Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka od drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Jak stary model :mrgreen: - toż to nawet maluchy miały oświetlenie nad lusterkiem.

Musisz mieć centralne oswietlenie wnętrza, które też działa jak się drzwi otwiera - no chyba, że masz tam wyłącznik ustawiony na OFF (jak jest takowy, bo nie we wszystkich jest)

Może któryś z przewodów spadł z tego włącznika/wyłącznika (bolec we framugach) i zwiera do masy i zamyka obwodzik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lokers

Miałem taki sam problem. Okazało się, że poodpadały takie gumopodobne naklejki w miejscach gdzie drzwi miały kontakt z wyłącznikiem. Wyciąłem nowe z kawałka gumy i nakleiłem na taśmie dwustronne - problem ustąpił.

Czasami w czasie jazdy potrafiła się zaświecić kontrolka otwarcia drzwi. :-P

Nie wspominając tego, ze potrafił mi się włączyć alarm tak sam z siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Temat jest podobny więc "podpinam się" tu.

 

Mój problem jest zgoła odmienny. W moim przypadku kontrolka sygnalizująca otwarte drzwi nie zapala się kiedy otwarte są drzwi przednie (prawe lub lewe) natomiast sygnalizuje otwarcie drzwi tylnych oraz klapy bagażnika.

 

Do dziś myślałem, że są to czujniki w drzwiach przednich (włączające oświetlenie wewnętrzne) ale dziś je wyeliminowałem z grona podejrzanych (oświetlenie nie załączało się ale po przeczyszczeniu styków wszystko w oświetleniu hula). Bezpieczniki raczej też odpadają bo poza przodem wszystkie pozostałe drzwi w stanie otwartym są sygnalizowane.

 

Czy może ktoś miał podobną sytuację ? Czy może ktoś wie co z tym zrobić ? Mi brakuje już pomysłów.

 

P.S.

Nie działa mi też sygnalizacja nie zapięcia pasów bezpieczeństwa kierowcy. Czy jest to jakoś powiązane z powyższym problemem?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Pepasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam też problem z drzwiami scenic 2004r. po otwarciu prawych tylnych drzwi nie sygnalizuje ,że są otwarte i nie zapala się oświetlenie wewnątrz auta. przy wszystkich pozostałych działa. nadmienię, że zamykanie i otwieranie tych drzwi jest bez zarzutu-karta wolne ręce. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Grzegorz335 w Twoim przypadku polecałbym Ci zdecydowanie wymontowanie czujnika od tych drzwi co nie załączają oświetlenia i nie sygnalizują otwarcia drzwi. U mnie wystarczy ściągnąć zasłaniającą go gumkę i wymontować włącznik (u mnie trzymał się na trzech "klinach", żeby wymontować niestety musiałem połamać jeden z nich dopiero wtedy wylazł, później trzyma się bez problemu). Najlepiej sprawdź czy działa za pomocą prostego układu żarówka - bateria - ów włącznik - dwa kabelki (włącznik rozciągnięty świeci, wciśnięty gaśnie żarówka). Jak nie działa przeczyść styki na włączniku może zaśniedziały. Jak zadziała po czyszczeniu montuj i powinno śmigać. Jak nie kup nowy (używane na allegro widziałem za ok 20 zł).

 

Pozdrawiam,

 

Pepasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepasy, po co tyle pracy sobie robić. Jak się wyciągnie przełącznik to potem wypiąć od niego przewód i dotknąć nim do pewnej masy auta. jak się zaświeci żarówka to wiemy że przełącznik i można wtedy go czyścić a jak czyszczenie nie da nic to kupić nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Meganie, ale u mnie do wyłącznika dochodzą dwa kabelki.

Wyłącznik jest cały plastikowy wiec przeczyszczenie raczej nie wchodzi w grę.

Po poprzednim właścicielu dostałem w spadku jeden taki wyłącznik, ale jakoś do tej pory nie przyglądałem się mu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o u mnie z tego co zauważyłem od strony kierowcy są trzy przewody (jeden podwójny) a od strony pasażera dwa. Wymontuj i sprawdź czy działa włącznik (sposób mój albo kolegi lepper_pl-a). Jak działa to trzeba szukać gdzie indziej jak nie to przeczyść styki podłączeniowe (jestem przekonany, że sam włącznik też da się rozebrać - składa się z dwóch elementów plastikowych blokowanych ze sobą za pomocą plastikowych wypustek - mój działał wiec nie walczyłem dalej), przynajmniej ten mój z Megane bo na allegro widziałem też inne). A zresztą co się przejmujesz masz zapasowy (po poprzednim właścicielu) więc w razie co wymień :?: .

 

Panowie moje czyszczenie jednak pupę dało. Oświetlenie działało i niestety już nie działa (nawet przy działającym oświetleniu nie działała sygnalizacja otwartych drzwi). Teraz nie załącza się oświetlenie przy otwieraniu drzwi ani nie jest sygnalizowane ich otwarcie na konsoli (tyczy się to tylko przodu - tył i klapa bagażnika działa).

 

Pomocy bo doprowadza mnie to do szału :-x .

 

P.S.

Może ktoś kiedyś widział schemat elektryczny tego oświetlenia wewnętrznego i/lub sygnalizacji zamkniętych drzwi? Czy za te dwie sprawy nie odpowiada jakiś jeden układ sterujący (ponoć układ od oświetlenia jest za bezpiecznikami w kabinie, czarna skrzynka - oczywiście w Megane)?

 

Pozdrawiam,

 

Pepasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem swojego szczeniak to miałem problem z tymi wyłącznikami, ale już dość dawno się z tym uporałem. Jak już wcześniej pisałem miałem dodatkowe efekty w stylu zaświecenia sie kontrolki otwartych drzwi w czasie jazdy i włączanie się alarmu w różnych nieprzewidzianych momentach, np o 3 w nocy.

 

Pepasy wydaje mi się ze masz gdzieś przerwany kabelek, poruszałeś i było dobrze teraz odpadło i pojawił sie problem.

Co do schematów elektrycznych szukaj na ftp-ie pikura, coś tam takiego widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!