Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie odpala na ciepłym silniku


theeye7777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam renault megane I z 1999r z silnikiem 1.6 16v 110KM.

Problem wystąpił niedawno. Pojechałem nad morze, jakieś 480km. Zrobiłem sobie jeden postój, temp silnika była cały czas na środku więc 90 stopni.

Zostawiłem autko pod domem, załączył się wentylator i tak sobie chodził. Gdy po 2 min chciałem przestawić autko to nie odpaliło.

Wyglądało to tak jakby w ogóle akumulator był wyładowany. Nawet rozrusznikiem nie chciał zakręcić. Odczekałem aż sie ten wiatrak wyłączy i odpalił ale silnik chodził jakby miał zgasnąć zaraz. Po 4 godz jak silnik ostygł jak ręką odjął, za pierwszym razem już palił.

I teraz moje pytanko czy to komp odciął prąd od silnika żeby przestygł trochę?? Bo czytałem jeszcze że podobne problemy może stwarzać czujnik położenia wału czy wałka rozrządu nie pamiętam dokładnie.

Proszę o odp w mojej sprawie.

Aha dodam że płyn chłodniczy ok, akumulator nowy prawie, zero wycieków i żadna kontrolka się nie świeci, olej też ok pokazuje komp.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :-)

 

PS: Nie wiem czy dobrze model wybrałem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja myślę, że nie masz masy na rozruszniku lub silniku. Silnik się rozgrzewa, masa jest "słaba", jak się ostudzi to znowu ma "dobrą masę".

Czujnik położenia wału też może warto wyczyścić, łącznie z wtyczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Okazało się że właśnie rozrusznik był trochę zasyfiony w środku nie było też dobrej masy :mrgreen:

Zrobili i już odpala.

Niestety czasem zdarza się tak że rozrusznik kręci jednak autko nie zaskoczy. Za drugim razem zapali zawsze. Co może być przyczyną?? Świece?? Kable??

Jeszcze zobaczę akumulator bo był kupowany nowy niedawno (wg pana od którego kupiłem autko) i może on jest wyładowany. Podładuje i zobaczymy czy problem się będzie powtarzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam!

 

Mam pewnien problem z moją Megi (instalacja gazowa STAG), od jakiś trzech tygodni autko nie chce zapalać na ciepłym silniku, bywa tak ze 4 razy zapali bez problemu a za 5 razem w ogóle nie chce odpalić i trzeba czekać aż silnik trochę ostygnie i wtedy pali od szczała. Po przestanej nocy też zapala bez problemu. Podpowiedzcie mi z czym to może być związane, dodam ze cewki zostały wymienione jak i świece.

 

Dodano: 29 sie 2014 - 09:13

Witam!

 

Problem rozwiązany, winowajcą był czujnik położenia wału był strasznie zabrudzony, wyczyściłem zamontowałem, podpiołem pod kompa (zero błędów) i teraz pali jak nowy :)

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!