Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki filtr powietrza ? Standard czy K&N


kozbi77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam MEGANE CC 2.0 16V Turbo

 

Mam dylemat co wybrać standardowy filtr powietrza czy firmy K&N?

Ma ktoś taki filtr zamontowany? Bardzo proszę o opinie?

Chodzi mi o zwykły K&N nie stożek.

 

Szukałem w sieci ale , napotykam sprzeczne informacje.

Jedni piszą że więcej samochód pali, więcej brudu dostaje się do silnika.

 

A znów na aukcji czytam że lepiej oczyszcza powietrze i spalanie spada.

np. tu : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1008465871

 

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek1238

 

Mógłbyś coś rozjaśnić? Co to znaczy odetkanie wydechu ;) nie jestem zbytnio oblatany w temacie. To mój pierwszy samochód z TURBO. Co musiał bym zrobiś żeby uzyskać więcej mocy.

 

Czyli że nie ma sensu zakładać takiego filtra K&N?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozbi77, najtańszy przyrost mocy w silniku turbo to chip. wejdź na jakąś stronę firmy zajmującej się chiptuning'iem i sprawdź przyrosty/ceny.

Odetkanie wydechu rozumiem jako ułatwienia wylotu spalin, nie znam za bardzo, jednak poprawienie wydechu w turbo pozwala na większe przyrosty po zmianie programu niż na seryjnym wydechu. Nie wiem kto się zajmuje poprawianiem silników turbo w renault, może ktoś na forum przerabiał temat i pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie szkoda Ci pieniędzy i sportowa wkładka poprawi Ci w jakiś sposób humor to kup, najważniejsze abyś Ty był zadowolony. Co do jakości filtrowanego powietrza, K&N będzie na pewno równie skuteczny jak filtr oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że co? Nie ma sensu... rozumiem pakować pieniędzy w taki filtr?

Ma ktoś filtr K&N ? Może by coś powiedział o nim?

Dzięki z góry....!

W regulaminie forum jasno określono zasady pisowni postów :!: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To w takim razie jaką markę polecacie filtrów K&N tylko dlatego że są wieczne. Ja jeździłem na PZL Sędziszów i Filtronie i jakoś nic ciekawego ani wykonanie ani materiały, myślałem na pureflexem lub Knechtem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dlatego że są wieczne

Nie ma czegoś takiego. Prędzej czy później wszystkie się zapychają ;) Zwłaszcza w warunkach PL gdzie tyle syfu na drodze.

Zasady wymiany (co ile i jaki) filtrów jasno zostały określone w instrukcji :!:

Jak tego się trzymasz to wystarczy.

Ja śmigam na pureflex-ach i nie miałem problemów jak do tej pory.

Kiedyś od znajomego mechanika słyszałem, że w filtronie wyszła krótka seria ze złego materiału i prawie nie przepuszczała - oczywiście szybko wycofali wadliwą partię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!