Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wibracje na wolnych obrotach Megane GT (kom


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nie wiem czy to norma w tym modelu ale w mojej Megi GT (kombi) 1,6 110 KM na wolnych obrotach odczuwam delikatne wibracje i słuchać "melodyjny pomruk" trochę jak w dobrze wyciszonym dieslu. Nie jest to specjalnie uciążliwe ale zastanawiam się czy wszystko jest OK?!

Podobnie ma się sprawa jeżeli trzymam drążek zmiany biegów, też lekko wibruje (tylko bez głupich komentarzy;)). Poprzednio jeździłem Fordem Fusionem 1,4 i tam nie miałem takich "wrażeń" zasadniczo na wolnych obrotach silnik pracował cichutko i nic nie dygotało.

Auto ma dopiero nieco ponad 2000 km więc na razie zakładam że może objawy same znikną?!

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnymi objawami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami tak mam przy włączonej klimatyzacji i postoju na światłach. Jest nieco drgań, silnik jakby za mało obrotów wrzucał. Jednak nigdy nie drżała mi skrzynia biegów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz drgań przy włączonej klimie bardzo odczuwalny jest spadek mocy silnika ,czy ktoś ma podobne odczucia?

 

Nie wiem, nie jeżdżę bez klimatyzacji nigdy ;) Swoją drogą... to jednak 1.6 przestaje mi wystarczać, ech ;) Z ogólnych wrażeń, mocy nie jest jakoś strasznie mało. Jechałem ostatnio X6 Hybrid... to jest rakieta przy 110KM, ale mimo to, nie jest z m3 tak źle. Obawiam się właśnie tak jak kolega wspomniał co by było przy wypadzie w pełni obciążonym wozem ;)

 

[ Dodano: 2010-06-09, 17:47 ]

Od jakiegoś czasu obserwuję dziwne zachowanie stojąc na światłach. Przez samochód przechodzi jakby wstrząs, obroty się podnoszą i po chwili spadają i spokój. Coś jakby silnik miał zgasnąć za chwilę. W lipcu stuknie mu roczek i chyba panowie z ASO nieco się napocą przy samochodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dość często zdarza mi sie taki właśnie "wstrząs" na wolnych obrotach przy załączonej klimie w lagunie I ph II 1.9 dti. Jakoś nigdy mnie to nie martwiło, ale chętnie się dowiem co jest grane. Jak widać nie jest to przypadłość nowych meganek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo w MIII. Zaczęły się upały i klima na wolnych obrotach obciąża mocno silnik, ponieważ musi więcej dać z siebie aby pokonać upał w kabinie. Jest o normalne zachowanie tak samo jak spadek mocy podczas jazdy podczas pracy klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!