Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.9DCI 102km nie odpala,nie ma napięcia na ś

Recommended Posts

Witam. Jestem tutaj nowym użytkownikiem - i przyznam szczerze, ze usterka którą trafiłem zmusiła mnie do dołączenia do tej społeczności:D

Więc usterki łączą;)

No to zaczynam i opisuje co nie halo w samochodzie:

Problem zaczął się gdy nie mogłem otworzyć z pilota centralnego zamka wszystkich drzwi naraz. Otwierały się drzwi kierowcy i nie było słychać charakterystycznego dźwięku (tzw puknięcia) słyszalnego jak dotąd podczas otwierania. Gdy otworzyłem samochód kluczykiem samochód już nie chciał zapalić :-(

Otworzyłem maskę i poruszałem przekaźnikami znajdującymi się koło silnika z lewej strony (tą skrzynką). Samochód odpalił. Jednak tego dnia pojawił mi się ten problem jeszcze 3-4 razy. Przy każdej próbie otwierania i odpalania. Po powrocie do domu postanowiłem przeczyścić przekaźniki w tej skrzynce i samą skrzynkę szczotką drucianą z góry. Po tym wszystkim renóweczka już nie zagadała :shock:

Nie zapalają mi się wogóle świece żarowe i nie ma napięcia na pmpie paliwa (tyle potrafię powiedzieć). Samochód kręci a nie zapala. Mam pytanie - czy ktoś może wie co to może być???

Ja osobiście mam dużo teorii ale żadnej nie jestem sam w stanie sprawdzić... Brakuje mi schematów elektrycznych - a metodą prób i błędów boję się robić ;)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za zainteresowanie tematem. Mam nadzieję, że podziałam trochę na tym forum - bo to moje pierwsze forum:) Jak dotąd stroniłem od wszelakich wirtualnych społeczności, gdyż na nie po prostu nie miałem czasu.

Andrzej

Andrej, jak zachowuje się kontrolka immobilajzera? czerwona lampka gaśnie czy zaczyna szybko migać przy próbie odpalenia?

Dzięki Robak za zainteresowanie ;)

Kontrolka imobilajzera przy przekręcaniu stacyjki gaśnie.

A czy przy przekręcaniu stacyjki powinna się palić kontrolka silnika (taka żółta - oznaczająca awarię silnika) w moim przypadku??? Bo mechanik u którego byłem powiedział, ze powinna mi się zapalać w moim przypadku. Tyle tylko, że n sam nie wiedział, czy dieslu tak jest - bo w benzynówkach przy przekręcaniu się pali i po uruchomieniu silnika gaśnie.

Andrej, ta kontrolka zapala się na chwilę i gaśnie. Jak zgaśnie to odpalasz auto. Tak jest przy sprawnym aucie. Niestety możesz mieć zalane wtyczki w skrzynce pod maską i tam gdzieś nie ma styku, ew przy komputerze, to bym sprawdził na początku. Wciśnij tez dla pewności wyłącznik uderzeniowy, czerwony albo czarny w okolicy zbiorniczka wyrównawczego.