Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co Cie drażni a co fascynuje w Megane III ?


Rekomendowane odpowiedzi

Współczuję, ale tak sobie myślę, że problemy z fluence, to nie jest dobre miejsce w wątku dotyczącym megane III. Od tego powinien być chyba inny wątek. Twoje problemy dotyczą silnika 1.6, który notabene jest jednostką sprawdzoną i z powodzeniem stosowaną również w innych modelach renault. Niewykluczone, że awaria ma jakiś związek z miejscem składania fluence, czyli z Turcją, a meganki są przecież robione w Hiszpanii. Dla postronnej osoby problemy z fluence mogą być równoznaczne z problemami z megankami, stąd moja uwaga

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To teraz coś ode mnie - w piątek czeka mnie wymiana reflektora :-)

Zablokowała się soczewka (w pełnym skręcie), zapaliła sie kontrolka SERV i tak już zostało. W kazdym bądź razie jak na razie na serwis nie mogę powiedzieć złego słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu to nie dobrze wróży tym którzy maja xenony... ja póki co śmigam tylko na tych do jazdy dziennej bez zapalonych świateł z tyłu i xenony żadko używam

 

A ja dzisiaj jadę akurat do serwisu bo drzwi pasażera mi lekko opadły na dół i jest teraz na dole przy listwie taka duża szpara która drażni oko...

mam nadzieje że to tylko kwestia dokręcenia jakiś śrub...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinIII, ksenony były problemem od samego początku w wielu egzemplarzach (zwłaszcza tych pierwszych). Często pojawiał się problem drgania soczewki. Mam nadzieję, że już wyeliminowali wszystkie niedoróbki (ewentualnie zmienili producenta lamp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubal, u mnie póki co nie mam problemów odpukać oczywiście z xenonami... chociaż póki co żadko je używam, ponieważ jest jasno więc jeżdzę tylko na tych światłach do jazdy dziennej... i tył wyłączony... tylko może ja nie mam tego egzemplarza z "pierwszych serii"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie... probowałem ostatnio sprawdzić ile pójdzie maxymalnie... katalogowo jest napisane że 205.. mi się udało rozpędzić do 191.... i dalej tak jakb nie chciał iść... tzn. nie próbowałem jakoś długo cisnąć żeby poszedł dalej... ale przez chwilę obrotomierz ani drgnie... widziałem gdzieś na necie filmik jak kolesie tak meganka z silnikiem TCE 130 rozpędzili się do 210...

Czy to może być coś nie tak ?? Czy poprostu muszę jechać i jechać aby przekroczył te 200 km/h ?? p.s. nie pamiętam czy to może było lekko pod górkę... czy to poprostu silnik jeszcze się nie ustawił pożądnie... mam przejechane 4500 km ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli próbę robiłeś w te koszmarne upały to można uznać to za wynik normalny. Moc silnika zależy od wielu czynników - m.in. od ciśnienia atmosferycznego i temperatury zasysanego powietrza.

 

Mały OT:

Wracając wczoraj z Poznania udało mi sie osiągnąć niesamowite wręcz spalanie: 6,9l/100 przy dystansie 160 km. Jechalismy w miarę normalnie - było i wyprzedzanie i wielkie oberwanie chmury :mrgreen: Do katalogowego 6,1 trochę jeszcze brakło ale wynik jest dla mnie imponujący (zwłaszcza że żadko kiedy udawało mi się w trasie zejść poniżej 8,5l/100.

 

Dowód:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli próbę robiłeś w te koszmarne upały to można uznać to za wynik normalny. Moc silnika zależy od wielu czynników - m.in. od ciśnienia atmosferycznego i temperatury zasysanego powietrza.

 

a no robiłem... to była godzina w sumie gdzieś 7 rano... ale temperatura wynosiła 24 stopni... może dlatego też że jestem jeszcze przed wymianą oleju... zalecają żeby po pierwszych 5 tys. km wymienić... :P generalnie auto jest super... wczoraj zrobiłem prawie 700km ... i jestem super zadowolony... elastyczność jest genialna... :mrgreen: super się wyprzedza inne auta... p.s. a co dopiero w Twojej rakiecie :P hehe

 

czyli mówisz że mam się nie przejmować że tak się zatrzymało na 191... w sumie rozmiar felg też ma jakieś znaczenie ....

 

p.s. ile czasu masz już swoje autko i jaki ma przebieg...

widziałem Twoją furkę wczoraj na żywo i naprawdę ślicznie się prezentuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie testy generalnie są mało miarodajne i martwienie się na ich podstawie jest bez sensu. Jak chcesz wiedzieć co w silniku piszczy jedź na dobrą hamownię.

 

Autko mam trochę ponad rok a przebieg w tej chwili to niecałe 23,000 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak takie testy są mało miarodajne, wiele czynników ma na nie wpływ :mrgreen: ja ostatnio na A2 spokojnie osiągnąłem katalogowe 195 i przy tych warunkach jakie wtedy panowały pojechał bym 200 bo pedał nie był całkiem w podłodze :-P czyli jest nie źle (2 osoby na pokładzie i mały bagaż, przebieg nie całe 20000)

marcinIII pewnie jeszcze trochę musi się dotrzeć silnik u ciebie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!