Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ABS i system wspomagania nagłego hamowania


witman

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sprawdzić działanie systemu wspomagania nagłego hamowania ?

Oczywiście wiadomo gwałtownie zahamować.

Otóż miałem wczoraj nieprzyjemność gwałtownego hamowania przed sarną, która wyskoczyła z zarośli na jezdnię, depnąłem na hamulec i cudem udało mi się ominąć sarenką.

Po ostudzeniu emocji stwierdziłem, że mimo gwałtownemu nadepnięciu na pedał hamulce nie włączyło się nagłe hamowanie (ABS działał poprawnie)

Dlatego tak sądzę, bo miałem już takie przypadki jeżdżąc moim starym SI w którym działało to bardzo mocno - tak że można było wylecieć przez przednią szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając świadomość, że jadę w nocy przez las oraz widoki rozjechanych kotów, lisów i innych zwierzaków jechałem 70-80km/h, ponadto dodam, że w moim wcześniejszym SI z 2003r. jadąc około 40km/h i wystarczyło bardzo szybko odpuścić pedał przyspieszenia i wcisnąć pedał hamulca auto natychmiast zaczęło hamować pełna siłą i włączał się system nagłego hamowania i światła awaryjne.

A może w tym nowy SII nie mam takiego systemu co było by dziwne, gdyż jest ABS z EBV, ESP, ASR, a może system wspomagania nagłego hamowania trzeba dopiero aktywować ?

A to cytat ze strony producenta:

Układ wspomagania nagłego hamowania

Po wyposażeniu swych modeli w układ ABS, koncern Renault uczynił kolejny krok naprzód w dziedzinie bezpieczeństwa wyposażając wszystkie swoje modele fabrycznie lub w opcji w układ wspomagania nagłego hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim wcześniejszym SI z 2003r. jadąc około 40km/h i wystarczyło bardzo szybko odpuścić pedał przyspieszenia i wcisnąć pedał hamulca auto natychmiast zaczęło hamować pełna siłą i włączał się system nagłego hamowania i światła awaryjne.

Czy aby na pewno tak było? Nie mam pewności, ale chyba w S I nie było asystenta nagłego hamowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!