Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda w aucie.


Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo wiem czy mój problem to nadwozie, czy też może układ klimy, więc na wszelki wypadek dam ogólny, bo występują wszyscy przywołani...

 

Jako, że wciąż nie odkryłem, jak zwolnić hamulec postojowy po wyłączeniu silnika, a eskadra gołębi albo srok obesrała mi w nocy szczeniaka po całości, podjechałem na myjkę na Orlenie (nie tunelowa, ale taka z jeżdżącym w te i nazad ustrojstwem ze szczotkami).

Autko się nawet domyło, ale na dywaniku kierownika (I pilota) pojawiła się też spora kałuża. Po odpaleniu bolidu mą uwagę zwróciła też jakaś dziwna praca wiatraka kabiny - męczył się bidulek a z wylotów leciało aby-aby...

Bliższe oględziny nastepnego dnia zaowocowały samouzdrowieniem się wentylacji, tudzież podejrzeniem zapchanego odpływu po lewicy (choć co ciekawe podczas wcześniejszej podróży w ulewie po kamyk z Jeleniej Góry w środku było su-chut-ko), co w połączeniu przez cofkę przez filtr przeciwpyłkowy zaowocowało objawami jak powyżej. Wydłubałem ze szpary między rogiem szyby a otwartą maską kupę liści i brudu, w dodatku odkryłem, że poprzedniaa przednia szyba miała najwidoczniej jakąś przygodę, której resztki też przy okazji wyszły... (Ale że ma logo R i data się zgadza, załóżmy, że ASO zrobiło wszystko zgodnie z procedurami)

Teraz wszystko wróciło do normy, choć po pierwsze póki co szczeniak wygląda jak młode prosię (myjkę póki co omijamy), po drugie natomiast, po ustawieniu klimy na szybę (strzałka w górę) po jakichś 10 km pojawiła się na szybie znienacka całkiem spora mokra plama, która szybciutko znikła po przestawieniu temp. w górę, znaczy wysuszyła się była. No i znów wilgocią przez chwilę wali po włączeniu klimy...

Dobrze kombinuję, droga redakcjo? Spryskać ten filter jakimś odgrzybiaczem czy wystarczy dobrze wysuszyć? No i te nieszczęsne odpływy drutem jakimś potraktować da się bez rozbierania połowy przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wciąż nie odkryłem, jak zwolnić hamulec postojowy po wyłączeniu silnika

W bardzo prosty sposób - zanim otworzysz drzwi, w dźwigience od ręcznego wciśnij przycisk na środku i jednocześnie pociągnij za rączkę do siebie. I po problemie. <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,

Spryskać ten filter jakimś odgrzybiaczem czy wystarczy dobrze wysuszyć?

pedros filterek to Ty sobie kolego na nowy wymień, a wysuszyć to sobie komorę mieszalnika i kanały wysusz. Można tez profilaktycznie przed nowym filtrem odgrzybić parownik klimy. To że jeszcze mieszalnik jest zalany czy zawilgocony objawia się ta plamą pary na szybie. Dobrze by też było zerknąć do obudowy wentylatora, czy woda nie poczyniła jakichś problemów na osi silnika a właściwie na jego łożysku pod wirnikiem. (może profilaktycznie prysnąć WD ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź, czy nie ma wody w schowku. tutaj masz opisane nieco, nt. temat.

żeby zwolnić ręczny przy wysiadaniu, to przed zgaszeniem silnika umieść kartę w czytniku, naciśnij STOP (zaciągnie się ręczny), wrzuć bieg i zwolnij ręczny. można też przy zgaszonym silniku wyłączyć ręczny: wrzucasz bieg, wkładasz kartę w czytnik, naciskasz START, włączają się urządzenia, zwalniasz ręczny i naciskasz STOP

filtr się wymiania na nowy - tutaj masz manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że jakiś miesiąc temu wymieniłem filterek przy okazji przeglądu klimy. Na szczęście 60 złotych to nie majątek, więc pewnie kupię kolejny. W schowkach jest na szczęście sucho - przy okazji odkurzania wnętrza zajrzałem tam zaraz po umyciu jak zobaczyłem kałużę na dywaniku. Niemniej jednak profilaktycznie ściągnę plastik podszybia i obejrzę zawartość...

A co do ręcznego to sprawdzę rano. Zwalnianie na włączonym działa, a na wyłączonym jakoś ZTCP nie chciało. Chyba, że tego combosa z klawiszami w złej kolejności robiłem.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!