Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszka silnika przy rozrządzie


cin0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym spytać czy sprawna poduszka przy rozrządzie powinna sztywno trzymać silnik?

W moim wypadku na biegu jałowym widzę jak delikatnie silnik się buja właśnie na tej poduszce. Poduszka stawia tylko lekki opór i mogę silnik przesuwać w tył i w przód jednym palcem. Z zewnątrz nie widać żadnych śladów uszkodzenia gumy.

Czy to jest objaw zużytej poduszki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, sprawdziłeś tą nową poduszkę czy ona faktycznie taka elastyczna jest? Tzn czy trzymając ją w ręku byłeś w stanie ruszać tym metalowym elementem rękoma?

Silnik wciąż tak drga na nowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim kupiłem komplet, poduszka razem z mocowaniem do silnika. Trzymając w rękach oba elementy ciężko było nimi ruszać względem siebie, natomiast po montażu można "swobodnie" ruszać silnikiem. W trakcie pracy silnik delikatnie "chodzi". Powoli dochodzę do wniosku, że chyba wymieniłem dobrą na dobrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, to chyba daruję sobie tą poduszkę, a dzisiaj miałem zamiar kupić właśnie na aukcji.

Z drugiej strony bardzo dziwne mi się to wydaje, bo ja te drgania czuję w kabinie i myślę, że tak nie powinno być, a ewidentnie to jest wina tej poduszki.

Na niskich biegach też troszke kołysze autem.

Te drgania mi nie przeszkadzają bardzo, ale miałem nadzieje, że to rozwiąże mój problem z 1 i R, bo czasem nie wchodzą i wystarczy bujnąć mocno autem i wejdą, więc myślałem że silnik (a przez to skrzynia) się źle układa i poduszka by rozwiązała problem. Problem z biegami występuje częściej na górkach, to też by tłumaczyło, że źle sie skrzynia, czy tam silnik ustawia.

Muszę szukać przyczyny dalej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, ta pod silnikiem to jest tylnia, taka podłużna, tutaj chodzi koledze pewnie o tą trzecią, czyli taką łapę co trzyma skrzynię.

Właśnie się za nią rozglądam na allegro, ale nie widzę nowych, pozostałe dwie bez problemu, tej jakoś nie ma. Poszukam jutro w sklepie i kupię bo i tak jest tania, wymienić nie zaszkodzi.

A czy ciężko się wymienia ją samemu? Trzeba silnik podeprzeć lewarkiem? Dostęp swobodny od spodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik zawieszony jest na 3 poduszkach.

Jedna jest przy rozrządzie, druga trzyma z drugiej strony za skrzynię biegów i trzecia mniej więcej na środku trzymająca silnik od spodu, mniej więcej na wysokości drążka zmiany biegów. Mam na myśli właśnie tą trzecią. W Magankach I i Scenicach I przy problemach z wrzuceniem biegów właśnie ta poduszka zwykle jest rozwalona. Dodatkowym objawem jest to, ze w momencie przyspieszania lub hamowania drążek sobie lata. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie wystepuje to, o czym piszesz. Przy przyspieszaniu, lub puszczaniu gazu, widać jak drążek biegów chodzi w przód i tył. Z tym, że ja tą poduszkę pod silnikiem to miałem wymieniana z miesiąc temu, więc ona na bank jest dobra.

Przy tej poduszce przy skrzyni też występują te objawy z drążkiem latającym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak drążek goni? Bo on normalnie się rusza, natomiast przy niesprawnej poduszce naprawdę goni. Przy gwałtownym dodaniu gazu drążek potrafił dość gwałtownie się ruszać i to dość sporo.

U mnie pomimo, że auto ma trochę już przejechane no i trochę starawe, silnik rusza się co prawda ale trzeba użyć dużej siły, a ruch jest ledwie wyczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drążek lata nieznacznie, skok to może 0,5cm i czuć to w całym aucie. Byłem przekonany, że mam watlniętą tą poduszkę od strony rozrządu, bo widać że na niej silnik cały chodzi, przez to też pewnie cała buda chodzi i razem z tym drążek, ale teraz kolega, który powyżej mowił, że wymienił tą poduszkę i u niego nadal silnik chodzi jak chodził, to jestem zbity z tropu.

Ponad miesiąc temu miałem wymienianą tylną poduszkę, była całkowicie wyrwana. Może profilaktycznie wymienić te pozostałe dwie?

Raczej dostało im się w tym czasie, jak ta z tyłu była wyrwana.

Na pewno kupię tą przy skrzyni, bo jest tania, więc nic mi nie szkodzi wymienić, zastanawiam się natomiast nad tą przy rozrządzie, bo ona nie daje prawie żadnego oporu jak kołyszę silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drążek lata nieznacznie, skok to może 0,5cm

I tak moim zdaniem może być, przed wymianą poduszki przy ruszeniu lub gwałtownym przyspieszaniu. Ruszała się tak do połowy gałki zmiany biegów, czyli jakieś 2-3 cm. Nic się nie tłukło, problem był jedynie z wrzuceniem jedynki i wstecznego, ale i to czasami, Widocznie wszystko zależało od tego jak stało auto.

Po obejrzeniu jedna guma była całkowicie wyrwana. Jak załapałem za poduszkę to goniła na wszystkie strony.

Może profilaktycznie wymienić te pozostałe dwie?

Nie robił bym tego, jeżeli wymieniałeś już tylną poduszkę to powinna być dobra.

Byłem przekonany, że mam watlniętą tą poduszkę od strony rozrządu, bo widać że na niej silnik cały chodzi,

Powtórzę jeszcze raz! Ja złapię ręką za łapę silnika ręką i próbuję ja ruszyć to czuję że ona delikatnie się rusza, ale muszę użyć do tego znacznej siły, pewnie jakby auto nie było na biegu to ruszyłbym cały samochód ;-)

Wrzuć bieg złap ręką za łapę i spróbuj ruszyć jak będzie gonić to poduszka pewnie będzie do wymiany. Ta poduszka może się ruszać, w sumie jest po to, żeby tłumić ruchy silnika, ale bez przesady. Sprawdź ją na zimnym silniku i jak dobrze się nagrzeje.

Możesz posadzić kogoś za kierownicą i niech dodaje gazu, obserwuj jak się zachowuje poduszka. Na pewno będzie ruch silnika ale powinien on być tłumiony przez poduszkę.

Zacząłbym od wymiany tej poduszki przy rozrządzie.

O ile się nie mylę to w Megane II są poduszki hudropneumatyczne, chyba tak się nazywają, w środku jest jakiś płyn. Na forum już ktoś pisał, że ten płyn mu wyciekł i wtedy miał podobną jazdę jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Megane II nie ma drążka wybieraka skrzyni biegów, tylko linki, może tu trzeba szukać przyczyny? Niedawno było o tym na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!