Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak ściągnąć zderzak do Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Te spinki/nity na których trzyma się zderzak są jednorazowe?

 

Jeżeli chodzi o spinki (pewnie te: SPINKI) to wystarczy lekko podważyć płaskim wkrętakiem i palcami wskazującmi od spodu ruszać lekko na boki. W ten sposób wychodzą szybko, bezboleśnie i są do ponownego użytku.

 

Zderzak jest przymocowany także na śrób z dość dziwnym łbem - trójkątnym z wcięciami. Do tego są specjalne narzędzia. Z tego co pamiętam to jest tam podobnie jak w przedniej osłonie silnika główka Tri-Wing. Klucze produkuje m.in. Facom. Nie polecam podchodzić z płaskim, zwykłym śróbokrętem z wiadomego powodu :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o te spinki trzymające zderzak od góry pod pokrywą silnika, na fotkach to te z lewej:

post-2372-0-43148500-1375534509_thumb.jpg post-2372-0-56929400-1375534518_thumb.jpg post-2372-0-06255600-1375534529_thumb.jpg

Jak je wydłubać opisano 2 post wyżej. Te z prawej to zamienniki, które moim zdaniem bardziej tam się nadają, bo szczelniej wypełniają otwór i zderzak nie obwisa, Trzeba jednak przed ich wstawieniem naciąć ząbek na obrzeżu główki, by przy kolejnym wyciąganiu i odkręcaniu gwintowanego kołka, całość można było przytrzymać drugim śrubokrętem, by się spinka nie obracała w otworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam przymierzam się do wymiany lampy przedniej a więc muszę zdemontować zderzak. Wszystko co opisaliście jest w miarę jasne dla mnie, wkręty na dole i od strony nadkola, kołki na górze, uważać na zaczepy przy lampach, itd...

Problem w tym, że znalazłem w instrukcji "odpiąć boczną część zderzaka" (patrz załącznik) już po wykręceniu wkrętów od nadkola. Stąd moje pytanie na czym jest ten zderzak tam mocowany do błotnika i czy mogę coś tam jednorazowego połamać w co należy się zaopatrzyć, jakieś kołki spinki? Jeśli ktoś miał do czynienia z tym to proszę o krótkie wyjaśnienie ponieważ będę się chciał za to zabrać w weekend i pasuje mieć wszystkie mogące ulec zniszczeniu elementy, by to złożyć poprawnie do "kupy":)

Pozdrawiam

post-85910-0-35250200-1456647743_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!