Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stuki w silniku


pitern

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam wlasnie taki problem jak w temacie na luzie jest odgłos jest taki jakby ktos jakims metalem walil w metolowy plotek a wmiare dodawania gazu to sie nateza, co dziwne zadne kontrolki nie zapalily sie mi no i podłaczalem pod komp i tez nic nie wykazalo. Czy ktos z was maial cos takiego?

Zapomnialem dodac ze megi to 1,5 dci z 2003r i przebiegiem 153tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż z której strony mniejwięcej Ci stuka bo u mnie była sytuacja że poprzedni właściciel wymienił pasek a reszta została stara i też mi tak stukało.A jak mechanik rozebrał to rolka i napinacz rozpadał się rękach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miales racje Ptasznik padła panewka. Pojechałem do serwisu bo jakos balem sie u nie znajomych mechanikow robic. Skurczybyki wycenili koszt naprawy na 10 tys :shock: no i rece mi opadły ale kierownik serwisu odrazu powiedział ze bedzie wysyłał pismo do renault polska o dofinansowanie no i czekam. I mam pytanie czy trzeba robic cały silnik czy można wymienić tylko panewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie ze mogłem pomuc jaki czas temu skonczyła ci sie gwarancja? .co do panewek trzeba by zrobic szlif wału jezeli jest porysowny. jezeli nie jest porysowny to wymienic panewke na cylindrze i i bedzie oki

ps, bedzie problem reno nie zaleca szlifowania włu a wic koszty moga wzrosnac masakrycznie a wiec lepie w ostatecznosci załatwic cały silnik jak masz jakies pytania to czekam chetnie odpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

gdzie będziesz robił? znam dobrego gościa od tych silników. z Kielc.

 

EDIT - mógłbyś coś więcej napisać? jaka prędkość obrotowa wału, jak usłyszałeś panewkę, jaki resurs wymiany oleju, noga ciężka czy lekka itp.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szlif robie na ul. Sandomierskiej. Silnik zaczął poprostu stukac. Odgłos podobny do psujecego sie wtrysku(stukot). Noge mam raczej lekką ala od czasu do czasu daje troche czaduu dla dobra turbiny. Oczywiscie zawsze czekam trochę po rozruchu i trochę przed zgaszeniem. Olej wymieniam co 10 tys., jeżdżę na mobil 10w/40 diesel X.

Edytowane przez stock844
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noge mam raczej lekką ala od czasu do czasu daje troche czaduu dla dobra turbiny. Oczywiscie zawsze czekam trochę po rozruchu i trochę przed zgaszeniem. Olej wymieniam co 10 tys.

no to podobnie jak ja :) masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!