Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kluczyki - kluczyk immobi.


Rekomendowane odpowiedzi

To co podałem to NIE jest procedura przeprogramowania klucza z innego samochodu czy programowania ,, surowego,, klucza , tylko jak masz klucz który działał a teraz nie , ( np. klucz zapasowy któru leży nieurzywany) i zgubił swój kod. Może i są dwa rodzaje kluczyków ale jak jest w kluczu z przodu obudowy coś takiego co kształtem jest podobne do diody i owierając samochód kierujesz klucz w kierunku lusterka to napewno jest podczerwień. Podczerwień nadajnik i odbiornik muszą sie ,,widzieć,, a radiowy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji obsługi jest wyraźnie napisane jak wygląda sprawa z kluczykami, jakie są itp. Wg mnie RF jest najlepszy, można otwierać i zamykać samochód siedząc w domku :mrgreen: A co do pilotów na podczerwień to dawno temu w AŚ opisywane były przypadki okradania/kradzieży samochodów dzięki zegarkom Casio, które mogły przechwytywać sygnały z pilota i je zapamiętywać. Ale to było w '96 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że sprzedają to nic. Moze niektórzy potzrebuja tylko obudowy. Co do kluczyka z podczerwienią, tez musze dorobic drugi. Nie widzi mi sie dac 650zł. Ide jeszcze na wycieczke do serwisu pilotów TV... choć z drugiej strony to też może byc kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kupiłem sprowadzoną "megankę" i mam tylko jeden kluczyk. Macie jakąś wiedzę/doświadczenia gdzie dorobić sobie duplikat (aby był też z immobilaiserem) :mrgreen:

 

To są jakieś programowalne ustrojstwa :)

Jakiego rzędu są to koszty itd :)

 

z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam mam dwa kluczyki z czego jeden nie działał i faktycznie testowałem kamerą cyfrową i miałem trafioną diode. wymieniłem id starego pilota i wszystko gra . kolega na forum wykłuca się na temat kluczyka z diodą .takie oczywiście są jak i te radiowe .ten pierwszy działa jak zwykły pilot i czasem trzeba otworzyć oczko nad lusterkiem wstecznym i wyłamać delikatnie zaślepkę nad odbiornikiem fali wtedy lepiej łapie on sygnał .bywa że oczko jest zapaprane kurzem od środka. pozdrowienia koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Ja też mam problem z kluczykiem. Mianowicie mam tylko jeden. A jak nie otworzę auta z pilota to nie uruchomię go bo nie wyłączę immobilisera! Koszt dorobienia to 600 zł w serwisie Renault. Sprowadzają z Francji :mrgreen: Ale jest jeszcze jedno pytanie w tej sprawie. Chodzi mi o wymianę baterii w pilocie. Czy jak będę je wymieniał to nie rozkoduję pilota? I jak je wymienić żeby tego nie zrobić? A kod z ASO jest bardzo przydatny. Bo gdyby właśnie popsuł się pilot to można odpalić auto przez podanie tego kodu który właśnie wyłącza immobiliser. Czy ten kod podają w ASO za darmo? Muszę się wybrać po ten kod koniecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak będę je wymieniał to nie rozkoduję pilota?

Ja wymieniałem już w obu i nic nie zginęło - dodam, że nie robiłem tego wieki tylko kilka sek. ;-) Poprostu wyjąłem stare bateryjki i w ich miejsce poszły nowe i tyle.

Jak zrobisz to szybko i sprawnie to nic nie powinno zginąć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dzwoniłem do ASO Renault o zapytać o ten kod. Byli słabo zorientowani. Nie wiedzieli o co chodzi. Chodziło mi o ten kod którym można odpalić auto nie otwierając go z pilota. Czy to ten sam co do kluczyka? 4-ro cyfrowy? Powiedzieli mi że za otrzymanie od nich kodu muszę zapłacić 100 zł !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o ten kod którym można odpalić auto nie otwierając go z pilota.

Przepraszam ale coś namieszałeś - jak chcesz odpalić auto nie otwierając go :mrgreen: Toż to nie model zdalnie sterowany ;-) :)

Nie dziwię się że byli słabo zorientowani ;-)

Tak to kod czterocyfrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę. Przeczytałem w instrukcji obsługi że jak wyczerpie się bateria to auto otwieramy kluczykiem. Wyłączamy alarm przekręcając kluczyk w schowku na pozycję off a następnie wkładamy kluczyk do stacyjki, włączmy zapłon, naciskamy na konsoli środkowej guzik od centralnego, kontrolka od immobilisera zaczyna migać. Czekamy aż mrugnie np: 5 razy jeśli pierwsza cyfra kodu to 5 itd z pozostałymi 3-ema cyferkami i wtedy immobiliser się wyłączy. Tak jest w instrukcji obsługi Meganki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!