Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ABS- Megan II (1,9dci) 2003r.


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko odnośnie ABS-u w Meganach II 1,9 dci - mianowicie w moim samochodzie ABS jest bardzo (czuły) czyli po jego załączeniu droga hamowania znacznie się wydłuża i wydaje mi sie iż bez niego było by znacznie lepiej np. z 50 km/h na błocie pośniegowym auto zatrzymuje sie po przebyciu ok 40 m wiec to spora odległość - a w czasie hamowania abs non-stop pracuje i odczucie jest takie jak by pedał hamulca w ogóle nie działał - abs całkowicie go odcina. Obecnie samochód jeździ na oponach 205/55/16 Nokiany zimowe . A hamowania nie ma. Miałem też przypadek gdy na lekko mokrej nawierzchni - lato po deszczu wyleciałem na środek skrzyżowania jak hamowałem z prędkości 60 km/h i abs zadziałał - nagle samochód zaczął sunąć i ups środek skrzyżowania.

Czy może ktoś ma takie same odczucia i czy da się to jakość naprawić ( stępić czułość abs-u ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abs ma to do siebie ze nie skraca drogi hamowania tylko zachowuje czesciowa strownosc.

druga kwestia to wlasnie praca abs'u na sniegu i pokrewnych materialach, tu okazuje sie ze auto bez abs'u wyhamowywuje znacznie szybciej (jednak z zerowa sterowalnoscia), konstruktorzy ciagle z tym walcza, tworzac kolejne generacje (aktualnie 8B, jesli sie nie myle) a stepic raczej sie nie da, caly uklad zostal obliczony i zamontowany, koniec bajki. mozesz tylko sprawdzicz czujniki przy kolach.

jest jeszcze taka sprawa, ze jak dojezdzasz do skrzyzowania i wpadniesz na mokra zebre to jest jak na lodzie, tez pary razy mnie slizgnelo do przodu :/ pier... "farba" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja juz mam odruch lapania recznego w kryzysowych sytuacjach. On lapie na stale i mimo, ze tylnimi kolami, to zdecydowanie skraca droge hamowania (czasem wystarcza centymetry). Juz kilka zderzakow w ten sposob ocalilem ;-)

 

Nie polecam skrecac kierownica na zaciagnietym recznym, jak nie nie potrafi kontrolowac poslizgu....

 

 

Btw. Zaleta ABSu jest tez rownowmierne zuzywanie sie opon. Przy zwyklych hamulcach na blokach mozna zkwadratowac opone i do wywalenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że na zimówkach w zimie tak się działo przy skręconych kołach dosyć znacznie. Ale jak puściłem hamulec to od razu się stabilizował. Więc zastanawiam się czy to ESP czy ABS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!