Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gdzie i jak zamontować zestaw w CC ?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo fajny zestawik Presidenta Johnnego II ASC z jakąś anteną Sirusa ale niestety ma podstawę magnesową :-) jak wiadomo CC niemalże wszystko ma z plastiku i nie mam możliwości postawienia tej anteny...

 

No i teraz dwa pytania, po pierwsze JAK zamonotwać stałą antenę żeby wyrządzić jak najmniej szkód (uniknę wiercenia ), oraz JAKĄ antenę zakupić (czy może tą moją da się zaadoptować) ?

 

Pomożecie <ok>:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sirius czy aby na pewno? Nie Sirio przypadkiem. Jeżeli tak to jaki model. Z czego jest wykonana tylna klapa. Czy materiał jest sztywny czy może pracuje. Czy w aucie jest przewidziane ucho pod tylnym zderzakiem. Trzeba by było tak to przemyśleć coby nie popsuć wizerunku auta. Ja proponował bym jednak montaż niezalecany ale najbardziej wydaje mi się estetyczny. Jeżeli pod podwoziem znalazł bym miejsce na zamontowanie jakiegoś kątownika to bym go postarał się wysunąć go od podwozia coby stanowiło miejsce montażu anteny. Antena co prawda nie będzie miała warunków do pracy i trzeba by było coś długiego i dobrze zestrojonego. Opcja dwa to czy pod klapą są jakieś śruby pod które można by było zrobić uchwyt. Trzecia to założenie uchwytu antenowego do samej klapy ale pod warunkiem że jest ona mocna z tym że trzeba by było podciągnąć przewód masowy.

Idąc na całość to dziura w klapie pod nią podłożyć kawał blachy dla wzmocnienia. Do blachy podciągnąć masę i montować antenę. Oczywiście to najlepszy da efekt tylko czy nie będzie przeszkadzało przy otwieraniu dachu. Jeżeli da się przewody ładnie poupychać to będzie super punkt <ok> Jak się nie widziało auta to ciężko ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...

i jak udało Wam sie zamontować CB do CC?? bo tez sie zastanawiałem jak to zrobić, według mnie klapa odpada bo otwiera sei w obie strony ( jako bagażnik lub jako schowek na dach) dach jest ze szkła, a nie ma anten z przysawką?? :D to by było chyba najlepesze rozwiązanie, albo zostaje klapa przednia lub od zderzaka. ma ktos moze włożone CB do CC to proszę o fotki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem maniaka z magnesem na półce dachowej nad szybą, ten kawałek jest z metalu. Śmiesznie to wyglądało. Można też montować do przedniej klapy na uchwyty, ale wygląda tragicznie.

Polecam rozwiązanie jak z tego wątku, chyba najlepsze z możliwych. I to naszego forumowicza:

link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!