Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nazwa stacji radiowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Proszę o poradę osoby, które wiedzą jak rozwiązać ten problemik...

chodzi o to, że przy oryginalnym radyjku w Megi II ph2 z 2006 r. tym z mp3 podczas programowania 2 stacje radiowe zaprogramowały mi się w trybie "Preset list" na podstawie danych z RDS o nazwach "Kasia" i jakiś nr telefonu do studia... jak można zapisać prawidłową nazwę stacji radiowej... próbowałem podczas wyświetlania nazwy stacji programować ponownie ale radio pamięta pierwszą zaprogramowaną nazwę... próbowałem już na wiele sposobów... przywracanie ustawień fabrycznych, odłączanie akumulatora, nadpisywanie inną stacją, minimalne zmienianie częstotliwości MHz ale niestety nic to nie daje... może jest jakiś prosty sposób na zapisanie tych prawidłowych nazw...

 

Za wszelkie sugestie z góry serdecznie dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiIer, U mnie jest "tuner list" ale programowanie jest chyba podobne. Wymaga to trochę cierpliwości i zapamiętania kolejności wyświetlanych napisów. Radio ustawione na "preset list". Ustawiam żądaną stację i na 2-3 sek. przed pojawieniem się napisu z nazwą stacji należy nacisnąć na przycisk pod którym ma być zapisana stacja. Po chwili nastąpi piknięcie i jeżeli w momencie piknięcia jest wyświetlana nazwa stacji, to tak zostanie zapisane w pamięci radia. Oczywiście po paru miesiącach na niektórych stacjach napisy się zmieniają, ale chwila zabawy i z powrotem wszystko jest ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiler spróbuj takiego zestawu czynności jak poniżej, przydała mi się podpowiedź meganecoupe02. Ja mam TunerList, ale może i u Ciebie to zadziała.

Włącz radio, na prawym manipulatorze przytrzymaj do góry symbol SRC około 3 do 5 sekund, radio się wyciszy a na wyświetlaczu pojawią się różne informacje, teraz na lewym manipulatorze pojedyńcze ruchy < lub > aby wyświetliła się informacja "TUNE... coś tam", teraz również lewym manipulatorem góra lub dół czyli "+ lub -" musi się wyświetlić "TUNE MAN lub TUNE MANUAL", teraz wyłącz to wszystko przyciskając prawy manipulator na SRC. Radyjko powinno odzyskać głos, ale od tej pory możesz ustawić zakres fali jaki chcesz i zapisać na jakim chcesz go mieć guziczku, np. na 1 przyciskając tą 1 aż usłyszysz dźwięk (podobny do gulgotu). Pamiętaj, żeby na prawym manipulatorze ustawić opcję radia "TUNER MANU" przyciskiem TUNER. Powodzenia w próbie ustawień. Aha aby słuchać swojej ustawionej stacji, musisz również pozostawić radio na opcji TUNER MANU gzikiem TUNER.

 

[ Dodano: 2010-09-18, 18:45 ]

aniewa i hudy1 również spróbujcie tego co napisałem do kiler, to jest zmiana ustawień radia. Ciekawy jestem jak Wam wszystkim pójdzie? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniewa, dzięki za podpowiedź... spróbuję Twojego sposobu bo ja znowu wciskałem przycisk z numerem w momencie kiedy wyświetlana była nazwa stacji... fakt, faktem w momencie zapisywania dalej ta nazwa była wyświetlana ale spróbuję z tymi 2-3 sekundami :)

 

Zygmunt Małek ok zaraz schodzę do autka to sprawdzę również Twój sposób... zobaczymy jakie będą efekty

 

hudy1 life is brutal ;-) hehe więc jeżeli powyższe sposoby nie pomogą to faktycznie trzeba się z tym pogodzić :) nie jest to jakoś specjalnie uciążliwe no ale ładnie wygląda :)

 

[ Dodano: 2010-09-19, 17:18 ]

sprawdziłem obydwa Wasze sposoby ale niestety żaden nie okazał się skuteczny w moim przypadku... chyba pozostaje mi się z tym pogodzić i nie zwracać na to uwagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ustawić tak radia aby wyświetlał tylko nazwę ,związane jest to z tym ,iż to dana stacja radiowa nadaje sygnał RDS i tam jest podawanych kilka informacji ,które będą po kolei wyświetlane .( tak jak wiadomości na pasku w TV )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pit-men, wiem na czym polega RDS i jak to działa... ale chodzi mi o sposób pokazywania nazwy stacji radiowej w trybie "preset"... wybieram sobie stację radiową tym kółeczkiem na pilocie radia przy kierownicy... pokazuje się lista z nazwami stacji radiowych, które mam przypisane pod 6 dostępnych przycisków... 2 z 6 zaprogramowanych stacji zapisały się na stałe pod nazwami "kasia" oraz nr telefonu do studia radiowego... i nic się nie zmienia... próbując zapisywać na wiele sposobów nic to nie daje... raz się zapisało i tak już jest... zapisywałem jak szło bo nie znałem funkcji tego radia... teraz już bym wiedział, że należy poczekać na nazwę stacji radiowej i dopiero wtedy przypisać do przycisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pit-men, Nie chodzi o ciągłe pokazywanie nazwy stacji radiowej, tylko o to by w momencie jak przekręcamy kółkiem pilota na kolejną stację, najpierw ukazała się nazwa stacji którą wybraliśmy a później pozostałe komunikaty które stacja nadaje. U mnie tak to działa. Radio tuner list utawione na "preset". Oczywiście, że przedtem ustawiam radio w trybie "tune man" aby wyszukać stacje i przypisać im odpowiedni guziczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja też zapisałem sobie najpierw wszystkie stacje w momencie, gdy w RDS szła nazwa stacji, ale dość szybko z |_RMF_FM_| zrobiła się godzina, z |>_ESKA_<| zrobiła się |_J.GORA_| etc. Trochę to uciążliwe, ale programować co chwile jest bezsensu. Ja mam oryginalne radio kasetowe z Megane I ph II z Tuner List.

 

To, co Ty piszesz jest z kolei troszkę dziwne, bo większość odbiorników zapamiętuje to, co akurat jest na wyświetlaczu, widocznie tak musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!