Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

spalanie, a wskazania komputera


Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

jestem pisadaczem od pol roku meganki I '99 z silnikiem 1.6 v16; mam pare pytan odnosnie spalania :-D

1. czy wasze meganki tez sa tak paliwozerne? moja pali 8.5 litra- mozna powiedziec ze srednio mieszanym cyklu tj. miasto i trasa, z przewaga miasta. A teraz jak sa upaly i chodzi klima to nawet 9 litrow. (porownujac to do mojego poprzedniego samochodu, Opel Astra, to jest sporo [7l] ).

2. czy wskazania komputera pokladowego pokazujace spalanie jest wiarygodne? jak przeliczam sobie to normalnie prostym rownankiem to zazyczaj roznica jest od 0,3 -0,5 litra. (zeby nie bylo ze to jest nie miarodajne to leje zawsze pod korek z dwoma "odbiciami")

3. moze macie jakies rady, co by tu zrobic zeby mniej to palilo (nie mam wybitnie ciezkiej nogi :))

4. rozwazam zalozenie gazu-zawsze bylem przeciwnikiem gazu, ale przy obecnych cenach benzyny powaznie sie zastanawiam; jak byscie mogli powiedziec ile srednio pali (meg. z silnikiem 1.6 16v), czy rzeczywiscie jest to oszczednosc, i wate zachodu?

 

z gory dzieki wielkie za info.

 

peace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam teraz Megi w dieslu, ale poprzednie auta miałem zagazowane.

Nigdy nie narzekałem i gaz zwracał mi się po czasie 5-9 miesięcy jazdy.

Jeżeli dużo jeździsz to zakładaj, jeśli chcesz dłużej potrzymać autko to się zastanów - ja zawsze auto sprzwedawałem max po 1,5 roku uzytkowania na gazie.

Ogólnie we francuzach nie ma problemu z gazem (jak np w bawarkach).

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w wersji classic z tym samym silnikiem co ty komputer pokazuje spalanie 6,8 l w jezdzie mieszanej z przewaga autostrady(130-140km/h) bez klimy, z klima jakies pol litra wiecej. Zwykle jezdza 4 osoby + jakies graty w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy wasze meganki tez sa tak paliwozerne? moja pali 8.5 litra- mozna powiedziec ze srednio mieszanym cyklu tj. miasto i trasa, z przewaga miasta. A teraz jak sa upaly i chodzi klima to nawet 9 litrow. (porownujac to do mojego poprzedniego samochodu, Opel Astra, to jest sporo [7l] ).
9 to jeszcze nie tak dużo - ja w 2.0 w upałach i w korkach mam kolo 12-13 :-D

 

raczej będziesz musiał takie spalanie zaakceptować - jedyne co jeszcze możesz zrobić to spróbować dostosować swój styl jazdy do charakterystyki silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, temat o spalaniu jest juz jeden, duzy, zeby nie powiedziec "wielki"... trzymajcie sie tego o co pytal krejcior, albo zostana wyciagniete regulaminowe konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!