Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co Cie drażni a co fascynuje w Megane III ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. A ja w moim flusiu juz mampierwsza powazną awarie.Tuz po przejechaniu 1700km zapalila mi sie lampka ładowania,po chwili zgasla po czym znów się zapalila i z silnika zaczęły wydobywac sie rożna dzwięki. Podniosłem maskę zobaczyłem zerwany pasek klinowy. Myslalem ze to maly problem. Podjechalem ledwie do serwisu renault i pan z serwisu bez otwierania maski wiedzial co jest grane.Powiedzial ze ja juz jestem 3 osoba z ta usterką z tym ze u mnie moze obejdzie sie bez wymiany silnika...Byłem zszokowany diagnozą...okazało sie bowiem ze pasek klinowy spadł bo odkręciło sie kolo pasowe napędu alternatora na wale korbowym a tym samym poluznilo sie kolo zębate paska rozrządu a że renault nie stosuje klinów na tych kołach to w tamtych dwóch modelach fluence zawory spotkaly sie z tłokami i z silnika zrobila sie kaszanka...w serwisie obawiają sie ze jesli tych przypadków bedzie więcej to akcja serwisowa gotowa..wczesniej mialem meganke2 i nic takiego nie mialo miejsca..juz nigdy wiecej renault..skandal zeby w smochodzie o wartosci 70 tys doszlo do takiej usterki i to po tak krotkim przebiegu..tamte dwa fluensy mialy podobny przebieg..tak jak sie cieszylem tym autem tak moj entuzjazm calkowicie legł w gruzach..komentarz pozostawiam dla Was...

 

[ wyciąłem echo. meganecoupe02 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam taką nadzieję..ale juz zaufania do tego auta niestety nie mam..niby tą fabrykę tak wychwalali a tu lipa jak nic.Szkoda mi teraz mojej meganki ze ją sprzedałem.Dobrego auta się nie sprzedaje.Boję się tylko czy to wina była niedokręcenia tej śruby czy wadliwe koło, bo co mi po tym ze mi koło wymienią jesli będzie takie samo,niemoge tego zrozumiec..poprawili koła zmiennych faz to spie.. kolo pasowe..brawa dla tych inzynierów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dość śmigania do 3tyś obrotów
A to gdzies jest napisane, ze nie wolno ich przekraczac ?

 

wiesz co w książce serwisowej jest napisane ze do 3000-3500 tys. obrotow... :/

ale pierwsze słyszę że docieranie jest do 1000km... wydawało mi się że to te 2000-2500 km trzeba uważać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ale pierwsze słyszę że docieranie jest do 1000km... wydawało mi się że to te 2000-2500 km trzeba uważać...

Przecież w tej samej książce w tym samym miejscu jest wyraźnie napisane że 3-3,5tys. obrotów nie przekraczać do przebiegu 1000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację... oczywiście czytałem tą książkę jak po opijaniu kupna auta i po 3 tyś. km auto będzie miało optymalne osiągi a nie docieranie... :0 już od wczoraj go zacząłem normalnie użytkować... i powiem że jest ogień... zapsuwa idealnie ;) ;) ;) nawet nie zauważyłem a tu 125 km/h ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mojego silnika nie da sie uratować. Najprwdopodobniej bedzie wymiana silnika bo po wymianie kola silnik nadal zle pracuje więc musiala byc klepa...jutro sie dowiem..moze ..co dalej..pozdrawiam wszystkich posiadaczy fluence i zycze duzo sczescia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu trudach wysępiłem nowy silnik do mojego flusia..smutne jest to ze człowiek jak tylko wpłaci pieniądze za auto to staje się intruzem na serwisie bo gdy jego auto ulegnie awarii zdaje się być na łasce i niełasce ludzi którzy tam pracują i mają wszystko gdzieś..znów oczekiwanie na silnik..oczekiwanie na wmontowanie go do auta..znów 3 tyg bez auta ,razem będzie miesiąc..a o aucie zastępczym nawet nie ma mowy.Zawsze byłem zwolennikiem nowych samochodów, ato był juz mój czwarty nowy i do tej pory nie miałem problemów,ale ...ale juz nigdy więcej,bo jesli mam kupic za duze jak dla mnie pieniądze auto a potem ma w nim mi ktoś kopac bo ktos odwalił fuszerke to ja dziękuje za taki luksus z posiadania nowego auta.Lepiej kupic uzywane i nie ludzic sie ze nie bylo ruszane ale wtedy nie wydam tyle kasy na takie auto...pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie jest problem z tym, ze taka awaria wystapila, bo wszystko sie psuje i nic nie jest idealne, moze sie zawsze przytrafic.

Problemem jest sama obsluga, jak traktuje sie klienta, ktory slusznie wymaga.

jest ignorowany i w praktyce traktowany jak intruz.

Przez co sama marka cierpi na opinni.

Zle doswiadczenia z serwisem potrafia zepsuc opinie o producencie, a w efekcie zniechecic do ponownego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłoś się do tvn turbo - podchwycą temat na pewno.

 

chyba by mnie szlak trafił w takiej sytuacji. Człowiek wydaje kupe pieniedzy zeby własnie jeżdzić bez awarii i żeby samochód służył do wożenia 4 liter i nagle zostajesz na miesiąc bez samochodu.

 

serwis renault jest beznadziejny i w dodatku opryskliwy. W Alejach w Warszawie mają takie ładne motto w punkcie obsługi klienta: "Pierwszy samochód sprzedaje dealer a następne dobry serwis." ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje wizerunek auta cierpi bo uwazam ze renowki to dobre auta i zepsuć sie moze wszystko ale szkoda ze przez takie nie doksztalcone serwisy traci sie klientow.To dotyczy nie tylko serwisu renówek ale na innych wygląda tak samo..

 

[ Dodano: 2010-06-23, 15:23 ]

Zgłosiłem ten problem do tvn turbo i w sierpniu maja sie ze mną kontaktować.

 

[ Dodano: 2010-06-23, 15:29 ]

Wiesz jak wyglądało podejscie salonu do klienta?Jak wszedłem tam poraz kolejny ze swoimi roszczeniami ze młotkiem i majzlem to sobie mogą starego grzmota naprawiac to sprzedawca udawał ze mnie pierwszy raz widzi i ze to juz nie jego problem a dupny główny niby mechanik z dlugopisem za uchem i teczką papierów zaczą się wymądrzać i zasugerował ze ja chcę silnik wyłudzic nowy..aprzeciez nowy silnik to ja mam tylko ze zje..psuty..szkoda bo zrazilem sie przez ta sprawe do mojego samochodu..

 

[ Dodano: 2010-06-23, 15:31 ]

Wogóle odnioslem wrażenie ze chłopcy z serwisu czekają na jakis dowod wdziecznosci to wtedy sprawa odrazu nabralaby odpowiedniego rozpędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Ba, nawet w jednej z głównych ról ;)

Daj znać co się będzie dalej działo. Wydaje mi się, że większość marek w Polsce najwięcej traci właśnie przez serwis. Trzeba z nimi robić porządek.

 

Regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!