Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megi dymi na niebiesko na zimnym silniku .PO


tomczyk76

Rekomendowane odpowiedzi

To trzeba sprawdzić kompresję silnika, aby zobaczyć w jakiej kondycji są pierścienie na tłokach. Bo mogło dojść do rozszczelnienia silnika i wypłukania nagaru po zmianie oleju. Poprzedni właściciel mógł lać półsyntetyk do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewód ktory idzie do intercolera od turbiny przy dodaniu gazu twardnieje wiec turbina daje cisnienie

 

[ Dodano: 2010-07-18, 13:38 ]

mysle ze gdyby pierscienie puszczaly to dymila by caly czas ,a jak sie rozgrzeje to jest ok .jak sie go wtedy przegazuje to zadymi tak jak powinien na czarno

 

[ Dodano: 2010-07-18, 13:43 ]

z autem dostalem troche faktur na zakup czesci . Byla tam miedzyinnymi pozycja olej filtr oleju i powietrza i olej byl elf syntetyk i dokladnie na taki wymienilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale:

tomczyk76 napisał/a:

gdy silnik jest cieply dymienie ustaje dzieje sie tak tylko rano jak jest zimny

 

Sprawdź wtryskiwacze.

takie objawy miał brat w Volvo. Identyczne. Okazały się wtryski (auć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylącze się do tematu, wczoraj wieczorowa porą jechałem meganką, sytuacja wymagała depnięcia więc but w podłogę, patrze w lusterko czy pan zapominalski zwalnia bolida bo chciał mnie przestawic na swiatłach ( zaparkować w kufrze), w lusterku mimo mroku zobaczyłem ciemność z wydechu szło na czarno że strach. Wiem ze dieselek moze to zrobic ale czarno jak z ikarusa to chyba przesada? Pózniej zrobiłem dla sprawdzenia jeszcze dwa starty z pitstopu i to samo ciemnosc za mną. Troszke się zmartwilem tym faktem. Przy odpalaniu bez problemu, przy normalnej jeździe ok przy ostrym bucie noc. Mogę miec coś sp.. zepsunte znaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiboc, pisz proszę Ciebie po Polsku (tzn. zrozumiale dla każdego po pierwszym przeczytaniu) bo troche mi ten Twój post przypomina bełkot pisany.

A wracając do treści tego, co napisałeś to wydaje mi się, że badziewe paliwo lejesz. Diesel ma do siebie to, że puszcza czarny dymek a to, ile i jak jest mocno czarny to zależy od tego, co spala. A poza tym, jak jeździ się na niskich obrotach i potem sie "mu dmuchnie" to taki objaw to tylko zdrowy objaw (zdrowy w przeciwieństwie do niezdrowego stylu jazdy)

Pozdro :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!