Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kluczyki - kluczyk immobi.


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam pytanie odnosnie kluczyka , przy zakupie dostalem 2 kluczyki, jeden kluczyk zupelnie mi nie dziala tzn nie otwiera drzwi , nie odpale nim auta. Okazalo sie ze to kluczyk serwisowy . Czy ktos w ogole bawil sie w dorabianie kluczyka ??, wiem ze tzreba posiadac kod kluczyka - nie mam (ale to sobie zalatwie) gdzie takie cos (dorabianie) warto robic moze okolice Poznania zna ktos kogos dobrego ??

Dlaczego owe pytanie gdyz pierwszy kluczyk powoli szwankuje mi wymienilem baterie przeczyscilem go ale i tak ciezko dziala

dziekuej slicznie

PS. moje auto to RENAULT MEGANE 1.6 16V 96 rok silnik K7M 702

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w '98 jeszcze nie bylo 16V. dopiero po liftinhgu wprowadzili - tego jestem pewien. przynajmniej tak w Polsce bylo...

 

a co do kluczykow, cos mi sie kojarzy ze ludzie rozmawiaja o tym czesto i bodajze chodzi o diode podczerwieni w kluczyku. trzeba ja wymienic. tak mi sie cos przypomina, ale warto zeby ktos sie wypowiedzial kto, najlepiej, sam to robil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie ze to kluczyk serwisowy .

 

Pierwsze słyszę - na czym to polega. Jak serwisowy to coś powinien uruchamiać a ty piszesz, że auta nie otworzysz i nie odpalisz itp.

Może jest to kluczyk rozkodowany :mrgreen: Czasami tak się dzieje (przy wym. bateryjek - ich dłuższym braku), że kluczyk się rozkodowuje i trza go nauczyć od nowa. Trza się udać do

ASO i oni to zrobią. Kod autka też dostaniesz a ASO.

 

i tak ciezko dziala

Na czym to polega :)

 

Raz otwiera raz nie :) Działa jak wetkniesz pilota do środka :) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba testera wystarczy zwykła kamerka - nagraj obraz przy wciśniętym pilocie i potem daj to na TV i powinno być widać czy ta diodka mryga ;-)

Tak samo inne piloty widać - gołym okiem tego nie zobaczysz a kamerka nagra :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. spr.podczerwień w pilocie (np.tester do pilotów TV na podczer. ).Mieć 4-cyfrowy kod.A procedure ,, uczenia ,, kluczyka można wykonać samemu .Moge podać - spr.

Cześć!

Mógłbyś podać tą stronę? Kupiłem auto z jednym kluczykiem i mam zmiar dorobić drugi (jeszcze nie wiem ile zawoła ASO, ale jak za dużo to tylko wezmę od nich kod do immo, bo też go nie mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie kluczyka . Pkt 1. Włączyć zapłon . Pkt 2. Wprowadzić kod 4- cyfrowy (rozblokuje się) . Pkt 3. Przytrzymać kluczyk z wciśniętym przyciskiem przez 3 -5 sek. do odbiornika . Pkt 4. Wył. zapłon. Pkt 5. Odłączyć kleme akumlatora na około 1 min. Pkt 6. Podłączyć kleme akumlatora. Punkty od 1 do 6 powtórzyć 3 razy. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Z tym powtórzeniem 3 razy to dowcip? Bo po tym co się dzisiaj naczytałem w sieci (nie da się....), co usłyszałem w punkcie dorabiania kluczy (chyba dobrym...) i cenie od dealera (zaczynają od ok 600 zł i trwa to tydzień, bo kluczy nie ma na miejscu) to mam ochotę kupić coś na ebay (pilot + surowy grot) i się pobawić samemu... i mogę to nawet 7 razy powtórzyć! :shock:

Czy można ten sposób zakodować kluczyk używany w innym samochodzie czy musi być nowy (czyli za 560 zł od dealera)

Jeszcze raz dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie o jakiej diodzie podczerwieni wy piszecie?? w kluczyku nie ma czegos takiego jest tylko transponder imo i on nie jest niczym zasilany, czasami sie zdaza ze komputer go zgubie nie wiem czym to jest spowodowane sadze ze imo dziala na jakies pole magnetyczne czy cos dokladnej zasady dzialania nie powiem ale moge sie zorientowac, ale napewno nie jest ro zadna podczerwien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie o jakiej diodzie podczerwieni wy piszecie?? w kluczyku nie ma czegos takiego jest tylko transponder imo i on nie jest niczym zasilany, czasami sie zdaza ze komputer go zgubie nie wiem czym to jest spowodowane sadze ze imo dziala na jakies pole magnetyczne czy cos dokladnej zasady dzialania nie powiem ale moge sie zorientowac, ale napewno nie jest ro zadna podczerwien

 

No to na pewno są dwie wersje RF - Radio Frequency jak sądzę i IR czyli infrared. I ja mam IR. A oprócz tego być może jest transponder...

 

Masz centralny zamek?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, są dwa rodzaje kluczy jeden z diodką co otwiera centralny zamek i uruchamia imobilajzer a drugi bez diodki bo nie trza otwierać CZ. tylko do imobila :!: a drzwi otwierasz kluczykime wkładając go do zamka w drzewiach i przekręcając ;-)

My piszemy o tym drugim z diodką co nie musisz mieszać kluczem w zamku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!