Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stuki w silniku


pitern

Rekomendowane odpowiedzi

szlif robie na ul. Sandomierskiej. Silnik zaczął poprostu stukac. Odgłos podobny do psujecego sie wtrysku(stukot). Noge mam raczej lekką ala od czasu do czasu daje troche czaduu dla dobra turbiny. Oczywiscie zawsze czekam trochę po rozruchu i trochę przed zgaszeniem. Olej wymieniam co 10 tys., jeżdżę na mobil 10w/40 diesel X.

 

 

10w40 w dci, świetny pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto odebrane od mechanika, szlif wału, wymiana oleju i filtrów,wymiana tarczy sprzęgłowej, regeneracja turbiny(ze zmienna geometrią w 101 km), wymiana płynu chłodzącego. Cena 2550 zł. Spalanie w trasie przy spokojnej jeździe 4.2 l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby się dobrze sprawował, bo z moich oberwacji obrócona panewka w 1,5 dCi to raczej rzadkość. zdecydowanie częściej obracają się w 1,9 dCi. zakładałeś panewki z zamkami czy bez zamków? jakiej firmy panewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy mam taki sam problem tylko, że w silniku 1.9dci Scenic z 2004r.

Obróciła się panewka i porysowało wał. Czy możecie orientacyjnie powiedzieć jaki będzie koszt naprawy. Tam gdzie samochód odstawiłem twierdzą, że bez wyciągnięcia silnika się tego nie zrobi - czy to prawda ?? (Szacowany koszt jaki mi podali to 5-6 tys pln)

Mieszkam w Barlinku (zachodniopomorskie), może macie jakieś namiary na rzetelnego mechanika ??

Czekam z niecierpliwością na jakiekolwiek informacje/sugestie od Was

Dziękuję i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to się nie załamuj, bo problem znany i generalnie opanowany.

ja bym proponował użyć szukajki na tym forum lub na tym forum:

http://renault.auto.com.pl/forum/viewforum.php?f=1399&sid=120b9fb3810789f9b37965122d6e8d9f

jak wpiszesz słowo panewka to zobaczysz kilkanaście postów, które naświetlą Ci sprawę

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ze znajomym, który robi dużo diesli renault głównie 1.5 dci i mówił, że tu nie ma zamków na panewkach. 5tys za zrobienie walu to trochę dużo chyba że nowy wał zakładają czy coś. Słyszałem też dwa dziwne mity że silnik 1.5 dci po wymianie panewek za jakiś czas znów je obraca i że przy awarii wtrysku gdy dochodzi do spalania stukowego też może obrócić panewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ze znajomym, który robi dużo diesli renault głównie 1.5 dci i mówił, że tu nie ma zamków na panewkach.

zamków oryginalnie nie ma. nie ma ich również w 1,9 dCi. ZTCW można kupić panewki z zamkami, a nawet niektórzy dorabiają zamki.

na podstawie moich obserwacji oraz tekstu czytanego wydaje mnie się, że resur 10-15 kkm pomiędzy wymianami oleju + filtra zupełnie wystarczy by wyeliminować obrót panewek.

 

 

Słyszałem też dwa dziwne mity że silnik 1.5 dci po wymianie panewek za jakiś czas znów je obraca i że przy awarii wtrysku gdy dochodzi do spalania stukowego też może obrócić panewki

awarie wtryskiwaczy spoodowane są najczęściej zanieczyszcznym paliwem. niestety pompy paliwa, w których ścierały się łopatki nie przyniosły chluby zarówno renaultowi jak i nissanowi i innym markom, które stosowały te silniki.

z moich informacji wyciągam wniosek, że dodatek dobrego oleju 2T do paliwa pozwala spać spokojnie :)

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!