Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megi dymi na niebiesko na zimnym silniku .PO


tomczyk76

Rekomendowane odpowiedzi

dymienie :

w przypadku 1.9 silnika

 

Czarno:

1 egr zacięty w pozycji otwartej

2 Nieszczelności między turbiną a kolektorem np intercooler itd.

3 Lejący wtryskiwacz

 

Niebiesko olej

1 uszczelniacze zaworów przeważnie z rana po nagrzaniu potrafi ustąpić

2 pierścienie

 

Biało:

1Uszczelka pod głowicą

2 turbina

 

 

 

Pseudo mechanicy i ich naciąganie na regeneracje tyrbiny

1.9 dci

1 olej przy przepustnicy gaszącej i w przewodach powietrznych w niewielkich ilościach lub w dużych przy dużym przebiegu (przez lata się nazbiera)(spowodowany jest odmą połaczoną z wlewem oleju )

2 Luzy na turbinie (żależy od wielkości ale likwidują się jak silnik pracuje i pompuje olej )

 

 

więc jak nie hałasuje turbina i nie pali jak ta laguna z linku a oleju nie ubywa w dużych ilościach to turbinę można wykluczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie oleju ubywa i to duzo . w normalnej mieszanej jezdzie troche trasy troche miasto ok 1 litr na 1000 km w trasie w-wa kolobrzeg 1l na 550 km

 

[ Dodano: 2010-08-23, 22:08 ]

doKrzemyk101! chciales wiedziec co to jest wiec pisze bo juz zdiagnozowane , troche tego jest i mam nadzieje ze u ciebie tak nie bedzie. Wiec ogólnie to silnik szrot do wymiany pierscienie bo juz ich prawie nie ma uszczelniacze na zaworach zawory no i panewki na wykonczeniu .Wiec generalny remont !no ale pózniej autko bedzie cykało :-o miodzio <piwko>

 

[ Dodano: 2010-08-23, 22:19 ]

Krzemyk101!! jak bedziesz wiedzial co u ciebie jest to daj znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

Cześć.

 

Mam podobną przypadłość z lekkim dymieniem przy zimnym silniku. Byłem z tym dziś u mechanika specjalisty od renówek, przedstawiłem mu opisane tu przypadki, a on zadał mi kilka pytań.

 

-czy silnik jest suchy - nie

-czy silnik pracuje równo -tak

-czy jest odczuwalna starta mocy -nie

-czy zawór egr był czyszczony i czy były ślady świerzego oleju -tak

-czy bierze olej -trochę.

 

Jego rada-nic nie robić. To częsty przypadek w silnikach 1.9dci. Jak silnik jest mokry, to znaczy że gdzieś puszcza olej i raczej już tak będzie zawsze, bo jak raz zacznie lecieć, to nawet po wymianie uszczelek zaraz znowu będzie. Olej dostaje się do układu powietrznego i potem do silnika, gdzie jest spalany i dymi. Jak już się zacznie jechać i silnik zrobi się cieplejszy to nie widać tego tak bardzo.

 

Powiedział też że można to robić, ale jak już sie rozbierze i będzie się chciało zrobić na "tip-top" to koszty... lepiej nie mówić, stąd jego rada. Lekkie kopcenie i ubytek oleju niczemu nie szkodzi - zobaczymy jak trochę pojeżdżę <piwko>

 

Pozdrawiam wszystkich.

 

 

No i się wyjaśniło, poszła turbinka :-/

Po jakimś czasie olej zaczął znikać (200km i 1,5l oleju) no i strasznie przy tym kopcił. Poszły uszczelnienia w turbinie.

Regeneracja 750zł, robocizna 200zł (demontaż i montaż, czyszczenie układu), czyszczenie silnika z całego syfu (preparat + najtańszy olej), nowy filtr oleju i nowy olej - ok 200zł.

 

I na tym skończytły się moje nadzieje, że turbina jest sprawna :)

 

Pozdrawiam wszystkich!

Edytowane przez grigor009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!