Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Piszę z prośbą o poradę zanim wybiorę się do mechanika.

Jakiś czas temu zauważyłem iż podczas jazdy z prędkością między 70 km/h do mniej więcej 130 km/h słyszę szum buczenie z lewej przedniej strony. Ten odgłos to coś takiego jakbym miał na oponie bąbla (spuchnięcie) lub wbity duży kamień w bieżniku. Czy to może być łożysko (przebieg 55 tys. km) czy coś innego. Przy skręcaniu tak samo to eliminuje mi półoś. Czy oprócz łożyska jest coś pomiędzy kołem a skrzynią co mogło się wyrobić? Ten odgłos to tak jakby połączenie buczenia z jazdą po małych dziurach w asfalcie. Czy łożysko amortyzatora już padło? Sam nie wiem od czego zacząć i jak samemu to sprawdzić.

 

Aha mam wrażenie że przy ostrym skręcie w prawo szum mniejszy oraz jak wrzucę na luz oraz wyczuwam lekkie falowanie na kierownicy.

Może już ktoś to przerabiał?

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdr

raa24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale jak to sprawdzic zeby byla pewność. Nie chce za koleją wszystkiego wymieniać. Lewarowałem to koło ale nie ma bocznych luzów a odgłos ruchu dosyć przyzwoity możę jakiś inny sposób ktoś poda (skuteczny)?

 

pozdr

 

[ Dodano: 2010-05-09, 12:58 ]

Witam

 

Wczoraj sprawdziłem i według mechanika łożyska OK ale hamulce z tyłu zapieczone ubytki na obu tarczach i pewnie klocki także w fatalnym stanie, twierdzi że ten szum i wibracje przenoszą się z tyłu do przodu i dlatego tak słychać. Czy to możliwe? Propozycja pierwsza wymiana kompletna tarcz i klocków lub przetoczenie tarcz ale nie wiem jaka grubość minimalna może zostać? A jak z tarczami są same do kupna czy raczej kompletne (pierścień ABS itd)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!