Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Żel w czujniku deszczu


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

no to mam takie pytanie - gdzie ten żel trzeba nałożyć bo zdjąłem to okrągłe co przylega do szyby i naładowałem żelu ( do włosów) w to miejsce co może mieć około 5mm na 8mm. całość ma około 5-6 cm średnicy, w tych 5-6 cm jest malutki otworek około 1mm średnicy i jest jeszcze owal 5 na 8mm co w sobie ma coś w rodzaju soczewki i jak ktoś wie to niech rozwieje wątpliwości gdzie ten żel trzeba nałożyć.

 

Witam,

czy ktoś mógłby jednoznacznie udzielić odpowiedzi gdzie ten żel nałożyć? Rozumiem, że należy to zrobić w to "większe czarne kółeczko" co styka się z szybą a nie na tą soczewkę? Jak się zachwouje czujnik wypełniony silikonem? Działa? Bo właśnie w ten sposób chciałbym naprawić swój czujnik.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie ... Nie działają mi automatyczne wycieraczki, po odłączeniu taśmy z czujnika wywala SERVICE. Na podłączonym brak błędów jednak czujnik nie łapie gdy nawet polewam wodą. Czy to może być kwestia samego żelu ? Jak go rozprowadzić ?

Edytowane przez pikpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wywala komunikat service to znaczy ze komp nie widzi czujnika jeśli masz też opcje automatycznych świateł to ustaw na włączone gdy jasno nie powinny się świecić a gdy zasłonisz ręką czujnik powinny po około maks 5 sekundach się zapalić jak nie zadziała to znaczy że czujnik albo uległ uszkodzeniu albo taśma nie łączy. Ja wczoraj wymieniałem szybę czołowa i miałem właśnie problem ażeby czujnik zaczął mi w końcu działać bo światła włączał tylko wycieraczki nie chciały działać po 5 próbach w końcu się udało bo niestety szyba tej samej firmy co oryginał nówka a jednak mocowanie miało minimalny luz i czujnik ciągle minimalnie odklejał się od szyby dopiero po podgięciu blaszek i podłożeniu miedzy blaszkę a czujnik papieru zaczęło przylegać prawie tak jak powinno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

żel do włosów- dobra rzecz na tydzień- później wszystko wypływa od zmian temperatur i przestaje śmigać... Polecam sylikon przeźroczysty( ja kupiłem dekarski- jest bardziej elastyczny jeżeli chodzi o zmiany temperatur) tylko pamiętać należy żeby nie zostawić w miarę możliwości pęcherzyków powietrza w nim i działa aż miło:) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Tak się składa że zawodowo zajmuje się wymianą szyb i od ponad 4lat używam takiego żelu w strzykawce. Nie miałem reklamacji. Co prawda używam firmy pma tools ale nie sądze żeby różniły sie znacząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!