Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co Cie drażni a co fascynuje w Megane III ?


Rekomendowane odpowiedzi

marcinIII pewnie jeszcze trochę musi się dotrzeć silnik u ciebie

 

też mi się tak wydaje... za 300 km do wymiany olej :mrgreen:

 

p.s. ale z dnia na dzień czuje jak lepiej i bardziej żwawo przyspiesza z miejsca... :P

 

aaaa czy wy macie też problem z tą rączką w fotelu odpowiadającą za zmianę położenia fotela na lędźwię... nie wiem jak to nazwać... ta rączka co jest koło podłokietnika... po raz 3 mi sie poluzowała.... macie jakiś patent na to ?? za pierwszym razem pojecałem do ASO to koleś mi założył od ręki... poźniej sam tak samo zrobiłem... widzę że to jest słaby sposób... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne u mnie ta rączka siedzi dobrze od samego początku :mrgreen:

 

za to zdarzyło się w sobotę, że nie zareagował przycisk start/stop mogłem go naciskać do woli żadnej reakcji :-( zapłon po włożeniu karty do czytnika normalnie był czyli wszystkie kontrolki się zaświeciły i odblokował blokadę kierownicy a nie reagował na naciśniecie czyli nie włączał rozrusznika :shock: po wyjściu z auta zamknięciu i otworzeniu znowu zadziałał normalnie :P mam nadzieje, że to chwilowa niedyspozycja, a nie zwiastun jakiejś awarii :evil:

na pewno jak będę w serwisie to karzę to sprawdzić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znacie jakiś patent na to żeby ta rączka siedziała tam porządnie ... ?? w sumie nie używam tego, więc można ją wywalić i będzie spokój... :mrgreen: hehe ale wtedy zostanie dziura w fotelu, co nie wygląda za fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, też podejrzewam że to od upału auto cały dzień stało w garażu, a tam jak wiadomo mimo iż jest cień temperatury nie są niskie wtedy na dworze było ok 36

tereaz jest wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dzisiaj że na progach jak otworzysz drzwi zawsze jest pełno syfu jak np. jade w deszczu i trochę tego syfu wleci do środka, albo po umyciu jest tam mokro...

chodzi oczywiście o wersję Coupe... też tak macie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę tego syfu jest - ale nie jakoś dużo - ja bym okreslił że raczej niewiele :P ale jest ...

 

Zamontowałem u siebie owiewki w drzwi i niestety podczas ostanich upałów tak się powyginały, że od strony kierowcy musiałem zdjąć bo po otwarciu okna sama "wylata", a niestety metalowe spinki które były w zestawie jakoś do megi nie pasują :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam miałkie pytanie do was :mrgreen: hehe zapewne żenujące... ale jak wyzerować średnia prędkość, średnie spalanie itd ? za jednym razem to można zrobić , czy każdy z osobna ?? bo wchodzę w te ustawienia i tam nic nie ma na ten temat powiedziane... będę wdzięczny za info...

 

a dzisiaj właśnie wymieniłem olej... tak jak zalecali po 5000 km :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to jednym przytrzymaniem jak pisze kolega Wuzet kasujesz dane komputera, gdybyś chciał skasować jeszcze licznik "DZIENNY" kilometrów :mrgreen: musisz otworzyć okienko z przebiegiem ogólnym i dziennym i powtórzyć przytrzymanie guziczka :P

 

[ Dodano: 2010-08-07, 14:13 ]

witam,

tak trochę ostatnio mieszana pogoda - deszcz, ale ciepło - już kilka razy to zauważyłem, ale zaczyna mnie to dość istotnie denerwować

 

w przypadku dużej wilgoci, opadów, a dość dużej temperatury na zewnątrz - parują dość mocno szyby - o dziwo wydaje mi się że jest to z zewnątrz - do tego stopnia że nie widać nic w lusterkach - paruje najbardziej właśnie ta część szyby na wysokości lusterek... gdyby to było od środka klima powinna sobie poradzić (generalnie nawiewu też nie można sobie za bardzo na szybę ustawić)... abstrahując - też wam tak paruje??

 

dzisiaj jechałem - do tego zauważyłem jakieś takie śmieszne 'strugi' wody spływające z przedniej szyby tak jak by strumyczek sobie płynął...

 

to na razie chyba jedyne niedoróbki tego auta jakie zauważyłem :P

 

tak to jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

posiadacze wersji coupe.... czy wy też macie przednie zderzaki, jak dotkniesz reka tzn przycisniesz np. te srebrne wstawki to one całe sie ruszają... podobnie jest w sumie z całym przednim zderzakiem,... gdzie nie nacisne wszystko tka jakby bylo luzne... tez tak macie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak u mnie jest raczej dosyć sztywno przymocowany - przynajmiej przy myciu recznym nie zauwazyłem aby mi sie ruszał. Natomiast róg lewego przedniego błotnika (przy reflektorze) u mnie regularnie odstaje - jak go przycisnę palcem to wskakuje na swoja pozycję, ale po jakimś czasie znowu wystaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co mi przy myciu nic nie lata, sprawdz u siebie jak bedziesz pamietal, czy jak nacisniesz na te srebrne wstawki z przodu czy tak czuc ze one sie ruszaja... tak samo jak ten grilll pod znaczkeim Renault... przy myciu nic nie lata... tylko chodzi mi o to ze jak paluchem nacisniesz to tak jakby wszystko bylo luzno przymocowane i sie rusza... chyba ze tak jest w kazdym to wtedy spoko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek odebrałem grantoura 1.4 TCE privilege

Autko chodzi bajecznie, choć rzeczywiście trzeba się namachać wajchą biegów.

 

Wszystko było OK, dopóki do auta nie wsiadła żona i chwyciła za rączkę by zamknąć drzwi. Rączka niemiłosiernie SKRZYPI. Ta od strony kierowcy siedzi mocno, od strony pasażera się porusza wydając nieprzyjemne dźwieki. Zresztą, mam wrażenie, że cały plastikowy bok od strony pasażera jest jakby mniej twardy, bo się wygina, jak się ciągnie za rączkę. Będę to zgłaszał jako usterkę.

 

Jeśli chodzi o minusy, to lusterko wsteczne zasłania kawał przedniej szyby z prawej strony. Musiałem opuścić mocno fotel, by lusterko mieć jak najbardziej u góry.

 

Kolejny minus, to brak rolety w tylnych drzwiach. Co jak co, ale grandtour jest autem rodzinnym. Co prawda mam przyciemniane szyby, ale i tak będą pewnie sytuacje, dy trzeba będzie dokleić rolety, co jak wiadomo wygląda fatalnie. W dwójce rolety były dostępne, w trójce nie ma ich w żadnej opcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!