Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

propozycja założenie M.K.F Cargo


m-c-ool

Rekomendowane odpowiedzi

witam chciałem (zapożyczyć z innego forum ) zaproponować założenie takiego działu na forum jak M.K.F Cargo czyli Megane KLub Forum Cargo czyli poprostu coś takiego ja jestem z zabrza jest użytkownik z gliwic i powiedzmy z krakowa , ja chce coś kupić od użytkownika z krakowa jest to duże nie da się wysłać ipt. a użytkownika z gliwic zgłąsza w tym dziale że np. w sobotę jedzie z gliwic do krakowa a w niedzielę z krakowa do gliwice dogadujemy się i on zabiera tą żecz dla mnie od użytkownika z krakowa uważam że to dobra i przydatna żecz a wystarczy tylko temat założyć i każdy wpisuje co gdzie i kiedy jedzie i tyle . Co wy na to ? pozdro

 

REGULAMIN

5. Użytkownicy forum muszą stosować się do zasad poprawnej pisowni, ortografii i sposobu logicznego formułowania myśli pełnym zdaniem. Nie jest stosowana żadna taryfa ulgowa dla użytkowników z różnymi dysfunkcjami w tym zakresie. Zwracamy przy tym szczególną uwagę na pisanie polską czcionką aby wypowiedź była czytelna.

 

Sorry Winnetou, zainstaluj sobie sprawdzanie pisowni w przeglądarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, oczywiście jest takie ryzyko ale to chyba kwestia między danymi osobami. Forum, a tym bardziej Ty czy administracja nie może być stroną w przypadku takich sytuacji.

Może, żeby była jakakolwiek weryfikowalność osób oferujących swoje usługi, wypadałoby wprowadzić kryterium dostępu- tak jak ma to miejsce w przypadku giełdy.

Chodzi mi po głowie ogólne ukrycie postów w ewentualnym dziale, tak, żeby nowe osoby nawet nie widziały, że ktoś potrzebuje pomocy tego typu. Może udałoby się wtedy uniknąć "niejasnych" sytuacji, typu, że użytkownik ze stażem kilkugodzinnym i nikomu nie znany chce przewieźć coś, komuś, gdzieś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już to wprowadzać, czy nie prościej i bardziej logicznie odwrócić te założenia i zrobić specjalne miejsce dla chcących coś przesłać w ten sposób?? Tu przykład:

Ktoś ma przesyłkę w dane miejsce i to zgłasza na forum. Osoba akurat jadąca w ten rejon, a jest chętna do zabrania przesyłki, zgłasza się jako "kurier" i zainteresowani sprawę dogadują już pomiędzy sobą, np. przez PW.

Moim zdaniem ma to ten plus, że samoistnie ogranicza się rozlazłość tematu tylko do potrzeby przesyłki.

Jest towar- jest zgłoszenie.

W pierwszym wariancie pomysłu, mamy temat gdzie co chwila i nawet kilka razy na dzień pojawiają się posty z planowanymi trasami userów, choć do wysyłek brak chętnych i brak towaru.

Zazwyczaj takie tematy są zawalone postami, których nikt nie czyta i po pewnym czasie umierają śmiercią naturalną.

Inną sprawą jest, jakie wyjazdy wpisywać? Czy tylko długie (jakiej długości ? ), czy nawet kilku kilometrowe. No bo przecież też można coś po drodze zabrać. Tak więc powstanie nam baza planowanych wyjazdów użytkowników, a chyba nie o to chodzi.

Poza tym, przynajmniej tak uważam, w firmach kurierskich za drobne pieniądze przesyłki są ubezpieczane na kwoty niejednokrotnie przewyższające wartość przesyłki.

Bardzo przydatna i bezpieczna rzecz. W tym pomyśle tego nie znajdziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!