powietrza z przepływomierzem ( w 1,5 nie ma przepływki)

- węże do intercollera

- akumulator jest inny

- cały wydech jest inny

 

ja u siebie robiłem więcej bo zmieniałem całą instalację w aucie i targałem deskę rozdzielczą(nie trzeba przy samej zmianie silnika) ponieważ dokładałem climatronica, esp z asr, handsfree, el. skłądane lusterka, czuj. deszczu i światła i elektrykę do tyłu...

 

uwielbiam taką zabawę i jak wszystko zaczęło działać to cieszyłem się jak dziecko ;-)

megana to był banał typu P&P, wcześniej robiłem leona 1,6 benzyna z przypalonym silnikiem i instalacją na 1,9 tdi z instalacją kompletną z toledo, i troszkę nie pasowało, ale po dwóch tygodniach już jeździł i było ok. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Siemka wszystkim <_<

Mam 1.5 dCI i niestety cieknie z niego jak z rynny... Czy bardziej sie oplaca wlozyc nowy 1.5 czy moze zainwestowac troszke wiecej w 1.9 i caly osprzet ?

P.S

Do Adminow - przepraszam za brak polskich znakow, ale nie mam w pracy polskiej klawiatury.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...

Ciężki temat wiążący się z wymianą połowy instalacji w aucie.

Prościej sprzedać uszkodzone auto i kupić jakiegoś benzyniaka.

Chyba, że jest cały anglik do podmiany, wtedy będzie prościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!