Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik zgasł, elektryka zgasła,wyłącznyła si


Felipe13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem taką przygodę. Podczas jazdy , około 70km/h samochód się wyłączył, zgasł silnik, elektryka się wyłączyła. Wszystko przestało działać. Jak się tylko zatrzymałem, zobaczyłem że zegary stanęły w miejscu tzn wskazywały nadal prędkość, obroty silnika. Niestety skończyło się to holowaniem do domu. Sprawdziłem przyrządem do mierzenia prądu że napięcie nie wychodzi z akumulatora. Spalony był ten bezpiecznik CAL2. Jak zdjąłem tą klemę co wychodzi do rozrusznika i przyłożyłem bezpośrednio do akumulatora to poleciały iskry czyli zwarcie. Zawiozłem samochód do mechanika. Okazało się że poluzował się rozrusznik i dotknął turbiny.... Koszt 30 zł plus bezpiecznik z allegro 28 zł. Zanim kupiłem bezpiecznik przemostkowałem ten bezpiecznik

 

Pozdrawiam Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko chwalić !!! Wielu "forumowiczów" szuka pomocy i mimo wysiłku wielu kolegów nie zawsze ją znajduje. Ale jak już naprawi samochód (często w ASO) to już mu forum nie potrzebne. A można by podzielić się z innymi o przyczynie usterki i sposobie jej usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam ten sam kłopot, tyle ze umnie na szczęście stało się to pod domem, zona ujechała z 10 metrów i kibel,ciemność widzę ;-) . A mechanicy stawiali na Moduł UCH, na czytnik kart jeden nawet przyjechałale jako że nie było zasilania na złączu diagnostycznym to chciał żebym auto sholował do niego, ostatecznie doszedłem że to Cal 2 się spalił, a wina tez leży gdzieś w okolicy rozrusznika. Tyle że samochód na kanale będę miał dopiero jutro.

Co ciekawe umnie nie było standardowego bezpiecznika CAL2 tylko jakiś też firmy MTA, ale z oznaczeniem 175 A. Wie ktoś jakie ma napięcie CAL2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu o napięcie, a o prąd płynący przez bezpiecznik. Jeżeli było napisane 175 A to jest to za mało ponieważ w benzyniakach Renault ma być 350 Amper a w Dieslach 400 Amper. Dlatego do Scenic'a diesla załóż 400 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!