Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszka silnika przy rozrządzie


cin0

Rekomendowane odpowiedzi

blaz - a czy u Ciebie po wymianie tej poduszki przy rozrządzie ustąpiło szarpanie autem przy dodawaniu/ujmowaniu gazu? Ja mam ten sam problem, oglądałem tę poduszkę środkową (tylną) i wygląda OK, natomiast ta przy rozrządzie jest zerwana i silnik rzeczywiście goni przód tył. Na razie planuję wymienić tę przy rozrządzie i mam nadzieję, że mi to pomoże, bo to szarpanie jest rzeczywiście uciążliwe.

 

A odnośnie poduszki środkowej (tylnej) - sprawdzałem ją ruszając silnikiem i podważając łomem i luz jest tylko w pionie po stronie grubszej śruby (od strony tyłu auta) i nie wiem, jak ocenić, czy to jest OK, czy też nie. Jak mocno może ruszać się w pionie ta łapa?

Edytowane przez leelook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Koledzy taka sytuacja: zmieniłem w kwietniu prawą górną poduszkę, zrobiłem od wymiany jakieś 4 tys km, dziś sobie jadę w trasie, jedzie ciężarówka i za nią 2 auta, jadę na 4rtym biegu i szykuję się na wbicie 3jki i but żeby jakoś to wyprzedzić, wbijam 3jkę i nagle strzał spod maski, auto wpadło w wibracje, zjeżdżam na pobocze i co? pękła śruba poduszki:/

thumb_hosting_zdjec_1406226848__srub_a.jpg

 

ale czemu? co się jej stało? odkręciła się czy coś? niestety nie obeszło się bez lawety:(

 

Mnie dokładnie to samo dziś spotkało. Rozumiem że zerwałeś śrubę, ale czy wymieniłeś tylko śrubę czy poduszkę też nową dałeś? Po zerwaniu śruby w tej poduszce u góry w jakim stanie były pozostałe? Były ok? Czy może też się mogły uszkodzić.?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

WItam, mam pytanie do osób, które wymieniały już poduszkę przy rozrządzie. Rozglądam się w internecie za nią i korzystnie cenowo wypadają takie firmy jak DELPHI, CORTECO i SASIC. Hutchinson jest rzeczywiście najdroższy. Co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla potomnych.

Objawy szarpanie auta przy dodawaniu/ujmowaniu gazu, szarpanie przy ruszaniu (ruszałem jak bym się uczył jeździć), ruch lewarka przy dodawaniu i odejmowaniu gazu od 1cm do około 2-3 na oko zależnie jak gwałtownie dodasz i odejmiesz gazu. 5 mechaników stwierdziło, że to poduszka przy rozrządzie. Wymiana nic nie pomogła a 300 zł poszło. Na własne ryzyko i odpowiedzialność wymieniłem poduszkę kierowcy cena około 70-90 zł wymiana około 50zł.

Wszystko ustąpiło ;) nowe auto, znów żona może nim jeździć. Do tej pory gasł jej, szarpał i Bóg wie co,

stara poduszka wygląda normalnie, nie jestem w stanie stwierdzić czy jest uszkodzona, mechanik powiedział wprost nie jestem w stanie stwierdzić czy jest do wymiany czy nie! Wymiana na moją odpowiedzialność. Wymiana pomogła, sumując dodaje gazu i ujmuje nie ma szarpnięć, skoków, dławień nie wiem jak to opisać (byli tacy co mi sprzęgło chcieli wymienić) lewarek ani drgnie może 2mm ;)auto sztywniejsze się zrobiło a zmiana biegów i puszczanie sprzęgła to teraz przyjemność :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Również mam właśnie problem z szarpaniem silnika przy dodawaniu gazu, odpuszczaniu. Już kiedyś tak miałem i wymiana tylnej poduszki pomogła ( tej pod silnikiem ). Tak więc zapewne i tym razem wymiana pomoże. Choć nie piszę w tej kwestii. Sprawdzałem pod maską poduszkę przy rozrządzie, którą wymieniałem bodajże nie całe 2 lata temu i nie daje mi spokoju położenie gumy tejże poduszki.

 

thumb_hosting_zdjec_1457281962__20160306_165058.jpg

 

Ta guma z tego co pamiętam była na środku, a teraz styka się z metalową obudową poduszki, nawet od dołu widać jak się odcisnęła ta guma do dolnej gumy i że jest względem niej przesunięta do tyłu. Wygląda to tak jakby cały silnik się przesunął w stronę bagażnika. Nie bardzo wiem dlaczego tak się stało a wydaje mi się iż tak wcześniej nie było. Może wy macie jakieś pomysły ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem jak ta poduszka wygląda gdy puści płyn ( wcześniejsza właśnie mi puściła :P ). Lecz nie o to pytam, po prostu nie wiem czy to normalne że ta guma styka się z metalem. Wygląda to tak jakby cały silnik mi się przesunął do tyłu. I teraz właśnie nie wiem czy to tak ma być czy jednak coś się porobiło.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Rafalfunia, która to ta poduszka kierowcy?

U mnie niby sprawdzali i wszystkie są ok ale jak za taką cenę można wymieniać.

 

U mnie tez sprawdzali i też niby było ok :)

wymieniłem tą która "się nie psuje " pod skrzynią.

Chyba najtańsza ze wszystkich poduszek,

niestety nie widać jej zużycia wygląda jak nowa,

chyba guma się starzeje i przestaje trzymać, nie mam pojęcia co ale pomogło.

 

Dodano: 14 maj 2016 - 11:40

Witam. Również mam właśnie problem z szarpaniem silnika przy dodawaniu gazu, odpuszczaniu. Już kiedyś tak miałem i wymiana tylnej poduszki pomogła ( tej pod silnikiem ). Tak więc zapewne i tym razem wymiana pomoże. Choć nie piszę w tej kwestii. Sprawdzałem pod maską poduszkę przy rozrządzie, którą wymieniałem bodajże nie całe 2 lata temu i nie daje mi spokoju położenie gumy tejże poduszki.

 

thumb_hosting_zdjec_1457281962__20160306_165058.jpg

 

Ta guma z tego co pamiętam była na środku, a teraz styka się z metalową obudową poduszki, nawet od dołu widać jak się odcisnęła ta guma do dolnej gumy i że jest względem niej przesunięta do tyłu. Wygląda to tak jakby cały silnik się przesunął w stronę bagażnika. Nie bardzo wiem dlaczego tak się stało a wydaje mi się iż tak wcześniej nie było. Może wy macie jakieś pomysły ?

 

Pozdrawiam

 

Coś jest nie tak, u mnie tak nie ma jest na środku chociaż trochę miękka,

silnik małym palcem można pchnąć i się buja.

Ale jest na środku, nie tak jak u Ciebie.

Wygląda na uszkodzoną ( nie jestem pewien czy ona się wylewa??? )

teoretycznie jest to hydrauliczna poduszka ale chyba tylko z nazwy,

rozcinał ją ktoś ? :)

Edytowane przez Rafalfunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. U mnie również występuję szarpanie silnikiem widoczne na głównej poduszce koło rozrządu. Wszystkie poduszki wymieniłem na nowe Hutchinson. Widoczne uszkodzenia były tylko na dolnej poduszce. Nie przyniosło to poprawy i nadal szarpie. Obecnie usztywniłem górna poduszkę, żeby tak nie latała, blokując ją dwoma wspawanymi blaszkami. Jest znacznie lepiej. Zastanawiam się czy przyczyna nie leży po stronie przepustnicy która może nie odcina powietrza w odpowiednim czasie po puszczeniu gazu i wówczas następuje szarpnięcie, zamiast łagodne przejście do hamowania silnikiem. U mnie występuje również lekkie szarpnięcie przy zmianie biegów. Spróbowałem wcisnąć na stałe czujnik wysprzęglenia przy pedale sprzęgła i wówczas to szarpnięcie przy zmianie biegów ustępuje. Czujnik wpływa na pozostanie przez chwile obrotów po wysprzęgleniu na wyższych obrotach (nie spadają szybko w dół). W związku z czym ten pomysł o przepustnicy. Chyba trzeba będzie pojechać do serwisu i sprawdzić pod clipem.

Usztywnienie poduszki sie nie sprawdziło. W prawdzie szarpniecie jest mniejsze ale za to drgania silnika przenoszą się na karoserie. Czy u was podczas ruszaniem samochodem do przodu i w tył na załączonym biegu i przy wyłączonym silniku poduszka silnika porusza się mocno w przód i w tył obijając się o metalową obudowę ? Wygląda jak by poduszka była za miękka, ale przecież jest nowa i stara zachowuje sie tak samo. W silnikach diesla 1.5 jest taka sama poduszka tylko dodatkowo jest jeszcze poduszka blokująca ruchy przód tył podobnie jak dolna poduszka silnika. Może u nas takiej poduszki po prostu brakuje ?

Edytowane przez artur507
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!