Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zapala sie i znika kontrolka hamulca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Od jakiegoś czasu pojawia mi się komunikat (Grand Scenic 2005) Breaking fault, podczas przyspieszania, skrętu. Co on oznacza? Rozumiem, że coś z hamulcem, ale z ręcznym czy normalnymi? Będę wdzięczny za radę.

Pozdrawiam

Raff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam serdecznie,

Od jakiegoś czasu pojawia mi się komunikat (Grand Scenic 2005) Breaking fault, podczas przyspieszania, skrętu. Co on oznacza? Rozumiem, że coś z hamulcem, ale z ręcznym czy normalnymi? Będę wdzięczny za radę.

Pozdrawiam

Raff

Miałeś mało płynu hamulcowego co pewnie zauważyłeś :-), taki komunikat pojawia gdy czujnik wykryje niską ilość płynu hamulcowego. Miałem to samo, dzisiaj dolałem i jest git .. Płyn hamulcowy dot-4

 

Piszę do wszystkich tutaj ku pamięci :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam podobny problem w swoim Scenicu. Otóż dzisiaj, gdy odpaliłem go, komputer wyrzucił mi komunikat "Braking Fault" i dodatkowo niezależnie od tego czy hamulec ręczny jest zaciągnięty czy nie, świeci się jego kontrolka na wyświetlaczu oraz napis STOP. Dodam, że mój model ma elektroniczny hamulec ręczny.

Dodatkowo, podczas jazdy co jakiś czas komputer zapiszczy, bym nie zapomniał o owym komunikacie przez niego wyświetlanym.

 

Problem w tym, że nie mogę nawet zmienić napisu wyświetlanego na ekranie komputera pokładowego, żeby zobaczyć aktualny przebieg czy spalanie...

 

Co jest nie tak??

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

 

[EDIT]:

Już wszystko w porządku. Wystarczyło dolać trochę płynu hamulcowego... Uf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

Wczoraj odebralem auto po wymianie silnika, podczas jazdy zapala sie i znika kontrolka hamulca elektrycznego i zaswieca sie komunikat break fault. Przy zatrzymanym samochodzie probowalem zwalniac i zaciagac reczny i wszystko dziala. Jest to o tyle denerwujace ze czasami zapali sie 4 - 5 razy na minuta, czasami nic przez 20-30 minut. Mechanik podlaczyl do CLIPa i nie ma zadnych bledow. Wie ktos moze co to by moglo byc ??

Londo

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Kolego, na forum używamy polskich znaków. Przed wysłaniem proponuję przeczytać co się napisało i poprawić błędy. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odnosnie polskich znakow diakrytyczne , nie mam takiej mozliwosci, pozatym reszta wyglada OK (brak bledow gramatycznych, poprawna skladnia zdan).

Odnosnie samochodu, mechanik stwierdzil (czy raczej jego uczen), ze plyn hamulcowy jest ok, ja zajzalem jeszcze raz i bylo na mninimum, dolalem i teraz jeszt OK, klocki wymienialem kilka miesiecy temu, wygladaja dobrze.

Dziekuje za pomoc, samochod dziala nic co nie powinno sie nie swieci.

Pozdrawiam

Londo

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

 

Regulamin forum mówi jasno co należy zrobić w takiej sytuacji i zastosować się do instrukcji zawartej w regulaminie. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Mam podobny problem z hamulcem ręcznym . Podczas jazdy zapala się kontrolka o awarii hamulca ręcznego byłem u mechanika powiedział mi ze czujnik w skrzynce hamulca automatycznego jest tego powodem ale nie można go wymienić tylko całą skrzynkę trzeba wymienić koszt tej naprawy miał by mnie wynieść 2000 zł . Więc nie wymieniłem . Mam wiec straszny problem bo ciągle mi piszczy ten sygnał czy ktoś może mi powiedzieć czy można usunąć ten głośniczek ?

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wiec straszny problem bo ciągle mi piszczy ten sygnał czy ktoś może mi powiedzieć czy można usunąć ten głośniczek ?

1) prawdopodobnie możesz go wyłączyć Clipem

2) możesz wyjąć wyświetlacz i po rozkręceniu obudowy wyświetlacza można wylutować głośniczek

3) możesz wyjąć bezpiecznik od hamulca el. w skrzyneczce pod siedzeniem kierowcy, tylko wówczas nie będziesz miał hamulca ręcznego.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Od kilku dni zauważyłem, że jak np skręcę kierownicą w prawo lub przyhamuję mocniej jadąc z górki, zapala mi się czerwona kontrolka Stop i piszczy sygnał nie miłosiernie ale przez 2 sekundy. Miał już ktoś z tym taki kłopot? Dodam, że nie dzieje się to często ale czasami jak się włączy to wkurza, no gdyby nie ten dźwięk to bym może jakoś to zdzierżył :) A po drugie świeci mi się kontrolka Service. Raz gaśnie i nie ma, a raz świeci i tak na zmianę. Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!