Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Różne problemy


jezior85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was!

Otóż w mojej Megance ('04, diesel 1.5, 60kW) zakupionej w maju tego roku ostatnimi czasy zaczęły zastanawiać mnie pewne rzeczy (których wcześniej nie było):

1. Często po odpaleniu auta drży karoseria. Początkowo myślałem, że na początku przy zimnym silniku jest to normalne (tym bardziej, że temperatury powietrza spadają). Ale okazało się, że jednak nie - przy ciepłym silniku też jest to mocno odczuwalne. Czasami to mi wstyd kumpla przewieźć bo na postoju czuję się jak w traktorze :/ (co trzeba wymienić/naprawić/sprawdzić?)

2. Lewe przednie koło puka przy skrętach (na postoju i w trakcie jazdy). Okazuje się, że sprężyna nie obraca się wraz z kołem. Po skręcaniu zostaje ona w pewnym miejscu i gdy odpowiednio się już napręży (dalej kręci się kierownicą) odskakuje do prawidłowej pozycji - to powoduje że w kabinie słychać głuche puknięcia.(co trzeba wymienić/naprawić/sprawdzić?)

3. Po otwarciu klapy silnika i zdjęciu z niego plastikowej osłony okazało się, że na silniku jest olej - równomiernie na całej górnej pokrywie (jakby naprószony). Pomyślałem, że może to od tej gumowej rury która biegnie od tyłu silnika w kierunku okolic chłodnicy (średnica tej rury to ok. 5-6cm). Po odpaleniu auta i gazowaniu na jałowym biegu ów rura bardzo mocno się nadyma (tuż nad silnikiem robi się spory balon - obroty ok. 2500) - czy to normalne? Niestety nie stwierdziłem skąd wspomniany olej!?

 

Bardzo Was proszę o porady na temat opisanych dolegliwości mojej Megi.

 

 

Poprawiłem temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1) poduszki silnika - trzeba sprawdzić.

Ad2) Masz dobrze, sprężyna nie ma się kręcić, ona jest ustawiona cały czas w jednakowym położeniu, masz problem z łożyskiem McPersona.

 

Odsyłam do szukajki doczytasz więcej wiedząc czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura to chyba z turbiny do chłodncy powietrza i raczej nie powinna w jakis ZNACZĄCY sposób zwiększać swojej objętości, moze przy wyższej prędkości obrotowej nadyma się jeszcze bardziej i gdzieś przepuszcza a olej wtedy delikatnie bryzga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dobrze, sprężyna nie ma się kręcić,

Owszem, tak było w megane I gdzie sprężyna stoi w miejscu. Zauważ, że kol. jezior8 pisze o megane II. Tu sprężyna obraca się razem z kolumną mc.Persona, co nie zmienia faktu, że objawy które u niego występują są spowodowane zatartym łożyskiem obrotowym kolumny amortyzatora. Umiejscowione jest ono wysoko we wnęce - kielichu amortyzatora.

Jezior85 na 95 % drżenie jest spowodowane poduszką silnika znajdującą się od strony rozrządu.

Poczytaj, problem wielokrotnie poruszany na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś po zmianie oleju okazało się że jak zdjąłem pokrywę plastikową silnika to był na niej olej. Olej był rozlany tak jak u Ciebie naprószony. Okazało się że miałem zerwaną jakąś blokadę która odpowiada za odpowiednie dokręcenie filtra oleju. Bez blokady dokręcili tak filtr, że przesunęły się jakieś uszczelki i bryzgało olejem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) A nie miałeś błędów na kompie? Ja myślałem że to też poducha choć i może moja też w najlepszym stanie nie jest ale diagnosta podsunął mi pomysł że jeśli terkocze i telepie może jeden wtryskiwacz nie podawać paliwa albo lać i nie dawać mgiełki i wtedy chodzi tak jak by nie hulało na jednym garze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ostatnio zauważyłem, że obudowa jednego z wtryskiwaczy jest zalana olejem. Pozostałe są czyste. Co to może oznaczać? Czy tak jak napisał 'kepa416' może być uszkodzony wtryskiwacz? Uszczelka? Ile kosztuje wtrysk i jego wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie puszcza uszczelka w gnieździe wtryskiwacza, koszt uszczelki ok. 2 zł.

Spróbuj dociągnąć jarzmo wtryskiwacza albo wymień tę uszczelkę pod wtryskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie.

Jeżeli chodzi o lewe koło to rzeczywiście chodziło o łożysko mcPersona + poduszka (naprawione - dzięki!).

Wtryski są ok - olej na jednym z nich był spowodowany prószeniem oleju z rury, o której wcześniej pisałem.

Jeżeli chodzi o drgania to wymieniłem górną prawą poduszkę silnika (drgania ustąpiły, ale...)

Po wymianie poduszki 2 dni były ok. ale dzisiaj jak odpaliłem samochód to myślałem, że się wścieknę! Drgał tak jak poprzednio - więc wydaje mi się, że uwalona poducha była wynikiem telepania silnika! Postanowiłem trochę przygazować - wysokie obroty silnika na każdym z biegów po ruszaniu z czerwonego. Na kolejnych światłach było już znacznie lepiej, a jak już dojechałem do domu to było ok. Co to może być? Może coś się zasyfiło i trzeba od czasu do czasu przedmuchać? (np. EGR?! - zgaduję).

 

To co wiem:

- żadnych błędów na kompie

- przebieg 95kkm a rozrząd jeszcze nie wymieniony (już nie długo)

- delikatny wyciek oleju z misy olejowej od strony rozrządu (zostanie uszczelniona przy zmianie rozrządu)

- nadymanie się rury nad silnikiem wg mechanika jest normalne (również jeżeli chodzi o wyciek z niej niewielkiej ilości oleju tuż przy klamrze)

- po rozgrzaniu/przedmuchaniu auto na jałowym cichnie, ale wciąż wydaje mi się, że na wyższych obrotach jest za głośne (ale przynajmniej nie telepie)

- interesujące jest to, że w trakcie jazdy po delikatnym naciśnięciu pedału gazu (tak aby spalanie nie było 0 l/100km) słychać tak jakby drugi głos silnika - najlepiej gdy jedzie się na 3 biegu (ok.50km/h)

- wymieniona prawa poduszka silnika

- wymieniony filtr powietrza

 

Bardzo proszę Was o pomoc - podsuwajcie pomysły, wszystko będę sprawdzał na bieżąco. Póki co zbieram na rozrząd+uszczelkę+pompę, resztę będę sprawdzał.DZIĘKI!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do tematu. Mam podobne objawy, jeżeli chodzi o drgania. Podejrzewałem, wtryski i dodałem dodatek Liqui Moly na poprawe pracy wtrysków, lecz nie pomaga. Teraz stawiam na poduszkę. Pytanie, od której zacząć?? Prosze o radę. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz stawiam na poduszkę. Pytanie, od której zacząć?? Prosze o radę. Dzięki
Jezior85 na 95 % drżenie jest spowodowane poduszką silnika znajdującą się od strony rozrządu.

Poczytaj, problem wielokrotnie poruszany na forum.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o drgania to wymieniłem górną prawą poduszkę silnika (drgania ustąpiły, ale...)

Po wymianie poduszki 2 dni były ok. ale dzisiaj jak odpaliłem samochód to myślałem, że się wścieknę! Drgał tak jak poprzednio - więc wydaje mi się, że uwalona poducha była wynikiem

telepania silnika! Postanowiłem trochę przygazować - wysokie obroty silnika na każdym z biegów po ruszaniu z czerwonego. Na kolejnych światłach było już znacznie lepiej, a jak już dojechałem do domu to było ok. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Jezior85 na 95 % drżenie jest spowodowane poduszką silnika znajdującą się od strony rozrządu.

Poczytaj, problem wielokrotnie poruszany na forum.

 

Wymieniłem poduszkę od strony rozrządu. Drgania jakby ustąpiły, ale po 1 dniu powróciły. Słyszałem drgania stojąc na biegu jałowym. Drgania przeniosły się na środek auta. Wydawało mi się, że bedzie to poduszka tylnia (kość od skrzyni), ją także wymianiłem i niestety w dalszym ciągu czuję drgania. Co sądzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kkrzysiek6,

póki co wymieniłem (bo już czas najwyższy) rozrząd, pompę wody, uszczelkę pokrywy zaworów, świece żarowe, olej, filtr oleju... miałem nadzieję... - ale brak poprawy jeżeli chodzi o drgania silnika.

To co zaobserwowałem jest opisane tutaj: opis problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!