Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tylne szyby nie działają


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzis i mnie dopadł problem z szybami, jednak nie jest to tak jak tutaj już było opisane, ze nie działają obie tylne szyby. U mnie problem jest następujący. Nie działa przednia szyba od kierowcy i tylna szyba prawa czyli można powiedzieć ze szyby nie działają w poprzek. Pozostałe tzn prawa przednia i tylna lewa działają normalnie. Wczoraj było jeszcze wszystko ok, dziś przyszedł mróz i nie działa. Spotkał się ktoś z czymś takim wcześniej ?

 

 

Pozdrawiam

 

 

Ah ten wspaniały Firefox ma możliwość poprawy słów. wszędzie są polskie literki :D

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez Emek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziala przednia szyba od kierowcy i tylnia szyba prawa czyli mozna powiedziec ze szyby nie dzialaja w poprzek.

Problem prawdopodobnie jest na wtyczkach. Nie napisałeś czy takie zachowanie jest tylko z panelu kierowcy czy również z panelu pasażera.

 

Druga część postaw powinna się znaleźć zupełnie w innym dziale. Proponuję przeedytować post, usunąć drugą część.

Ale Twoje objawy mogą wskazywać na zacinający się termostat.

To, że wentylator działa przy włączonej klimatyzacji jest normalne i tak ma być.

Jak chcesz wiedzieć więcej poczytaj sobie o działaniu klimatyzacji na Plikach znajdziesz stosowne dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem prawdopodobnie jest na wtyczkach. Nie napisałeś czy takie zachowanie jest tylko z panelu kierowcy czy również z panelu pasażera.

 

Druga część postaw powinna się znaleźć zupełnie w innym dziale. Proponuję przeedytować post, usunąć drugą część.

Ale Twoje objawy mogą wskazywać na zacinający się termostat.

To, że wentylator działa przy włączonej klimatyzacji jest normalne i tak ma być.

Jak chcesz wiedzieć więcej poczytaj sobie o działaniu klimatyzacji na Plikach znajdziesz stosowne dokumenty.

 

Witam, literki poprawie w domu, gdyż teraz jestem w pracy, pracuje w Holandii i na komputerze nie mam możliwości zainstalowania polskiej klawiatury gdyż administrator zablokował panel sterowania. Co do szyby, jak napisałem wcześniej tzn edytowałem post ale widzę, ze ta wypowiedz moja gdzieś znikła. Podczas przerwy sprawdziłem działanie szyb i szyby działały już poprawnie temperatura podniosła się o 2 stopnie do -1. na przełączniku czy to przy drzwiach kierowcy czy przy drzwiach pasażera nie dało rady otworzyć okna. Teraz działa wszystko ok. Czy była to tylko jedno razowa awaria ? Czy możne układ daje już znać ze coś niedobrego zaczyna się dziać. W weekend lub w wolna chwile postaram się przyjrzeć temu z bliska tzn zobaczyć w jakim stanie są wtyczki. Druga cześć już edytuje i przenoszę do odpowiedniego działu. Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Emek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu szyby przymarzły i nie dało się ich otworzyć.

 

Hmm nie wykluczam takiej możliwości :D Jednak jak mowie trochę dziwne przymarzły tylko dwie, no i teraz temperatura nie była jakaś straszna -3, a jak drugi raz sprawdziłem było -2. Chyba, ze odmarzało w czasie jazdy po zrobiłem około 35km i na postoju odtajało całkowicie. Tak tez może być i w sumie cieszyłbym się gdyby tak było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że zamarzły, ale w takim przypadku musiałoby padać i ochłodzić się gwałtownie. -3°C to znowu nie jest jakaś bardzo niska temperatura. Mnie nie chcą się otwierać ale tak przy -15 / -10 °C i to też nie zawsze. Wszystko zależy od wilgotności powietrza. Zawsze jednak słychać, że silniczek próbuje otworzyć szybę ale nie daje rady.

Jeżeli nie słychać silniczka to w pierwszej kolejności do sprawdzenia i wyczyszczenia są wtyczki pod przełącznikami i w drzwiach. Trzeba rozebrać i spryskać płynem kontaktowym. Nie polecam wszelkich wynalazków typu WD, działają ale na krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Temat wiem ze stary jednak dzisiaj znowu walczyłem z szybami i dotarłem do punktu:

 

Na kostkach w słupkach do tylnych drzwi po sprawdzeniu miernikiem na dwóch dolnych pinach gdzie jest stały plus i masa - mam od 0,72 V do 0,93 V - zamiast 12V na bezpieczniku 40 A do tylnych szyb mam 14V kostka pod fotelem cała połączona kabel 1:1 musiałem pominąć całą kostkę bo pływała - przekaźnik 40A ciepły ten różowy dalej nie kopałem bo się ściemnia.

Edytowane przez krysiun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda moja historia. U mnie nie otwierały się tylne okna. Po sprawdzeniu miernikiem na kostkach pod siedzeniem (za schowkiem), było napięcie 12v, a na kostkach w drzwiach (lub na silniku szyby) około 1V. Wywaliłem cały środek i okazało się, że przewód pod siedzeniem był tak zaśniedziały, że po dotknięciu się rozpadł. W tym miejscu przewód czerwony, który idzie od bezpiecznika (przez kostkę pod siedzeniem) fabrycznie jest rozdzielany na dwa przewody (na prawą i lewą szybę). Jest on tam lutowany i oklejony. I u mnie właśnie zaśniedziało to łączenie i szyby się nie otwierały. Na zdjęciu już jest usunięta uszkodzona część i przygotowane jest do lutowania ( w dwóch kółkach dwie końcówki przewodu do połączenia). Jeżeli ktoś potrzebuje jakiś zdjęć po wyjęciu środka to piszcie.

 

kopiadsc07272.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam wodę na podłodze - przyczyna niedrożność odprowadzenia wody z podszybia.

 

Nie działają mi szyby... gdzie jest ta kostka odpowiadająca za szyby i jak wyciągnąć w całości tapicerkę podłogową? Trzeba odkręcać elektryczny schowek między pasażerem a kierowcą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Witam serdecznie. Mam problem z szybami tylnymi oraz z szybą kierowcy wymieniałem przełączniki,  silniczki i dalej nic. Po przeczytaniu pana doświadczeń z tym problemem myślę że coś takiego może być u mnie. Jeśli można prosić to bardzo bym prosił o zdjęcia zrobione przez Pana podczas usuwania tych usterek. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!