Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Naprawa przebitej opony


rav85

Rekomendowane odpowiedzi

Przebiłem oponę w Niemczech i początkowo był problem z jej załataniem, podobno opon ze wskaźnikiem prędkości powyżej 200km/h nie da rady w tym kraju naprawić, ale na wyraźną moją prośbę została naprawiona, lecz bez gwarancji - poniżej przedstawiam zdjęcia jak to zostało wykonane:

 

bb6f4cb8.jpg 4a578029.jpg

 

Proszę o ocenę bo w moim mniemaniu zostało to spartaczone, czy mam rację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rav85, Innego wyjścia nie ma. A taka blokada bieżnika na tak malutkiej powierzchni nie robi dla niego znaczenia. ;-) Sam wróciłem dopiero z wakacji zrobiłem 2 tys. km i też 1 opona do naprawy bo złapałem gwoździa. :/ Tylko nie patrzyłem jak to wygląda po naprawie jutro zobaczę i Ci powiem. Naprawiałem w Polsce. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ten kołeczek ściąć niżej, ale raczej nic to nie zmieni. Normalny sposób naprawy. Ten kołek stanowi jedną całość z łatką i jest to taki zestaw naprawczy. Posmarować klejem, przewlec przez dziurę i obciąć nadmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na to spojrzałem wydawało mi się że jest to zwykła fuszerka, ale dzięki za odpowiedzi, pytałem bo w dzisiejszych czasach nie jeździ się wolno i ważne dla mnie było czy jest ona prawidłowo naprawiona.

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rav85, w Polsce oponiarze mają już od lat tą samą metodę, różnica jest jedynie w tym, że Niemiec nie chciał tego zrobić i brać za to odpowiedzialności przy tego typu oponach. U nas, nie było by tego problemu i nawet byś nie wiedział, że tak nie powinno się tego łatać, a nową oponę, a najlepiej dwie na oś zakupić. Ciesz się, że to poza granicami robiłeś, bo przynajmniej jesteś świadom postępowania naszych polskich "gumiarzy"

Pojawił się klient- przyjechała gotówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To i ja wtrące swoje 13 groszy. Niedawno przebiłem nówkę letnią Nokian i nie uśmiechał mi się ponowny zakup nowej opony. Na szczęście trafiłem do dobrego oponiarza (tzn przynajmniej szczerego), który powiedział, że opony z tym indeksem prędkości trzeba kleić NA GORĄCO i odesłał mnie do innego wulkanizatora, bo on tego nie mógł wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!