Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stado reklam


EnD

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio oglądając forum widzę coraz większą ilość reklam...

Wszystko w miarę akceptowalne, do czasu aż pojawiły się reklamy SmartContext.

Czy te reklamy są konieczne, czy też Krzychu poznaje kod reklam, tak by móc je stosować na innych tworzonych stronach?

 

Jeżeli reklamy są konieczne, z racji ich dochodu... To czy nie lepiej by było wprowadzić coroczne składki na utrzymanie serwera, i zrezygnować z tego nawału reklam, który jest nieco denerwujący...

 

Chyba, że te reklamy [smartContext] mają za zadanie zwiększyć PageRank strony - to w tym momencie inna sprawa, ale mimo wszystko nie wiem czy to już nie psuje user-friendly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym nie raz w SB. Zgadzam się w 100 % z EnDem. AdBlock+ działa bardzo dobrze na różne bannery i inne takie, ale smart context nie daje rady wyeliminować niestety, przez co te reklamy mi przeszkadzają. Byłbym również za składką na serwer, nawet bez wybierania władz itp. po prostu luźna składka na serwer. Kasa w tym miejscu nie gra roli, więc to nie jest wielki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym stadem reklam. Nigdy nie było uciekających okienek, ze znikającym X itp. Macie Adbloki, blokujecie google i zostaje tylko smart. Co jakiś czas zmieniana jest forma reklama, ze względu na różne wartości wpływów. Uważam, że linki smart context są chyba najmniej inwazyjne. Po najechaniu wyskakuje okienko ale tylko po najechaniu, nic nie muli przy ładowaniu stron i dodatkowo nie obciąża.

 

Odnośnie składek to taką formułę przyjąłem od samego początku, żadnych składek, dostęp do wszystkich działów za darmo. Nie chcę tego zmieniać i organizować zrzutek na serwer. Wiem jak to bywa czasami na innych forach, gdzie jest dobrowolna zrzutka. Jest mała grupa osób która zrobi wpłatę ale reszta już nie, trzeba później dzielić userów na zwykłych i tych którzy opłacili. Bo Ci co opłacili siłą rzeczy muszą mieć więc praw na forum. A jedyną metodą zmuszenia do wpłaty jest blokowanie dostępu do działów.

 

Zwiększanie PageRanku i pozycji realizowana jest w inny sposób - płatnymi linkami w katalogach i stronach, które są co jakiś czas wykupowane. Smart nie poprawia rankingu.

 

Panowie, jest dostęp do wszystkiego, nikt nie zmusza do klikania w reklamy czy najeżdżania na linki smartu, które zawsze są na zielono i nie trudno się domyślić, że to reklama. Nie chce nikomu utrudniać korzystania z forum, bo jakby mi na tym nie zależało to byłyby reklamy typu popup lub bannery co kilka postów jak jest to na innych forach, albo całkowicie płatny dostęp do forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tego zmieniać i organizować zrzutek na serwer. Wiem jak to bywa czasami na innych forach, gdzie jest dobrowolna zrzutka. Jest mała grupa osób która zrobi wpłatę ale reszta już nie, trzeba później dzielić userów na zwykłych i tych którzy opłacili. Bo Ci co opłacili siłą rzeczy muszą mieć więc praw na forum.

 

Tak bywa może na forach, gdzie ludzi nie łączy pasja i przyjaźń, tak mi się przynajmniej wydaje. Warto zwrócić uwagę na to, że w Polsce żyją różni ludzie, tacy, którzy potrafią zrobić coś bezinteresownie również. Podejrzewam, że takich ludzi na tym forum znalazłbyś bez problemu. Którzy dadzą pieniądze na serwer i nie będą chcieli nic, bo i po co? Jest super atmosfera, praktycznie rodzinna, zawiązały się tutaj wspaniałe przyjaźnie i uważam, że takie osoby, które dobrowolnie oddadzą pieniądze są na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie argumentacja, że tak było od początku i tego się trzymać nie przekonuje. Niestety nie ma nic u nas na świecie za darmo. No i czasami trzeba swoje zasady zmieniać...

 

Proponowałbym, by zadecydowali użytkownicy - i by zrobić ankietę, do wyboru - anonimowe wpłaty [raz do roku] na serwer, kwota która już jest uzbierana i kwota która jest potrzebna na hosting - lub - wszędobylskie reklamy.

 

Szczególnie, że mamy forum które ma wielu stałych użytkowników, a nie pojedynczych stałych i miliona przelotnych - opieram te zdanie na liczebności użytkowników na zlotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EnD, ale ja nie muszę Ciebie przekonywać i też nie przedstawiałem argumentów w takim celu. Jasno, wyraźnie napisałem wyżej jakie jest moje stanowisko w tej kwestii.

 

Bardzo dobrze, że się aktywizujesz i zgłaszasz swoje propozycje, jednak musisz zdać sobie sprawę, że czasami te propozycje mogą być odrzucane, tak jak w tym przypadku.

 

Przemyślałem to co napisałeś ale kwestie organizacyjne są trochę bardziej skomplikowane niż może to się wydawać.

 

Obecna formuła forum nie będzie zmieniana, nie przewiduję żadnych rad nadzorczych, walnych zgromadzeń itp. (nawiązując do Twojego porannego wpisu na shoutboxie).

 

PS

Czy do onet.pl też pisałeś, że reklamy Ci przeszkadzają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją wypowiedź na shoutboxie kierowałem jako opinię o

[Dzisiaj 1:55] gojgien: forum mogło by zmienic strukture na klub z wybieranym zarzadem i osobami funkcyjnymi przez głosowanie i walne zebranie....

 

Ad PIKUR'a - rozmawiałem z G-Boyem, i jako tako też nie są klubem, nie mają podstawy prawnej.

 

No nic, szkoda że z SmartContext nie da się zrezygnować ;)

 

Czy ten PS mam rozumieć jako "pojazd", "diss" w moją stronę...? Nie korzystam z onetu tak btw, nie przeglądam ich strony, nie udzielam się u nich, nie interesuje mnie czy mają reklamy, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to temat mamy wyjaśniony ;) Forum jest już od 4 lat w sieci i nie pierwszy raz pojawią się takie pomysły dotyczące jego funkcjonowania. Uwierz mi na słowo, obecna forma jest najmniej kłopotliwa pod względem organizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CareK, Kłopotem to może nie ale to nieetyczne jest.

Tak wszyscy mają po równo, czyli za darmo ;)

Ja też rozumiem Krzycha i przyznam się że sam czułbym się dziwnie bo tym co płacą nawet dobrowolnie to trzeba by coś więcej zaoferować.

Póki co jak nas Krzychu zapewniał - starcza na utrzymanie forum więc zostawmy mu tutaj pole do działania. Jak będzie kryzys (oby nigdy) to pewnie opłaty się pojawią.

;) Krzychowi i tak można na zlocie postawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę niestety też w tym temacie napisać z racji tego, że to głównie na mojej wypowiedzi zamieszczonej w Boxie ten temat i spór powstał.

Owszem, to moje słowa zamieszczone w powyższym cytacie, jednak to tylko jedno zdanie wyrwane z kontekstu całości wpisów, a było ich chyba 5.

Tu widać tylko fragment o potrzebie zmiany formuły forum po wprowadzeniu opłat abonamentowych. Tak należało by postąpić by fundusze mogły być odpowiednio zarządzane i rozliczane i by było to zgodne z prawem.

Pisałem tam jeszcze już bardziej sarkastycznie o problemach z wyborem władz, stawiając za przykład obecną kampanię do wyborów Prezydenta RP. Jest 10 kandydatów ale 4 ważniejszych zapraszanych do debat. U nas jest takich potencjalnych kandydatów ponad dwadzieścia cztery tysiące sześciuset. Nie wyobrażam sobie jak to przeprowadzić, by wszyscy byli zadowoleni. W tym miejscu kpiąco napisałem, że: "Wówczas zapanuje ogólna szczęśliwość"

Głównym celem moich wpisów było jednak szukanie sposobu zablokowanie możliwości bezproblemowego wchodzenia na forum tzw. Trollom internetowym. Takim co to szwendają się po necie rejestrują gdzie łatwo wejść i ryją. Temu zawsze będę mówił NIE, choćby i przez wprowadzenie opłat rejestracyjnych i późniejszych opłat odnawiających ważność profilu. Nie było by to utrudnienie dla szukających pomocy, bo kto potrzebuje to i tak przejdzie choćby nie wiem jak zawiłe procedury rejestracyjne.

To było głównym mottem moich wypowiedzi z których zostało wyrwane to jedno zacytowane zdanie.

Jakie jest zdanie Administratora w tym temacie wiem od dawna, bo takie dyskusje już były tu prowadzone a posty nadal są na forum.

To jest prywatne forum Krzycha i to On tu ustala zasady i trzeba się temu podporządkować, lub nie korzystać.

Kol. EnD, to właśnie w tym rozumieniu Admin zastosował porównanie z Onetem. Wszystko to można odszukać w archiwalnych tematach. No ale kto z "nowych" by archiwa czytał? To przecież tylko forum a nie IPN.

Inna sprawa, moje wpisy nie były w żadnym z tematów o działaniu forum lecz w ShoutBox, które wprawdzie jest integralna częścią forum ale do luźniejszych wypowiedzi, nie zawsze poważnych. Dla tego też znikają bezpowrotnie zamieszczone tam wpisy.

To tyle tytułem mojego wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach, w których explicite płacimy już chyba za wszystko cieszy mnie to, że ktoś odważny podjął decyzję, że reklamy będą dobrym sposobem dla strony na zarobienie na swoje utrzymanie ;). Płacenie za forum wyglądało by tak samo jak obecnie płacenie za abonament RTV. Ja reklamy blokuję a kontekstowe nawet mi przestały już przeszkadzać.

Zawsze na stronę można wejść blokując jakikolwiek kontekst nawet CSS czy obrazki i czytać tylko tekst.

Dzięki temu nie ma sytuacji, w której brakuje na opłaty i ktoś z własnej kieszeni musiałby za to zapłacić lub "żebrać" o datki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że nie ma zrzutek....Krzychu, dobrze gada, że była by tylko mała grupka osób która systematycznie wpłaca pieniążki na utrzymanie serwera. Tak zawsze na początku się fajnie mówi...składka składka, a potem każdy się wykręca. I tak się dziwie, że po tak długim czasie zaczęły się pojawiać reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u Krzycha bywam częściej niż inni i mogę zapewnić że nie przymiera głodem i nie dokłada do forum a w ogóle nie rozumiem skąd ta dyskusja, to Krzychu założył ten portal i to on tu decyduje o tym czy to będzie czy nie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!