Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

skrzypiące wewnętrzne rączki drzwi przednic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Banalna sprawa, ale wkurza mnie maksymalnie. Zaraz po odebraniu auta okazało się, że skrzypi wewnętrzna rączka drzwi do strony pasażera, o czym wspominałem w innym wątku. Teraz to samo zaczęło się dziać z rączką od strony kierowcy. Inżynierowie z renault wpadli na "genialny" pomysł, aby ta rączka składała się z dwóch plastikowych części, zamiast odlać wszystko w jednym kawałku. Wygląda na to, że części nie są sklejone, tylko łączą się na ścisk, co niestety skutkuje lekkim ocieraniem się o siebie pod wpływem nacisku, czyli gdy użytkownik samochodu złapie za rączkę. W efekcie zamykając drzwi wszyscy dookoła słyszą skrzypienie, jakby to było kilkunastoletnie auto. Niby privilege, a tu taka wtopa z głupią rączką, której koszt produkcji to pewnie kilka złotych. Reklama nie jest to za dobra, a szkoda, bo ludzie oglądają się na ulicy za grantourem...

Czy mieliście taki problem, czy to tylko przypadłość mojego auta?

Tak czy siak, będę z tym jechał do ASO, tylko czasu mi szkoda...

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też lekko trzeszczy w drzwiach od kierowcy, ale nie zawsze i jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza, gdyby trzeszczało w trakcie jazdy to byłby problem, a tak jak tylko podczas zamykania to da się z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, żeby tylko to trzeszczało...

Oprócz rzeczonego uchwytu, u mnie trzeszczy całe wnętrze. A ukoronowaniem trzeszcząco-skrzypiących doznań jest tylnia belka, która wydaje dziwne odgłosy podczas jazdy po nierównych nawierzchniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wizyty w ASO celem włączenia świateł do jazdy dziennej zdemontowano owe felerne rączki i przesmarowano łączeniu plastików na razie nic nie skrzypi, ale założę się o dobre piwo, że za jakiś czas znowu będzie z tym problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja także zauważam, że przy zamykaniu drzwi kierowcy skrzypi uchwyt, ale to pikuś mnie bardziej denerwuje skrzypienie ramienia z gniazdem zapięcia pasów przednich skrzypią tam w miejscu przykręcenia do podstawy fotele - w miejsce to bardzo ciężko się dostać by dokręcić śrubę bądź potraktować czymś gumową uszczelkę - to chyba ona na metalu wydaje te tepe skrzypnięcia - czy u Was też się coś takiego pojawiło i jak z tym powalczyliście

drugim, drażniącym punktem meganki jest stukanie przy wciskaniu puszczaniu pedału sprzęgła jest tam taki plastikowo metalowy element sprężyny który jakby się zawiesza i po chwili oddaje generując przy tym stuk - wybieram się z tym do ASO niech wymienią ten element.

I jeszcze jedno zgrzyt w lusterku przy elektrycznym składaniu rozkładaniu - tam tez ASO będzie musiało popracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To mnie najbardziej zdziwiło w MIII wcześniej miałem MII rączka była prawie identyczna też dwuczęściowa, ale tam nic nie skrzypiało tutaj nie jest jakoś bardzo źle, ale jak się ciągnie to jednak trochę skrzypi, mała wtopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to najbardziej przeszkadza akurat skrzypiąca lampka oświetlenia wewnętrznego przednia... drży na lewo i prawo :) moglibyśmy całą listę niedoróbek zrobić :)

 

P.S. macie rączki w drzwiach w jaki sposób?

fot. 1 taką normalnie idącą do góry jak na normalny samochód przystało?

19055785.jpg

 

fot. 2 czy tak jak tu z lewej strony tylko taki 'dołek' na włożenie palców?

E76BB67AB51F584013A79755EEF2FC5E.jpg

 

Od czego to zależy? od wersji wyposażenia?? ??

 

Ja mam 'dołek' w expression, i szczerze straszna tandeta to jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rączkę z fotki 1, wersja privilege. Poprawili mi ją w ASO i już nie skrzypi, choć bezszelestna, to ona niestety nadal nie jest.

Nawet nie wiedziałem, że w zależności od wersji jest zwykła rączka i "dołek"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to panowie, zgodnie z moimi wczorajszymi wnioskami, rączki zależą od wersji (o dziwo!) ja mam expression i mam do zamykania drzwi jedynie taki dołeczek widoczny na 2-giej fotce (swoją drogą fajne miejsce żeby włożyć sobie do niego telefon), jednak brakuje zwykłej rączki po stronie pasażera w przypadku jakiegoś 'niebezpieczeństwa' na drodze żeby się czegoś chwycić.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam expression i też nie mam rączki na drzwiach :-( zauważyłem jeszcze jeden mankament, a mianowicie strasznie brudzi się tkanina, która jest na około tego otworu na palce u mnie nie wygląda ona zbyt okazale z bliska po prawie 30 tyś. km :evil: do tego plastik z którego jest wykonana ma bardzo niską trwałość i od ciągłego kontaktu z palcami jest już wyślizgany :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!