Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Od czego zacząć wrrrrrrrrrrr


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i o zdrowie pytam. Czytam i czytam i w końcu nie moge się doczytać. Chodzi mi o nowy sprzęcik do mojej megi. Konkretnie głośniczki, radyjko no i wzmacniacz. Wiem, że wszyscy polecają Hertze- już przekonałem się do nich i praktycznie jestem zdecydowany. Ale mam pytanko. Nie mam na juz tyle funduszy żeby wszystko naraz zmienić. Od czego zacząć?? Głośniki czy radio? Czy jest duża różnica w jakości między głosnikami 13 a 16 cm??? Wiem, że do 16 trzeba coś wycinać. Czy kupować nowe gwizdki, czy te oryginalne starczą i w końcu pytanko o radyjko. Czy w koncu ktoś jasno określi czy jest na rynku jakiś model na którym będzie działał joystic i wyświetlacz czy trzeba kupowac jakieś maszynki na allegro. Czy w tylnych drzwiach też wejdą 16 głośniczki czy tylko 13. Pozdrawiam i dzięki za wyrozumiałość, ale wózek mam dopiero od 3 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz że zdecydowałe się na Hertz'a to nie wiem czemu pytasz o gwizdki - zarówno w DSK jak i w ESK są w komplecie ze zwrotnicami - po małych przeróbkach oryginalnych (wycięcia ich wnętrza) wpasujesz je idelnie. Co do wycinania w drzwiach to już do dobrej 13stki (czyli Hertz'a) bedziesz musiał wyciąć daszek na fabrycznym głośnikiem (poźniejsze problemy z wodą) - inaczej nie zmieścisz magnesu - przy 16stkach modyfikacje są jeszcze większe (nie wystarczy samo wycinanie). Nie ma żadnego radioodbiornika (poza jednym starym kiepskim modelem Sony) który współdziałałby z fabrycznym sterowaniem nie mówiąc już o wyświetlaczu. Z tyłu również musisz pokombinować żeby zmieścić 16stke - miejsce jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żle kombinujesz - DCX to głośniki dwudrożne - możesz je sobie wstawić w tylne drzwi a z przodu masz już fabrycznie zestaw odseparowany i tak powinno zostać, czyli inwestujesz tylko i wyłącznie w DSK lub ESK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego radioodbiornika (poza jednym starym kiepskim modelem Sony) który współdziałałby z fabrycznym sterowaniem nie mówiąc już o wyświetlaczu.

 

Mylisz się. Jest Alpinka pod którą idzie podpiąć joystick i wswietlacz. Radyjko + interfejs to koszt ok 1700 zł

http://www.alpine.com.pl/produkty/product-.../ida-x305s.html

Sam przymierzam się do zakupu. Jak już będę miał to napisze jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam jestem w trakcie zmiany audio. W pierwszej kolejności wygłszenie (już jestem po). Nawet na fabrycznych głośnikach słychać sporą różnicę. Pod koniec tygodnia zakładam głośniki. W moim przypadku wybór padł na kicx'y, ale zostaje przy 13'stkach. Z uwagi na to że radio i intrefejs to większy wydatek, najpierw głośniki, radyjko później. Zdaje sobie sprawe z tego ze fabryczne radio szału nie zrobi na nowych głośnikach, ale to tylko tymczasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!