Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

tlumik srodkowy dziwnie wisi


grabek246

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z tlumikiem srodkowym. koncowy byl wymieniany i po tej operacji srodkowy jakos dziwnie wisi tuz kolo ziemi.na dziurach zaczepiam o droge. co moze byc tego przyczyna? czy ta czesc wydechu ma tez jakies wieszaki na ktorych powinno to wisiec??

 

Poprawiłem ten "tłumnik" w temacie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę w katalogu BOSAL-a to środkowy odcinek nie jest do niczego przyczepiony. Trzyma się na połączeniach rury z pierwszym odcinkiem i ostatnim, które wiszą na zaczepach.

Moim zdaniem coś tam jest źle złożone. Jak robiłeś to w jakimś warsztacie jedź do nich i reklamuj. Pewnie dali jakiś zamiennik, który nie do końca pasuje, pewnie tylko w takiej pozycji mogli wszystko poskładać.

 

PS

grabek246,

Jakie ty masz właściwie auto? Megane I PhII z silnikiem 1,4/8V :-) Były takie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak w ph 2,ale w pierwszej fazie tłumik trzeba lekko obrócić i dopiero skręcać ,innaczej będzie zwisać :-) właśnie sam wymieniam tłumik środkowy ,u siebie mam wieszak akurat na środkowym tłumiku w postaci sprężyny :-) ,uchwyt był przy tłumiku ,ale gumy to już nie znalazłem w garażu .

Zresztą moje mocowanie po urwaniu tłumika bije wszystko : 8-)

6c69c3dc975ac1bam.jpg

140 km musiałem tak jechać ,mina ludzi słyszących warkot silnika..bezcenna :-)

na allegro zamienniki mają wieszak ,ale w ph I:

985e2b6236f791efm.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane I PhII z silnikiem 1,4/8V Były takie
Owszem, ja takie kiedyś miałem :-) I to 1.4 8V z wielopunktem. Silniki tego typu nie były pozostałościami z magazynów, bo stosowane są chyba jeszcze do dzisiaj. W Loganach.

Jeśli chodzi o tłumik, to u mnie nie miał wieszaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej megance, po wymianie układu wydechowego, podparłem go na stałe w rejonie środkowego tłumika, w sposób podobny jak to awaryjnie rozwiązał andrzej27r, ale elastycznie. Brak takiego podparcia był powodem przełamania zmęczeniowego rury przy środkowym tłumiku w oryginalnym wydaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakładałem tłumik uszczelniłem całość pastą do wydechów ,a uchwyt przyśrodkowym tłumiku połączyłem z karoserią sprężyną ,teraz pewnie dłużej wytrzyma :-)gimak, dokładnie przez to,że niema podparcia na środku łącznik jest bardziej obciążony i w końcu się urwie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spełniam życzenie. Zdjęcie nie najlepsze, bo robione komórką. Nie wygląda to elegancko, ale spełnia swoje zadanie. Pozioma podpórka to rurka aluminiowa śr. 10mm podwieszona do karoserii na dwóch elementach gumowych do podwieszania układów wydechowych w FSO i Polonezach.

46_1279908711_thumb.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

ja wymieniłam ostatnio tłumik środkowy na taki sam jak kolega wyżej,i tez mam taki haczyk i chciałem zapytać czy tam powinna iść jakaś guma zeby trzymała cały tłumik ?

 

Dodano: 21 mar 2013 - 20:17

może mi ktoś odpowiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!