Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów !

 

Ujezdzam do miesiąca moja megane II kombi i jestem z tego autka PRAWIE zadowolony, gdyby nie...KLIMA-TRONIK który okazuje sie bardzo kapryśny. Gazu pełno, ciśnienie ok, cewka na kompresorze OK, kompresor OK a klima sie włącza od czasu do czasu (tryb manualny nie auto).

 

Odstawiłem autko do do http://www.bosch-adamczyk.pl/ ale widze ze chlopaki sobie nie radzą... Prosze o pomoc w namiarach na warsztat ktory sie ZNA na RENAULT i jest w mi w stanie pomoc. Moja cierpliwość sie już kończy - jazda autobusami boli - i kosztuje sporo czasu i pieniedzy.

 

ps. czy to prawda ze nie można włączyć kompresora ponizje temp 6 stopni na zewnatrz w moim aucie ? tak mi powiedziano w RENAULT BARTKOWIAK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest grzybnia...

klima mi się włącza OKAZYJNIE. Po wyłączeniu silnika i włączeniu nie włącza się..trzeba chwile pojeździć, wpaść w kilka dziur i się włącza.

stad moje pytania :

- czy presostat może się zawieszać ?

- czy przekaźnik / jeśli jest/ może się zawieszać ?

Co się dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś co pisze wyżej?

Czytałem, ale ten post nic nie wnosi, mnie się też nie włączy poniżej +6 °C, Tzn. włączy się sprężarka na kilkanaście sekund i się wyłączy. Mam klimę manualną. Tak jest właśnie Renault ustawione. `

Klima generalnie nie włączy się poniżej +4 - +6 °C takie zabezpieczenie.

Możliwe, że w ujemnych temp. w trybie ręcznym, przy włączeniu odszraniania szyb sprężarka się włączy po to aby osuszyć powietrze, ale potem na pewno nie będzie działać.

Jeszcze raz powtarzam zasada działania klimatyzacji manual i automat (climatronic) jest takie same we wszystkich modelach Renault. Jedyna różnica leżeć będzie w innym poprowadzeniach rurek i umiejscowienia czujników. Ba niektóre elementy mogą być stosowane w różnych modelach zamiennie, to że różnią się nr OEM nic nie znaczy.

st grzybnia...

To będziesz grzyby zbierał

wpasc w kilka dziur i sie wlacza.

Szukaj braku styków na kostkach i bezpiecznikach, obstawiam panel sterowania nawiew sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że w ujemnych temp. w trybie ręcznym, przy włączeniu odszraniania szyb sprężarka się włączy po to aby osuszyć powietrze, ale potem na pewno nie będzie działać.

Nie ma znaczenia automatyczne czy ręczne włączenie, w żadnym przypadku poniżej ok. +6 stopni sprężarka nie pracuje. Temat przewałkowałem w ASO przy okazji naprawy mojej klimatyzacji.

lotharek a symbol "AC" zapala się za każdym razem, czy tylko jak "pojeździsz po dziurach"? P_r_z_e_m_o dobrze radzi, trzeba sprawdzić połączenia skoro dziury mają wpływ na działanie.

W ASO Lubliniec do 31 maja mają promocję na przegląd i odgrzybianie klimatyzacji - 99zł. Warto podjechać, a przy okazji może sprawdzą co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

niniejszym ogłaszam ze moje problemy z klima odeszły w niepamięć.

a wszystko dzieki Wam i Krzyśkowi z CHLODNIC-POLA z Sośnicowic.

RESPEKT !!!

Mega Szacun dla ww !

pare slow o warsztacie :

- omówiłem sie w piątek na poniedziałek na 12

- potwierdziłem przyjazd o 10.30 juz w poniedziałek

- przyjechałem na miejsce i po ok. 10 minutach moja Renatka byla juz na warsztacie.

- usterka zostal zdiagnozowana w ciagu 2 minut - naprawa ok. 1h - presostat....

- przy okazji wymienielem filtr kabinowy (rekami P. Krzysia) , odgrzybiłem moja czarnule, sprawdzilem płyny itp.

- w czasie naprawy Pan Krzysztof wielokrotnie okazał sie wyrozumiałym człowiekiem i nie wygonił mnie na zewnątrz tylko odpowiadał cierpliwie na moje pytania

(bralem go kilka razy pod wlos jeśli chozi o Renatke i wiadomości z forum) - NIE DO ZAGIĘCIA CZŁOWIEK !! - przy okazji poraża spokojem i wewnętrznym opanowaniem !

kilka slow na plus i minus:

 

IN PLUS :

- mega profesjonalizm

- warsztat czysty

- mechanicy nie umorusani w smarze

- ceny - przyzwoite

- customer-friendly podejscie

 

In minus ( a sa ..jak zawsze)

- fatalny dojazd - można zgubić zawieszenie

- na placu masa aut ...nie ma gdzie zaparkować by udać sie do biura

- po wymianie filtra kabinowego zostal syf na dywaniku ( maly bo maly ale zawsze)

 

Koszt imprezy :

- czujnik - 100zl

- 50 odgrzybianie

- 64 - filtr kabinowy

- 10 - spawanie plastiku uchwytu reflektora - połamał sie był....

w sumie - 374 zl ! jak dla mnie po wcześniejszych doświadczeniach z serwisami klimatyzacji - BOMBA !

 

jeszcze raz serdecznie polecam !!

 

Lotharek/ czarna strzała 1.5dci Siemianowice ;)

 

Wyrzuciłem z posta zbędne 18 enterów. meganecoupe02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!