Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tylne szyby nie działają


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od pewnego czasu nie działają mi tylne szyby. Nie działa sterowanie na drzwiach kierowcy, ani na drzwiach z tyłu. Przewertowałem forum i poczyniłem następujące kroki:

- przeczyściłem preparatem KONTAKT złącza przy zawiasach, pod fotelem kierowcy oraz przy dźwigni otwierania klapy silnika - brak efektu

- zamieniłem moduł z przyciskami ze sprawnego samochodu - brak efektu

- sprawdziłem sterowniki przy siłownikach i same siłowniki - działają

- odpływ wody z podszybia jest drożny

- w schowku w podłodze i pod nogami jest delikatnie wilgotno, ale nie ma jakieś wielkiej wody, czyszczone kostki były suche, nie stały w wodzie

tutaj skończyły się moje pomysły i pomysły z forum. W przyciskach sterowania na drzwiach kierowcy, nie działa podświetlenie przycisków oraz kiedy włączam zabezpieczenie przed dziećmi malutka, czerwona dioda również nie świeci. Nie wiem gdzie dalej szukać problemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie to poszukaj dokładnie gdzie znajduje sią sterownik szyb. Ja mam co prawda Scenica I ph I ale szyby są szybami. Każde auto ma zabezpieczenie przed przepaleniem silnika szyby. Sterowanie szyb góra dół odbywa się za pomocą zamiany biegunów na silniku. Odpowiedzialny za to jest sterownik a nie przyciski. Poszukaj gdzie jest sterownik szyb i tam pewnie jest jakiś problem. Może wilgoć spowodowała śniedź na jakimś styczniku. Zobacz tutaj http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=12720

Znalazłem coś takiego na elektrodzie:

po każdym odłączeniu akumulatora trzeba zaprogramować przyciski a mianowicie na zamkniętych oknach przytrzymaj przycisk do góry (zamykanie) przez 2-5 sek.Czynność powtórz z kazdym przyciskiem (sterowanie kierowcy) szyby powinny działać płynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem sprawdziłem sterownik (ten przytwierdzony do silniczka, z odnośnika podesłanego przez P_r_z_e_m_o), generalnie mam rozbebeszone drzwi, wyciągnąłem sterownik z tylnej szyby (niedziałającej) i podpiąłem do przednich (które działają) no i szyba działała, więc wnioskuję, że sterownik nie jest uszkodzony. To samo zrobiłem z silniczkiem, podpiąłem pod przód i też się kręci.

Generalnie to wychodzi na to, że do tylnych drzwi nie dochodzi napięcie (skoro sterownik i silniczek jest dobry). Pytanie tylko gdzie szukać przyczyny, że owo napięcie nie dochodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będziesz musiał zdjąć osłony progów i przepatrzyć kable. Nie jestem pewien jak jest w Scenicu II ale u mnie na przednim słupku drzwi kierowcy jest złączka, która czasami zawodzi. Sprawdź u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie do sterowania szyb tylnych wychodzi z modułu bezpieczników w kabinie. Bezpiecznik 40 A. Potem poprzez złącze pod fotelem kierowcy rozgałęzia się do drzwi tylnych lewych i prawych. Tam bym szukał przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

Mam identyczny problem. Tylne szyby zmarły obie zarówno przyciskami pd kierowcy jak i tył nie działa.

Nawet wywaliłem oryginalna kostkę bo i tak miałem pośniedziałe końcówki od wody na podłodze ale nadal nic.

Czy jest jakiś sterownik gdzieś od szyb czy jak ?????

Już mi pomysły wyszły wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze nie wiem jak sprawdzić przycisk od blokady przed dziećmi - miernikiem sprawdziłem na przyciskach od szyb przednich jest 11.1 V przy wyłączonym silniku a na tylnych przyciskach max 2 V a nawet 0,6

 

przycisk od blokady zamyka drzwi ze nie da sie ich otworzyć od środka szyby nie działają zarówno z przycisków z tyłu lewa prawa jaki z przycisków od kierowcy - MARTWICA TOTALNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zaśniedziałe złącza trzeba je wszystkie przeczyścić.

Masz też problem z napięciem w instalacji. Na włączonym silniku powinno być od 13,5 -14,1 V. Sprawdź napięcie na akumulatorze, na włączonym i wyłączonym silniku.

Jak masz włączoną blokadę to wyłączone jest sterownie tylnych szyb, zarówno z panelu kierownika, jak i przyciskami z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!