Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dym spod maski


kraulista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wczoraj niefajna niespodzianka mnie spotkała.

Poczułem w czasie jazdy zapach spalenizny (takie prazone ziarna dyni:) i zobaczyłem biały dymek spod maski.

Pojawił sie znaczek stop na konsoli. Wyłaczyłem silnik i otworzyłem maske . Dymek wyleciał i cisza.

Dolałem płynu do chłodnicy i zapaliłem auto. Nic się nie działo tylko zapaliła się kontrolka service.

Jakis czas temu zdiagnozowałem małą szczeline na EGR - czy to mogło się to odezwać?

Dzis jechałem rano i wszystko ok - pali od razu , moc ma - tylko kontrolka servivce i check engine..

Miał ktoś taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak zadymiało spod maski to musiałem wymienić sprzęgło alternatora i w ogóle cały alternator oddać do przeglądu. :-(

Pasek masz z lewej strony silnika, stojąc przed samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolalem plynu do chlodnicy i bylo on przez chwile przy stojacym samochodzie. Potem pojechalem do domku z pracy i po 20 minutach jazdy przy klimie znowu poczulem zapach i pojawil sie na chwileczke STOP i zniknal...

Czy to resztak plynu z chlodnicy na silniku sie wypala?

Zauwazylem tez ze bardziej czuc ten zapach przy odpalonej klimie...

 

REGULAMIN

5. Użytkownicy forum muszą stosować się do zasad poprawnej pisowni, ortografii i sposobu logicznego formułowania myśli pełnym zdaniem. Nie jest stosowana żadna taryfa ulgowa dla użytkowników z różnymi dysfunkcjami w tym zakresie. Zwracamy przy tym szczególną uwagę na pisanie polską czcionką aby wypowiedź była czytelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo on przez chwile przy stojacym samochodzie

Tego nie rozumiem? Znaczy się ubyło płynu?

 

Zauwazylem tez ze bardziej czuc ten zapach przy odpalonej klimie...

Zwiększa się obciążenie paska akcesorii, potwierdzało by to tylko moją teorię.

Wyjaśnij dokładnie co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, ale wszystko zależy w jakim stanie jest pasek akcesorii i jego napęd.

Na Twoim miejscu jak najszybciej bym problem zdiagnozował. Pasek akcesorii odpowiada za działanie kilku urządzeń. Jego uszkodzenie może spowodować spore szkody dla kieszeni. Niestety Renault to nie Opel, a pewne proste rozwiązanie są obce Francuzom. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!