Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tryb awaryjny i lipa...


SpecPC

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

dzisiaj jadąc do domciu wcisnąłem trochę mocniej pedał gazu, po czym na desce zapalił się SERVICE i napis "SPRAWDŹ WTRYSK" - w języku niemieckim i ograniczeniem maksymalnych obrotów silnika do 3000 obr./min. Dziwne ... zatrzymałem się, wyłączenie silnika - włączenie błąd znikł ale za chwile kolejny raz się pojawił i ta sama akcja. Wcześniej w czasie jazdy gdy ładnie przyśpieszało po zmianie biegów z 1 na 2 i na 3 pojawiał się chwilowy przestój ok. 1 sek. i auto dalej przyśpieszało. Również komunikat na desce pojawił mi się raz gdy karta była włożona a ja siedziałem i czyściłem autko przy zgaszonym silniku. Co może być przyczyną? Niestety kabel do diagnostyki będę miał najwcześniej pon-wtorek, a kkl od vaga niestety nie działa:(

 

Aha dodam jeszcze, że mimo wymienionych baterii w pilocie na wyświetlaczu pojawia mi się komunikat o słabej Baterii w karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zacząłem grzebać i okazało się że po odłączeniu przepływomierza autko jedzie super ale trochę dymi, a po zapięciu go znowu muli. Czy to wina przepływomierza?

 

[ Dodano: 2010-06-07, 17:05 ]

A może przydałoby się wyczyścić EGR? Czy to może pomóc?

 

[ Dodano: 2010-06-10, 22:57 ]

Autko naprawione, przyczyną problemu był czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

SpecPC, możesz powiedzieć jak na to wpadłeś? na kompie pokazało? ja cały czas jeżdżę z odpiętym przepływomierzem bo jak jest załączony to czasami, nie wiem kiedy i od czego to zależy, autko nie reaguje na gaz, zamula. na odpiętym chodzi jak zegareczek, pali normalnie, ostro zakopci jak chcę go wyciągnąć z za niskich obrotów i depnę gazu.

jaki koszt tego czujnika i wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fly.high, Spróbuj przeczyścić przepławkę. U mnie zaczęło deczko mulić to wymontowałem - benzynka ekstrakcyjna na cienki pędzelek i czyszczenie.

Był na wszystkim taki leciutki filtr oleju. Po czyszczeniu i poskładaniu, jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich celów najlepszy jest Izopropanol do mycia - rozpuszcza wszystko, a następnie spryskanie Kontakt S06 który rozpuszcza tlenki, itp. Po czymś takim przepływomierz w audi, mercedesie wstaje bez problemów.

 

Czujnik ciśnienia i temperatury w kolektorze dolotowym znajduje się na rurce ... gdy stoisz przed autem to na środku zaraz koło "otwieraczka klapy". Mnie kosztował 50 zł w ori i wszystko gra.

 

Ale mam inny problem, powyżej 120 km/h i pełnym gazie obroty rosną lecz falująco ... tzn. przyśpiesza z małymi przerwami. Czy to filtr paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki.

na razie przeczyściłem CRC AIR SENSOR CLEANER'em i od tygodnia jeżdżę z wpiętym przepływomierzem, bez przerywań :-)

tylko na podłączonej przepływce wydaje mi się że autko słabiej zbiera się "z dołu".

też tak macie? ktoś może porównać? wypiąć przepływomierz i zobaczyć czy autko lepiej przyśpiesza w dolnym zakresie obrotów? (1300 - 1800 obr/min)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyłem prace nad autem. Rozebrałem dolot, wymontowałem przepływomierz i okazało się że włókna przepływomierza były uszkodzone, a mimo to przepływomierz wskazywał że jest sprawny. Wymieniłem na używany od znajomego, wyczyściłem go Cytrynką - odtłuszczacz w aerozolu Bernera, Izopropanolem i Kontakt S62 do tego pędzelki i wszystko gra. Samochód pracuje zupełnie inaczej.

 

Do tego rozebrałem UCH, wyczyściłem ... polutowałem uszkodzone styki, wymieniłem element i jest super. Widziałem, że w niektórych miejscach doszło już do zwarcia i zostało delikatnie zalane przez wodę. Więc gdyby ktoś miał problem, mogę poratować i spróbować uratować UCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!